خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

8 نکته برای تبدیل دوره کارآموزی به شغل تمام وقت

آیا می خواهید دوره کارآموزی خود را به یک شغل تمام وقت تبدیل کنید؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا از تجربیات خود بهترین استفاده را ببرید.

بسیاری از کارآموزان رویای بستن قرارداد با کارفرمای خود را پس از دوره کارآموزی، به ویژه پس از گذراندن یک دوره طولانی با شرکت، در سر می پرورانند. شما ممکن است عاشق فرهنگ محل کار، کاری که شرکت در آن تخصص دارد یا حتی همکاران خود را دوست داشته باشید.

در حالی که برخی استارت آپ ها و شرکت های فناوری عمدتاً برنامه های مبتنی بر کارآموزی را اجرا می کنند، بسیاری دیگر به طور معمول تعداد محدودی موقعیت تمام وقت را به کارآموزان شایسته ارائه می دهند. با استفاده از این نکات مفید، می توانید شانس خود را برای دریافت تماس پس از دوره کارآموزی افزایش دهید.

1. حرفه ای باشید

متمرکز-زن-کارآفرین-تایپ-روی-لپ تاپ-در-محل کار

ناگفته نماند که حرفه ای بودن همه چیز در یک محل کار شرکتی است. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای متقاعد کردن کارفرمای خود که می‌توانید به تیم تمام وقت آن‌ها اضافه شوید این است که به او بگویید که فرد فوق‌العاده‌ای برای کار با او هستید.

شما می توانید این کار را با پایبندی به اخلاق کاری و فرهنگ محل کار خود در طول دوره کارآموزی انجام دهید. حتی ابتدایی ترین اعمال، مانند وقت شناس بودن، مودب بودن و احترام گذاشتن نسبت به همه افرادی که با آنها در ارتباط هستید، می تواند کمک زیادی به نشان دادن حرفه ای بودن شما کند.

2. یک مربی خوب پیدا کنید

مرد-به-مک بوک-باز-اشاره-اشاره-در حالی که-مرد-دیگر-در حال تماشا است

گرفتن یک مربی در طول دوره کارآموزی راهی عالی برای افزایش شانس شما برای ابقای شماست، زیرا آنها می توانند در هنگام مواجهه با تکالیف دشوار یا گیج کننده به آنها تکیه کنند.

مربیان همچنین می توانند منبعی برای کمک به شما در درک نکات و نکات شرکت باشند. یک مربی خوب می تواند شما را در انجام وظایفتان راهنمایی کند و به شما بیاموزد که در نقش کارآموزی خود برتر باشید. اگر مطمئن نیستید که چگونه یا از کجا یک مربی بگیرید، فقط به اطراف خود نگاه کنید.

مطلب مرتبط:   8 نکته مدیریت زمان هنگام کار در مناطق زمانی مختلف

در طول دوره کارآموزی خود، روزانه با مجموعه متنوعی از همکاران تعامل خواهید داشت که هر کدام دارای تجربیات، مهارت ها و توصیه های منحصر به فردی برای به اشتراک گذاشتن هستند. از اینکه از کسی بخواهید شما را زیر بال خود بگیرد نترسید. آنها همچنین خوشحال خواهند شد که شما را برای یک موقعیت تمام وقت توصیه کنند.

3. نوآور باشید

لامپ روشن با دایره‌هایی در اطراف که ایده را نشان می‌دهند

خلاقیت درها را به روی شما باز خواهد کرد. شما باید در هر فرصتی که به دست می آورید خلاقیت ذاتی خود را بروز دهید. این می تواند از طریق وظایف و تکالیف مختلف یا رویکرد کلی شما به کار خود به عنوان یک کارآموز باشد.

به همکاران خود نشان دهید که می توانید راه حل های جدید و نوآورانه ای را برای مشکلات مختلف به آنها ارائه دهید. این شما را ضروری می کند و شانس شما را برای حفظ در یک موقعیت تمام وقت افزایش می دهد.

4. فعالانه یاد بگیرید

کارآموز-یادگیری

با حضور و تلاش برای مشارکت فعال در پروژه های شرکت از دوره کارآموزی خود نهایت بهره را ببرید. هنگامی که با مفاهیم چالش برانگیز روبرو می شوید، سؤالات معناداری بپرسید و آماده دریافت انواع بازخورد از سوی سرپرستان و همکاران خود باشید.

این به آنها نشان می دهد که از انتقاد سازنده نمی ترسید و علاقه مند به رشد به عنوان یک عضو فعال شرکت هستید. یک راه عالی برای اطمینان از اینکه در طول دوره کارآموزی خود به طور فعال شرکت می کنید و یاد می گیرید، یادداشت دقیق جزئیات ضروری در روال خود است.

یک مجله فیزیکی یا الکترونیکی راه اندازی کنید و از آن برای پیگیری همه چیزهای شگفت انگیزی که در حین کارآموزی انجام داده اید استفاده کنید. همچنین به شما کمک می‌کند تا در فرآیند یادگیری مستقر بمانید و زمینه‌های بهبود را مشخص کنید.

مطلب مرتبط:   5 سرگرمی آنلاین برای بهبود مهارت های سخنرانی عمومی

5. یک شبکه خوب بسازید

رویداد مردم در شبکه

در طول دوره کارآموزی خود تلاش واقعی برای شناخت افراد اطراف خود انجام دهید. از آنجایی که به احتمال زیاد بیشتر روز خود را با همکاران خود می گذرانید، باید تا زمانی که آنجا هستید، روابط صمیمانه و شخصی با آنها ایجاد کنید.

شما می توانید با پرسیدن سوالات روشنگر، ارائه کمک و احترام با دیگران ارتباط برقرار کنید. وقتی دوره کارآموزی شما تمام شد، به آنها بگویید که چقدر از کار با آنها لذت بردید و چگونه امیدوارید که با آنها در ارتباط باشید.

حتی می توانید پیشنهاد دهید با همکاران خود در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. آنها از تمایل شما برای حفظ ارتباط با آنها قدردانی خواهند کرد و با خوشحالی از بازگشت شما به تیم خود استقبال خواهند کرد.

6. همه کاره باشید

بستن بند کفش دخترانه در خارج از جاده

یکی دیگر از راه های خوب برای تبدیل شدن به یک دارایی در طول دوره کارآموزی این است که به همکاران خود نشان دهید که همه کاره هستید. تطبیق پذیری بهترین شرط شما برای بهترین استفاده از موقعیت های جدیدی است که در آن قرار می گیرید این است که واقعاً علاقه خود را به یادگیری از این تجربیات جدید ابراز کنید.

فرصت‌های غیرمنتظره معمولاً از هیچ به وجود می‌آیند و آن پروژه عجیب می‌تواند نقطه برجسته کل دوره کارآموزی شما باشد. کار شما بر روی آن می تواند به شما کمک کند تا خود را به عنوان بخشی از شرکت مستحکم کنید. همچنین ممکن است رئیس مناسب و بخشی را پیدا کنید که کاملاً مناسب شما باشد.

7. مهارت های خود را نشان دهید

چند وظیفه ای شخص

وقتی فرصتی دارید که به مردم بفهمانید چه کاری می توانید انجام دهید، دریغ نکنید. مهارت های شما ممکن است خلاقانه باشد، مانند نوشتن یا طراحی، یا فنی تر، مانند تجزیه و تحلیل یا برنامه نویسی. آنها حتی می توانند مهارت های نرم اصلی برای متخصصان فناوری باشند.

از هر نوعی که هستند، باید تا جایی که می توانید از آنها استفاده کنید. می توانید به همکاران یا سایر کارآموزان خود در پروژه هایی که فکر می کنید در آنها خوب هستید کمک کنید.

مطلب مرتبط:   چگونه تجزیه و تحلیل شخصیت شما می تواند به شما در انتخاب شغل کمک کند

به همین ترتیب، می‌توانید برای کسانی که باعث می‌شوند کمی به مهارت‌هایتان شک کنید، داوطلب شوید، زیرا فرصت‌هایی برای شما خواهند بود تا در مورد محدودیت‌هایتان بازخورد صادقانه دریافت کنید و به رشد شما بیفزایند.

نشان دادن مهارت های خود نیز اساسا راهی برای فروش خود به کارفرمایتان با نشان دادن چیزی است که می تواند به نفع شرکت او باشد.

8. تمایل خود را برای پیوستن به تیم تمام وقت اعلام کنید

همکاران-دست دادن-بر-کاغذها

این مهم ترین نکته از همه است. علاوه بر نشان دادن اینکه شما فرد مناسبی برای این شغل هستید، باید به وضوح ارتباط برقرار کنید که آن را می خواهید.

شما می توانید این کار را با ذکر تمایل خود برای ماندن در شرکت به همکاران خود، به ویژه مربیان و سرپرستان خود انجام دهید. آنها بهترین توصیه ها را به شما می دهند و در طول انتقال از شما حمایت می کنند.

همچنین باید علاقه خود را مستقیماً به کارفرمای خود اعلام کنید. درخواست ملاقات با آنها را بدهید و به آنها بگویید که کارآموزی چقدر روی شما تأثیر گذاشته است و دوست دارید تمام وقت به تیم بپیوندید.

کارآموزی با مشتری تمام وقت

در حین کارآموزی، ممکن است متوجه شوید که مکان مناسبی برای شروع حرفه فناوری خود پیدا کرده اید. با این کشف، شما باید برنامه‌ای داشته باشید تا کارآموزی خود را به یک موقعیت تمام وقت افزایش دهید.

دید خود را حفظ کنید، ارتباطات خود را با همکاران خود تقویت کنید، و تلاش کنید تا تأثیر قابل توجهی داشته باشید. از طرف دیگر، در پایان دوره کارآموزی، ممکن است متوجه شوید که تغییر شغل را ترجیح می دهید.

در هر صورت، شما می توانید این نکات ارزشمند را برای تبدیل دوره کارآموزی خود به یک نقش تمام وقت هر زمان که آماده حل شدن هستید به کار ببرید.

Please turn AdBlock off