خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

نحوه رفع اخطار حافظه کم Roblox در آیفون

آیا هشدار کم حافظه گاهی اوقات گیم پلی Roblox شما را قطع می کند؟ در اینجا گزینه های شما برای حل آن وجود دارد.

هیچ چیز ناامید کننده تر از مواجهه با مشکلات در حین انجام بازی Roblox مورد علاقه خود نیست. یکی از این مشکلات هشدار ترسناک کم حافظه است که بر برخی از کاربران آیفون تاثیر می گذارد. اما این خطا دقیقاً چیست و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟ در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

هشدار کم حافظه Roblox چیست؟

Roblox زمانی که حافظه آیفون شما کم است، هشدار کم بودن حافظه می دهد. هنگامی که این هشدار ظاهر می شود، پیام زیر را روی صفحه نمایش خواهید دید:

حافظه دستگاه شما کم است. ترک هم اکنون حالت شما را حفظ می کند و از خراب شدن Roblox جلوگیری می کند. (کد خطا: 292)

توسعه دهندگان Roblox توصیه می کنند با ظاهر شدن این خطا بلافاصله بازی را ترک کنید. انجام این کار باعث می شود که وضعیت شما ذخیره شود و آواتار Roblox شما قبل از ترک بازی در موقعیت دلخواه شما قرار گیرد. شما همچنین می توانید انتخاب کنید که بازی را ادامه دهید، اما احتمال اینکه بازی پس از چند ثانیه به طور خودکار از کار بیفتد بسیار زیاد است.

عیب یابی هشدار آیفون Roblox با حافظه کم

هشدار کم حافظه Roblox معمولاً به عنوان یک نقص موقت ظاهر می شود و با راه اندازی مجدد بازی به راحتی برطرف می شود. با این حال، اگر اغلب با این مشکل مواجه می‌شوید، می‌توانید برخی از مراحل عیب‌یابی را که در زیر توضیح داده‌ایم، امتحان کنید.

مطلب مرتبط:   10 نکته برای استفاده بیشتر از Xbox Series X|S

1. سازگاری دستگاه را بررسی کنید

اگر دستگاه شما به طور کامل با بازی سازگار نباشد، مرتباً با هشدار کم حافظه در Roblox مواجه خواهید شد. برای اجرای Roblox به iPhone 5s، iPad Air، iPad mini 2 یا جدیدتر نیاز است.

علاوه بر این، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، ارزش آن را دارد که آیفون خود را به‌روزرسانی کنید تا از باگ‌های مربوط به iOS از ایجاد هشدار حافظه کم جلوگیری کنید.

2. برنامه های غیر ضروری پس زمینه را ببندید

راه دیگر برای رفع اخطار حافظه کم Roblox این است که همه برنامه های غیر ضروری را که در پس زمینه اجرا می شوند، ببندید. برنامه‌هایی که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند می‌توانند دائماً از حافظه دستگاه استفاده کنند و برنامه‌های پیش‌زمینه مانند Roblox را با حافظه محدود باقی بگذارند. این امر به ویژه در آیفون های قدیمی مانند آیفون 5s، آیفون 6 و آیفون 6 پلاس که تنها 1 گیگابایت رم دارند، رایج است.

بنابراین، تمام برنامه‌های غیرضروری را که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، ببندید و ببینید که آیا مشکل حافظه کم Roblox حل می‌شود یا خیر.

3. گرافیک درون بازی را کاهش دهید

اگر بستن برنامه های غیر ضروری در پس زمینه کمکی نکرد، می توانید کیفیت گرافیک بازی را کاهش دهید تا مشکل حافظه کم Roblox حل شود.

برای انجام این کار، بازی Roblox که باعث این مشکل شده است را باز کنید و روی نماد Roblox در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

گیم پلی Roblox در آیفون

سپس، به تب تنظیمات بروید، حالت گرافیک را به دستی تغییر دهید و روی نماد منهای (-) در کنار گزینه Graphics Quality ضربه بزنید تا وفاداری بصری کاهش یابد.

مطلب مرتبط:   چرا باید از استفاده از میکروفون در کنترلر PS5 خودداری کنید؟

گزینه Graphics Quality در تنظیمات بازی Roblox

پس از آن، روی نماد X در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و بازی را مجدداً راه اندازی کنید.

از بازی Roblox مورد علاقه خود بدون وقفه لذت ببرید

امیدواریم توانسته باشید چند بازی Roblox را بدون اینکه هشدار حافظه کم روی صفحه ظاهر شود، بازی کنید. با این حال، اگر با وجود انجام تمام این مراحل عیب یابی همچنان با این مشکل مواجه هستید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که آیفون خود را ارتقا دهید، زیرا رم آن ممکن است عامل محدود کننده باشد.