خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

نحوه به روز رسانی سریع گوگل کروم در اوبونتو

Google Chrome در مخازن رسمی اوبونتو در دسترس نیست. پس چگونه برنامه را پس از نصب به روز رسانی می کنید؟

گوگل کروم با وجود رقابت سایر مرورگرها همچنان محبوب ترین مرورگر وب باقی مانده است. رابط کاربر پسند و تطبیق پذیری آن، آن را با سیستم عامل های محبوب سازگار می کند.

گوگل به‌روزرسانی‌های مداوم را برای بهبود عملکرد کروم در لینوکس منتشر می‌کند. در حالی که می‌توانید به‌راحتی به‌روزرسانی‌ها را روی افزونه‌های مرورگر اجرا کنید، باید برنامه دسک‌تاپ Chrome را به‌صورت دستی به‌روزرسانی کنید. در اینجا نحوه به روز رسانی گوگل کروم در اوبونتو آورده شده است.

گوگل کروم را در اوبونتو از طریق ترمینال به روز کنید

اگر گوگل کروم را روی اوبونتو نصب کرده اید، گوگل در زمان به روز رسانی به شما اطلاع می دهد. یک هشدار هشدار در نمایه مرورگر خود خواهید دید.

دستور زیر را برای به روز رسانی بسته ها و وابستگی های پیکربندی شده اجرا کنید. این بسته ها را به آخرین نسخه های خود از اوبونتو و مخازن شخص ثالث به روز می کند:

sudo apt update && sudo apt upgrade -y

سپس گوگل کروم را با دستور زیر به روز کنید:

sudo apt install google-chrome-stable

پس از به روز رسانی، به روز رسانی های ترمینال را مطابق شکل زیر مشاهده خواهید کرد:

گوگل کروم در سیستم عامل اوبونتو به روز شد

اگر نسخه ناپایدار Google Chrome را با استفاده از بسته DEB آن نصب کرده اید، آن را با استفاده از:

sudo apt install google-chrome-unstable

برای به روز رسانی نسخه بتا گوگل کروم، دستور زیر را صادر کنید:

sudo apt install google-chrome-beta

گوگل کروم را از طریق به روز رسانی نرم افزار اوبونتو به روز کنید

سیستم اوبونتو شما دارای یک برنامه به روز رسانی نرم افزار داخلی است. همه دستگاه‌های متصل به مخازن رسمی به‌طور مرتب به‌روزرسانی‌های برنامه را بررسی می‌کنند. هر زمان که آپدیت جدیدی وجود داشته باشد، به روز رسانی نرم افزار به شما اطلاع می دهد. همچنین می‌توانید آن را برای برنامه‌ریزی به‌روزرسانی‌ها در زمان مناسب خود تغییر دهید.

مطلب مرتبط:   چگونه با NordVPN Meshnet از هر کجا به دستگاه های لینوکس خود دسترسی پیدا کنید

برای به‌روزرسانی همه نرم‌افزارهای سیستم خود از جمله برنامه Google Chrome، Software Updater را در منوی برنامه‌ها جستجو کنید و آن را راه‌اندازی کنید.

نرم افزار به روز رسانی اغلب شما را از هر گونه به روز رسانی معلق مطلع می کند، بنابراین اگر Google Chrome را در لیست به روز رسانی می بینید، به سادگی روی Install Now کلیک کنید تا مرورگر به روز شود.

برنامه به روز رسانی نرم افزار در اوبونتو

اهمیت به‌روزرسانی‌های منظم Google Chrome

Google Chrome یک مرورگر انتخابی برای اکثر توسعه دهندگان است. دانلود رایگان است، دارای برنامه های افزودنی است و با بسیاری از سیستم عامل ها سازگار است. نسخه‌های جدید ابزارهای توسعه Chrome مرور، اجرا و اشکال‌زدایی برنامه‌ها را آسان‌تر می‌کند.

به روز رسانی منظم مرورگر کروم به شما امکان می دهد از آخرین نسخه ها استفاده کنید. به همین ترتیب، به‌روزرسانی همه برنامه‌های باقی‌مانده در دستگاه لینوکس به شما امکان می‌دهد آخرین پیشنهادات توسعه‌دهندگان را تجربه کنید.

Please turn AdBlock off