خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

4 روش برای شناسایی و مسدود کردن ردیابی برنامه در اندروید

اکثر برنامه‌ها فعالیت‌های شما را در این روزها ردیابی می‌کنند، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید کاری برای آن انجام دهید.

در طول روز، برنامه‌ها کارهایی که ما با دستگاه‌های خود انجام می‌دهیم را بررسی می‌کنند و آن اطلاعات را به سرورهای دور ارسال می‌کنند. ما می دانیم که این اتفاق می افتد، اما راه ساده ای برای متوقف کردن آن وجود ندارد. خوشبختانه، با برنامه های مناسب، می توانید به بسیاری از این ردیابی پایان دهید.

1. توضیحات فروشگاه Play برنامه را بررسی کنید

هر برنامه دارای بخش «ایمنی داده» در Google Play است.برخی از جزئیات در بخش "ایمنی داده" برنامه.جزئیات در صفحه Google Play درباره آنچه که یک برنامه جمع آوری می کند.

در طول سال‌ها، گوگل کار بهتری انجام داده است تا به شما بگوید آیا یک برنامه داده‌ها را با اشخاص ثالث به اشتراک می‌گذارد و چه نوع اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کند. می‌توانید ببینید که آیا توسعه‌دهندگان برنامه اقداماتی را برای محافظت از اطلاعات شما انجام می‌دهند، مانند رمزگذاری اطلاعات در حین انتقال یا اجازه حذف حسابتان.

می‌توانید این اطلاعات را با مراجعه به صفحه فروشگاه Play یک برنامه و پایین رفتن به بخش «ایمنی داده» پیدا کنید. داده‌های Google می‌توانند به شما کمک کنند تا ردیابی برنامه را بسنجید، اما به شما نمی‌گوید چگونه آن را متوقف کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید به طور فعال برنامه‌ای را از ردیابی خود منع کنید، باید به ابزارهای شخص ثالث تکیه کنید، که در زیر به آن خواهیم پرداخت.

2. فروشگاه شفق قطبی

بخش "حریم خصوصی" در صفحه برنامه در فروشگاه Aurora.جزئیات موجود در گزارش حریم خصوصی یک برنامه در Aurora.

Aurora یک راه جایگزین برای دسترسی و دانلود برنامه‌های فروشگاه Play است. با Aurora، می توانید برنامه ها را به صورت ناشناس و بدون ایجاد حساب Google دانلود کنید. این یک مزیت برای حفظ حریم خصوصی است زیرا هیچ کس گزارشی از تمام برنامه هایی که شما نصب کرده اید دریافت نمی کند. اما می‌توانید با استفاده از اطلاعات اضافی که درباره برنامه‌ها نشان می‌دهد، ردیابی را بیشتر محدود کنید.

مطلب مرتبط:   5 اپلیکیشنی که می توانند به شما کمک کنند از نور خورشید لذت ببرید

هنگامی که صفحه یک برنامه را در Aurora مشاهده می کنید، یک بخش “حریم خصوصی” وجود دارد که ردیاب های شناخته شده موجود در برنامه را لیست می کند. اگر بیشتر پیمایش کنید، بخش «مجوز» را نیز مشاهده خواهید کرد که مجوزهای دقیق درخواستی برنامه را فهرست می‌کند.

با استفاده از Aurora نمی‌توانید ردیابی را مسدود کنید، اما می‌تواند به شما کمک کند از کدام برنامه‌ها اجتناب کنید. و یاد می‌گیرید که کدام ردیاب‌ها با استفاده از ابزارهای دیگر نیاز به مسدود کردن دارند و چه مجوزهایی برای لغو کردن.

دانلود: Aurora Store (رایگان)

3. نت گارد

برنامه های فهرست شده در برنامه اندروید NetGuard.تنظیمات در برنامه NetGuard.تنظیمات سیستمی که می توانید دسترسی به اینترنت را با استفاده از NetGuard مسدود کنید.

اکنون که آماده هستید تا در دستان خود اقدام کنید، زمان دانلود NetGuard فرا رسیده است. این یک برنامه فایروال است که نیازی به روت کردن دستگاه خود ندارد. با NetGuard می‌توانید تمام ترافیک ورودی و خروجی دستگاه خود را کنترل کنید و شیر را ببندید.

به طور پیش فرض، NetGuard به شما امکان می دهد ترافیک را در سطح برنامه مسدود کنید. این می‌تواند برای برنامه‌هایی که می‌توانید به‌صورت آفلاین از آن‌ها استفاده کنید، اما ممکن است مستعد افشای اطلاعات در مورد شما باشند، عالی باشد، مانند برنامه‌های ویرایش تصویری که ویژگی‌های مفیدی را ارائه می‌کنند اما به طور مخفیانه شما را ردیابی می‌کنند. اما اگر می‌خواهید واقعاً مانع از دستیابی دیگران به اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از تلفن خود شوید، NetGuard به شما اجازه می‌دهد تا سرویس‌های سطح سیستم را نیز مسدود کنید. این شامل خدمات Google Play نیز می شود.

مسدود کردن سرویس‌های Google Play به شما امکان می‌دهد دستگاه خود را بدون نیاز به زحمت نصب کاستوم رام از گوگل خارج کنید. فقط بدانید که انجام این کار می تواند برخی از عملکردهای غیرمنتظره مانند توانایی دریافت اعلان های فشار از برنامه های خاص را از بین ببرد.

مطلب مرتبط:   چه مقدار فضای ذخیره سازی در اندروید نیاز دارم؟

NetGuard همچنین می تواند جزئیات بیشتری داشته باشد و به شما امکان می دهد اتصالات خاصی را مسدود کنید. اگر می خواهید از یک برنامه استفاده کنید اما فقط می خواهید ردیابی پس زمینه آن را متوقف کنید، این کار مفید است.

دانلود: NetGuard (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

4. مرورگر خصوصی DuckDuckGo

تنظیمات با برنامه اندروید DuckDuckGo.برنامه اندروید DuckDuckGo برای شروع اتصال VPN درخواست مجوز می کند.لیستی از ردیاب‌های مسدود شده توسط DuckDuckGo

NetGuard می تواند پیچیده و ترسناک شود. اگر می‌خواهید ردیابی شخص ثالث را بدون انجام این کار ببندید، از DuckDuckGo’s App Tracking Protection دیدن کنید. می‌توانید این ویژگی را روشن کنید و اطمینان داشته باشید که از شما در برابر تعداد زیادی ردیابی شخص ثالث محافظت می‌کند.

استفاده از DuckDuckGo به عنوان مرورگر شما همچنین برخی از ردیابی هایی را که هنگام مرور وب با آن مواجه می شوید مسدود می کند. این یک امنیت آهنین نیست، اما این ساده ترین قدمی است که می توانید برای کاهش ردیابی بدون قیف کردن تمام ترافیک خود از طریق VPN انجام دهید.

دانلود: مرورگر خصوصی DuckDuckGo (رایگان)

توقف ردیابی برنامه در مسیرهای آن

هنگامی که در مورد حجم عظیم ردیابی آنلاینی که تحت آن قرار داریم مطالعه می کنید، ممکن است به راحتی احساس غرق شدن و خاموش شدن کنید. اما این لزوماً به این معنی نیست که ما نمی توانیم کاری در مورد آن انجام دهیم.

در حالی که راه رفتن با یک سیم کارت همیشه به کسی این توانایی را می دهد که ما را تحت نظر داشته باشد، این بدان معنا نیست که ما نیاز به باز کردن دریچه ها و دادن این توانایی به صدها شرکت داریم. شما این قدرت را دارید که آنها را متوقف کنید در حالی که هنوز از تلفن خود برای انجام کاری که دوست دارید استفاده می کنید.

مطلب مرتبط:   6 بهترین برنامه برای پخت و پز سوپ های سالم و مغذی