خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

8 بهترین پروژه آینه جادویی هوشمند Raspberry Pi

این آینه های هوشمند Raspberry Pi می توانند زمان، تاریخ، آب و هوا و موارد دیگر را به شما اطلاع دهند. یاد بگیرید چگونه یک آینه جادویی ارزان بسازید.

ساخت یک آینه جادویی که آب و هوا، اخبار و اطلاعات سفر و غیره را در زمان واقعی نشان می دهد، یک پروژه محبوب است. یاد بگیرید که چگونه با یک کامپیوتر تک برد Raspberry Pi یک آینه هوشمند DIY با هزینه کم بسازید و از چند نمونه الهام بگیرید.

چرا به رزبری پای نیاز دارید؟

دستگاه Raspberry Pi 4

آینه هوشمند در اصل آینه ای است که یک صفحه نمایش در پشت آن قرار دارد. آن صفحه می تواند تبلت اندرویدی یا مانیتور کامپیوتر باشد. به طور طبیعی، یک مانیتور آینه بزرگتری را ایجاد می کند. همچنین یک راه عالی برای تغییر کاربری یک مانیتور LCD قدیمی است. اما شما نمی توانید یک کامپیوتر کامل را در آن جا جمع کنید، مگر اینکه از Raspberry Pi استفاده کنید.

Raspberry Pi یک کامپیوتر به اندازه کارت اعتباری است که سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس را اجرا می کند و جامعه بزرگی از توسعه دهندگان دارد. در واقع، جامعه آینه هوشمند DIY Pi را بر همه روش‌های دیگر ترجیح می‌دهد. قیمت پایین آن، از 35 دلار برای یک مدل سایز کامل، و استفاده از آن بیش از هر ابزار دیگری بی‌معنی است.

حتی باید بتوان یک آینه هوشمند با Raspberry Pi Zero 2 W مجهز به بی سیم 15 دلاری ساخت. ببینید کدام مدل Raspberry Pi برای پروژه بعدی شما بهترین است.

آنچه برای آینه هوشمند خود نیاز دارید

هر کدام از پروژه های آینه هوشمند را که از این لیست تصمیم بگیرید انجام دهید، چند عنصر وجود دارد که همیشه به آنها نیاز خواهید داشت. برای اینکه جستجوی شما آسانتر شود و دیگر تکرار نشود، در اینجا مهمترین مؤلفه ها آورده شده است.

آینه دو طرفه

این یک آینه هوشمند است، بنابراین جای تعجب نیست که شما واقعاً به یک آینه نیاز دارید، درست است؟ این پروژه به یک آینه دو طرفه نیاز دارد که می توانید آن را در TwoWayMirrors.com خریداری کنید یا به فروشگاه سخت افزار محلی خود بروید. در حالت ایده آل، آن را از سایت دریافت کنید زیرا می توانید ارتفاع، عرض و لبه ها را سفارشی کنید.

صفحه نمایش ال سی دی

مانیتور کامپیوتر LCD

در پشت آینه، یک صفحه نمایش نصب خواهید کرد. در حالی که می توانید یک مانیتور جدید بخرید، این یک راه عالی برای استفاده از هر مانیتور کامپیوتر قدیمی است که در اطراف خود دارید.

رزبری پای

برد Raspberry Pi 5

در حالی که می توانید یک آینه هوشمند با Pi Zero 2 W 15 دلاری بسازید، این بهترین نتیجه را به شما نمی دهد. در عوض، Raspberry Pi 4 یا Pi 5 قدرتمندتر را در نظر بگیرید که به ترتیب با قیمت 35 یا 60 دلار در دسترس هستند. محصول و توزیع کننده ای را که برای شما بهترین است را در سایت رسمی انتخاب کنید.

مطلب مرتبط:   3 ویژگی هایی که نیروگاه قابل حمل شما نیاز دارد

قاب چوبی

انتخاب قاب های چوبی

چیزی برای نگه داشتن آن آینه و مانیتور پشت آن. می توانید به صورت اختیاری از این مرحله رد شوید، اما در اطراف لبه ها کمی خشن به نظر می رسد و نیاز به مدیریت جدی کابل دارد. فروشگاه سخت افزار محلی شما باید شما را مرتب کند.

در کنار این موارد، به تمام ابزارهای اساسی مورد نیاز برای کار با آنها نیاز خواهید داشت. بنابراین مطمئن شوید که یک پیچ گوشتی، پیچ، سنباده، ابزار نجاری و غیره دارید.

1. MagicMirror²: آینه هوشمند Pi اصلی

آینه جادویی مایکل تیو

این MagicMirror² است. بسیاری از آنها مانند آن هستند، اما این یکی از مایکل تیو است. او یکی از اولین کسانی بود که کل فرآیند آینه هوشمند را با Raspberry Pi ساخت و مستند کرد. در واقع، او تمام کارهای خود را متن باز و ماژولار کرد تا هرکسی بتواند کار خود را بسازد و بر روی آن پیشرفت کند.

مایکل مجموعه ای از آموزش های MagicMirror² را نوشته است، بنابراین می توانید همه چیز را در وبلاگ او بخوانید. او شما را از طریق راه اندازی و ساخت کامل راهنمایی می کند.

بهترین بخش این است که او چقدر این روند را آسان کرده است. یک اسکریپت ساده Bash را از MagicMirror² اجرا کنید و Raspberry Pi شما آماده کار خواهد بود. ماژول‌های پیش‌فرض شامل ساعت، تقویم، پیش‌بینی آب‌وهوا، فید اخبار و یک پیام تکمیلی هستند. و مردم در حال ساخت ماژول های شخص ثالث هستند که می توانید آنها را نصب کنید.

اگر تازه وارد دنیای آینه های هوشمند هستید، این پروژه ای است که باید با آن شروع کنید. انجمن بزرگی در اطراف خود دارد و می توانید در انجمن MagicMirror² کمک بخواهید.

وب سایت: Firmware | راهنمای کامل | GitHub

2. MirrorMirror: بهترین راهنمای سخت افزار

آینه هوشمند MirrorMirror در کنار تصویر آن در حال ساخت استفاده می شود

MirrorMirror از Dylan Pierce به MagicMirror² مربوط نیست، اما به همان اندازه مفید است. عمدتاً به این دلیل که پست وبلاگ اصلی پیرس بهترین راهنمای گام به گام برای فرآیند ساخت واقعی است.

پیرس پس از نصب سیستم عامل Raspbian (اکنون به نام Raspberry Pi OS) روی Raspberry Pi، کرومیوم را برای اجرا در هنگام راه اندازی پیکربندی کرد. در نهایت او صفحه وب و سرور خود را ساخت.

قبل از اینکه آینه هوشمند خود را بسازید، پست کامل را بخوانید. پیرس در حال ساخت این آینه هوشمند به عنوان هدیه بود. بنابراین او مراقبت کرده است تا مطمئن شود که درخشان به نظر می رسد. در حالی که راهنما کمی قدیمی است، مراحل مفیدی در اینجا وجود دارد، مانند نحوه حذف قاب مانیتور یا مدیریت کابل. اما نگین قطعه در نجاری اوست.

مطلب مرتبط:   نحوه میزبانی یک مهمانی Quake LAN در Raspberry Pi

وب سایت: راهنمای کامل

3. آینه هوشمند با کنترل صدا

در واقع می توانید با آینه هوشمند ایوان کوهن مانند یک گوشی اندرویدی با آن صحبت کنید. و بله، همچنان روی Raspberry Pi اجرا می‌شود، بنابراین به دستگاه اندرویدی نیاز ندارید.

کوهن مستندات کامل نحوه ساخت، نصب و راه اندازی آینه هوشمند خود را ارائه کرده است. ویدیو واقعا چشمگیر است و با چندین برنامه شخص ثالث کار می کند. به عنوان مثال، می توانید با صحبت کردن با آینه، چراغ های LED هوشمند را کنترل کنید.

این یکی نیز راهنمای سخت افزاری فوق العاده و دقیقی دارد. اگر قصد ساختن آن را دارید، به جای روش پیرس از راهنمای ارائه شده استفاده کنید.

وب سایت: راهنمای کامل | GitHub

4. آینه هوشمند با کنترل صدا و اشاره

آیا می توانید یک آینه هوشمند با صفحه لمسی بسازید؟ بله، ممکن است، همانطور که بعدا خواهیم دید. راه دیگر برای تعامل با آینه جادویی استفاده از کنترل حرکتی یا کنترل صوتی است. بنابراین سازنده جوزپ کومراس ای خان دست به کار شد.

این آینه هوشمند چند ترفند جالب دارد. برای فعال کردن تشخیص صدا باید دستان خود را کف بزنید و سپس دستوراتی مانند “رادیو پخش کنید” یا “اخبار را به من نشان دهید” صادر کنید.

خان مستندات زیادی در مورد آن جمع آوری کرده است، بنابراین شما باید بتوانید برنامه های مورد علاقه خود را در کمترین زمان اجرا کنید. برای پیمایش در داخل یک برنامه، از حرکات ساده استفاده کنید.

این پروژه یکی از گران‌ترین آینه‌های جادویی است که قیمت آن 400 یورو است. اما وقتی نتیجه را در ویدیو می بینید، می دانید که ارزشش را دارد.

وب سایت ها: راهنما | راهنمای تکمیلی | GitHub

5. آینه هوشمند صفحه لمسی با شناسه چهره

Eben Kouao نه تنها یک آینه هوشمند با صفحه نمایش لمسی ساخته است، بلکه حتی دارای شناسه چهره برای شناسایی فردی است که در مقابل آن ایستاده است.

ساخت آینه هوشمند صفحه لمسی آسان نیست زیرا ضخامت آینه دو طرفه استفاده از یک صفحه نمایش لمسی خازنی استاندارد را غیرممکن می کند. در عوض، Eben یک قاب IR برای قابلیت لمس اضافه کرده است: دارای LED در یک طرف و آشکارسازهای نور در طرف دیگر، می‌تواند تشخیص دهد که آینه را کجا لمس کرده‌اید.

با گنجاندن ماژول دوربین Raspberry Pi، آینه می تواند کاربر را ببیند و با استفاده از یک ماژول تشخیص چهره OpenCV آنها را شناسایی کند. یک آموزش ساخت گام به گام در دسترس است که در نهایت باید اضافه کردن اتوماسیون خانگی و چندین پروفایل کاربری را پوشش دهد.

وب سایت: راهنمای کامل | Smart Touch GitHub | Face ID GitHub

مطلب مرتبط:   چگونه Raspberry Pi خود را به عنوان یک وب سرور راه اندازی کنید

6. آینه هوشمند AI Yoga

مربی شخصی هوشمند آینه جادویی YogA

YogAI مفهوم آینه هوشمند را با ارائه یک مربی شخصی هوش مصنوعی برای راهنمایی و اصلاح موقعیت‌های یوگای کاربر به سطح کاملاً جدیدی می‌برد.

این نرم‌افزار توسط Salma Mayorquin و Terry Rodriguez ساخته شده است و از ماژول دوربین Raspberry Pi و یادگیری ماشینی TensorFlow برای ارزیابی انواع حالت‌های یوگا استفاده می‌کند. یک آواتار روی صفحه حتی حرکات کاربر را تقلید می کند.

علاوه بر این، می‌توان دستورات گفتاری برای شروع، توقف، توقف و شروع مجدد یک جلسه یوگا به آینه داد. همچنین با استفاده از سینت سایزر صدای Flite، کاربر را برای دستیابی به ژست های صحیح راهنمایی می کند.

وب سایت: راهنمای کامل | GitHub

7. آینه هوشمند 100 دلاری: راه ارزان و آسان

آینه هوشمند کار می کند

برای ساخت یک آینه هوشمند نیازی به خرج کردن یک سطل پول نقد ندارید. همانطور که کارل گوردون نشان می‌دهد، می‌توانید با حدود 100 دلار (یا 150 دلار نیوزلند، در مورد گوردون) یکی را راه‌اندازی کنید. تمام هدف او در این پروژه این است که آن را تا حد امکان ارزان و مقرون به صرفه کند.

آینه هوشمند گوردون از سیستم عامل محبوب MagicMirror² استفاده نمی کند، اما هیچ چیز در ساخت نشان نمی دهد که سیستم را خراب کند. نتیجه نهایی یک آینه جادویی ساده با قیمتی ارزان است که هنوز همه اصول اولیه را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین سبک و قابل حمل است، بنابراین در صورت تمایل می توانید از آن در اتاق های متعدد استفاده کنید.

وب سایت: راهنمای کامل

8. آیپد جادویی نجات یافته

راه دیگر برای صرفه جویی در هزینه، استفاده مجدد از دستگاه های قدیمی است. در این مورد، کریس گرینینگ یک آی‌پد نسل اول شکسته را نجات داد تا از آن برای آینه جادویی‌اش استفاده کند، و به‌احتیاط پنل LCD زیر صفحه‌نمایش شکسته‌اش را برداشت.

همچنین استفاده از Raspberry Pi Zero W 15 دلاری با سیستم عامل Raspberry Pi استاندارد به پایین نگه داشتن هزینه کمک می کند. یک برد درایور ویدئو خروجی HDMI را از Pi گرفته و به پنل LCD می فرستد.

برای کاهش روشنایی ال سی دی و جلوگیری از آشکار شدن طرح کلی آن در پشت آینه دو طرفه، کریس چند ورق استات رنگی اضافه کرد. نتیجه نهایی یک آینه جادویی متقاعد کننده با هزینه بسیار کم است.

وب سایت: راهنمای تصویری

آینه جادویی خود را بسازید

اگر می‌خواهید خودتان یکی از آن‌ها را به عنوان یک آینه جادویی بسازید، می‌توانید با دستگاه دیگری مانند رایانه شخصی ویندوزی روی چوب بسازید. اما اگر اهل الکترونیک و ساختن خودتان هستید، به احتمال زیاد یک Raspberry Pi یدکی در اطراف خود دارید. همراه با سیستم عامل MagicMirror²، ساخت آینه های هوشمند را بسیار آسان تر می کند.

Please turn AdBlock off