خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

6 راه برای ارائه خدمات بهتر به مشتری به عنوان یک فریلنسر

آیا شما یک فریلنسر هستید که می خواهید مشتریان خود را با خدمات استثنایی تحت تاثیر قرار دهید؟ در اینجا چند راه برای انجام آن وجود دارد!

اگر بگوییم صنعت فریلنسینگ از فروشندگان اشباع شده است، دست کم گرفته شده است. بنابراین، اگر به دنبال راهی مطمئن برای متمایز کردن خود از بقیه هستید، مراقبت از مشتری خود را بهبود بخشید.

اما زمانی که با ده‌ها مشتری با انتظارات منحصربه‌فرد سروکار دارید و منابع محدود یک فریلنسر را دارید، این می‌تواند دشوار باشد. بنابراین، برای کمک به شما در این زمینه، در اینجا چند راه آسان برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان به عنوان یک فریلنسر وجود دارد. از بهبود مهارت های ارتباطی تا دریافت بازخورد مثبت تر، این تاکتیک ها مطمئناً مشتریان شما را راضی خواهند کرد.

1. از راه درست ارتباط برقرار کنید

زن در حال گفتگوی آرام

شما می توانید خدمات مشتری خود را به عنوان یک فریلنسر به سادگی با شفاف تر و حرفه ای تر بودن در ارتباطات خود به شدت بهبود بخشید. چه یک تماس باشد یا یک ایمیل ساده، صرف نظر از اینکه چقدر با مشتری رابطه نزدیکی دارید، از خیلی معمولی بودن خودداری کنید.

ارتباط برتر همچنین به معنای شفاف و مختصر بودن تا حد امکان است. شما می توانید با استفاده از زبان ساده و روزمره و اجتناب از جملات بیش از حد طولانی به این هدف برسید. همچنین عادت کنید نکات کلیدی هر مکالمه با مشتری را خلاصه کنید. این اطمینان حاصل می کند که قبل از شروع کار هر دو در یک صفحه هستید.

حتی پس از شروع کار، مطمئن شوید که مشتریان خود را در جریان نگه دارید. آنها را از هرگونه به روز رسانی در مورد سفارش خود مطلع کنید. این به آن‌ها این فرصت را می‌دهد که اگر از مسیری که شما در پیش گرفته‌اید راضی نیستند، وارد عمل شوند.

البته باید به خاطر داشته باشید که همه در برقراری ارتباط خوب نیستند. و مشتری شما ممکن است بدون پرسیدن سوالاتی مانند “چطور به نظر می رسد؟” یا “آیا سوالی دارید؟” صحبت نکند؟

مطلب مرتبط:   6 دلیل برای اینکه Hustle جانبی شما کار نمی کند

2. بازخورد را مثبت بگیرید

زن یادداشت برداری

بازخورد، چه منفی و چه مثبت، می تواند راهی برای بهبود خدمات مشتریان باشد. این می تواند مربوط به نگرش یا خود کار شما باشد. اگر مشتری شما را برای چیزی تعریف می کند، اجازه ندهید که به ذهن شما برسد. در عوض، حتما از آنها تشکر کنید و به آنها اطمینان دهید که از انتظارات آنها فراتر خواهید رفت.

از طرف دیگر، مطمئن شوید که هرگز بازخورد منفی را به عنوان ترور شخصیت دریافت نکنید. در عوض، باید با دقت گوش کنید و سعی کنید اشتباهی که انجام داده اید را رمزگشایی کنید. این به شما کمک می کند بفهمید چه کاری می توانستید بهتر انجام دهید.

به عنوان مثال، اگر مشتری بگوید که شما همیشه کار خود را در زمان کوتاه تحویل می دهید، می توانید یاد بگیرید که ضرب الاجل هایی ایجاد کنید که واقعاً برای شما مفید باشد. در نتیجه، می توانید از خراب کردن روابط مشتری در تاخیرهای آینده جلوگیری کنید. همچنین باید از مشتری برای هرگونه بازخورد بد تشکر کنید تا قدردانی خود را از این فرصت رشد نشان دهید.

3. تحویل قبل از مهلت

یک راه عالی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان به عنوان یک فریلنسر، تحویل قبل از مهلت مقرر است. این نه تنها به مشتری شما اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز هر گونه ویرایشی را درخواست کند، بلکه به او کمک می‌کند تا کارها را با وضوح بیشتری برنامه‌ریزی کند. در مجموع، این به ایجاد اعتماد در رابطه شما و افزایش ارزش شما در بازار کمک می کند.

بسیاری از مشتریان شما ممکن است به مشتریان مکرر تبدیل شوند و حتی ممکن است کارهایی با اولویت بالا و حساس به زمان را به شما اختصاص دهند. شما می توانید نرخ های بالاتری را برای این تحویل های سریع دریافت کنید. فقط مطمئن شوید که هرگز کیفیت کار خود را به امید تحویل قبل از موعد مقرر به خطر نیندازید.

4. بر ارائه ارزش تمرکز کنید

زن در حال صحبت با لپ تاپ

شما باید بر ارائه ارزش بیشتر به مشتریان آزاد خود تمرکز کنید. یک راه آسان برای انجام این کار، ارائه کمی بیشتر از آنچه خواسته شده است.

مطلب مرتبط:   راهنمای نهایی Fiverr SEO برای جلب توجه گیگ های خود

شما می توانید این کار را با اضافه کردن چند سرویس اضافی جزئی به صورت رایگان انجام دهید، به شرطی که وقت و تلاش زیادی از شما نگیرد.

به عنوان مثال، اگر خدمات نوشتن محتوا را ارائه می دهید، برای افزایش ارزش بصری، یک یا دو تصویر را در مقاله خود اضافه کنید. راه دیگری که می توانید ارزش بهتری برای مشتریان خود ارائه دهید، کمک به آنها در صرفه جویی در هزینه است. می توانید در مورد موضوعاتی که در مورد آنها دانش دارید مشاوره رایگان به آنها ارائه دهید.

همچنین می توانید زمانی که شما را برای پروژه ای استخدام می کنند، راه کارآمدتر و مقرون به صرفه تری برای انجام کار پیشنهاد دهید. به عنوان مثال، به عنوان یک توسعه‌دهنده وب، می‌توانید به یک مشتری توصیه کنید در صورت کمبود بودجه، به دنبال قالب‌های وب‌سایت به جای چیزی از ابتدا باشد.

حرکاتی مانند این ممکن است درآمد شما را در کوتاه مدت کاهش دهد، اما به شما کمک می کند مشتریان خود را به خریداران مکرر تبدیل کنید. این خریداران مکرر همچنین ممکن است مدافع خدمات شما شوند.

5. ارائه انعطاف پذیری در پرداخت

مردی که کارت اعتباری در دست دارد

اکثر مشتریان فریلنسری دوست ندارند که برای خدمات شما به شما پول بدهند. بنابراین، کمی انعطاف پذیری در گزینه های پرداخت واقعا می تواند به متمایز کردن شما کمک کند.

ساده ترین راه برای انجام این کار ایجاد حساب در همه پرتال های پرداخت محبوب مانند PayPal، Payoneer، Skrill و Stripe است. این به مشتریان شما امکان می دهد گزینه پرداختی را انتخاب کنند که برای آنها راحت تر است.

همچنین باید برنامه های پرداخت سفارشی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شما می توانید یک مشتری با محدودیت بودجه را در اقساط کوچک صورتحساب دهید. به‌علاوه، می‌توانید از برنامه‌های صورتحساب با کاربری آسان برای صورت‌حساب‌های خودکار استفاده کنید تا پرداخت‌ها را حتی راحت‌تر کنید.

مطلب مرتبط:   6 مزایا و معایب فریلنسر آنلاین بودن

6. مراقبت از مشتری شخصی سازی شده را ارائه دهید

دست گرفتن

مشتریان آن را دوست دارند که یک کسب و کار از آنها مراقبت کند. این امر به ویژه در مشاغل خدماتی مانند فریلنسینگ بسیار مهم است. شما می توانید با شناخت بهتر مشتریان خود، مراقبت شخصی مشتری را ارائه دهید. سعی کنید بیاموزید که آنها چه چیزهایی را برای شغلی که شما را استخدام کرده اند دوست دارند و دوست ندارند.

اگر با چندین مشتری سروکار دارید، این موارد را در جایی یادداشت کنید. سپس می‌توانید از این دانش برای تطبیق بهتر خدماتی که ارائه می‌دهید با اولویت‌های آن‌ها استفاده کنید.

علاوه بر این، شما باید پس از هر پروژه با مشتریان خود پیگیری کنید. فراموش نکنید که از آنها برای استخدام شما تشکر کنید. همچنین باید به آنها اطلاع دهید که کار کردن با آنها لذت بخش بود و دوست دارید در آینده دوباره با آنها همکاری کنید.

علاوه بر این، باید در طول جشنواره ها یا تولدها با مشتریان همیشگی خود تماس بگیرید تا در این مناسبت های خاص به آنها تبریک بگویید. می‌توانید از برنامه‌های ویندوز برای کمک به یادآوری تاریخ تولد هر مشتری استفاده کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا ارتباط شخصی تری با مشتریان خود ایجاد کنید.

جلب رضایت مشتریان فریلنسر آسان است

ارائه خدمات بهتر به مشتریان منجر به افزایش حفظ مشتری می شود. این مشتریان همچنین از خدمات شما حمایت می کنند و به نوبه خود کسب و کار بیشتری را برای شما ایجاد می کنند.

برای بهبود خدمات مشتریان خود به عنوان یک فریلنسر، در ارتباطات خود شفاف و حرفه ای باشید. همیشه هنگام برخورد با مشتری، ارزش افزوده به زندگی و تجارت مشتری خود را در اولویت قرار دهید. همچنین، زودتر تحویل دهید و در پرداخت انعطاف پذیری ارائه دهید.

یادگیری پذیرش انتقاد و ترکیب بازخورد یک مهارت ضروری فریلنسری است. اما مطمئن شوید که اجازه ندهید هیچ مشتری از مرز بین انتقاد و بی احترامی عبور کند.