خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

چگونه چراغ های کریسمس خود را بسازیم: 8 راه

ایجاد نمایش نوری سفارشی خود در فضای باز یک پروژه سرگرم کننده برای تعطیلات است.

شما می توانید چراغ های کریسمس سفارشی خود را درست کنید که طول مناسبی برای خانه شما دارند. این راهنماها، نکات و پروژه‌های ویدیویی به شما کمک می‌کنند تا یک نمایش نوری جشن ایجاد کنید که مطمئناً همسایگان خود را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

1. نورپردازی کریسمس با طول سفارشی

وقتی می‌خواهید قسمت‌هایی از خانه‌تان را با چراغ‌های کریسمس ترسیم کنید، اگر ریسمان‌ها برای ابعاد خانه‌تان خیلی بلند باشند، چه؟ در این صورت، برای یک روکش تمیز، باید چراغ های تعطیلات خود را کوتاه کنید تا تناسب دقیق داشته باشید.

برقکار استاد اسپارکی ایزی در این راهنمای ویدیویی اطلاعات زیادی را در مورد روند مناسب کردن چراغ های کریسمس ارائه می دهد. او توصیه می‌کند تا رشته‌هایی را بدون لامپ درج شده بخرید که به عنوان خطوط روشنایی سوکت خالی شناخته می‌شود. آنها را در جایی که می خواهید در خانه قرار دهید و سپس اضافی را قطع کنید. یک دوشاخه نر در انتهای رشته اضافه کنید تا به دوشاخه مادگی روی یک سیم پرش استاندارد به برق متصل شوید—یا حتی اگر رشته اول خیلی کوتاه بود، یک رشته نوری دیگر اضافه کنید.

سپس می‌توانید قبل از نصب لامپ‌ها در قسمت بیرونی خانه‌تان، لامپ‌ها را با اندازه مناسب برای سوکت‌های سیم‌ها، معمولاً C7 یا C9، پیچ کنید. اسپارکی ایزی از چسب داغ برای چسباندن پریزهای نور خود به دیوارهای آجری استفاده می کند. او می‌گوید که آن‌ها برای تمام فصل تعطیلات بیدار خواهند ماند، اما به آسانی و بدون آسیب برداشته می‌شوند.

سایر نکات مفید عبارتند از افزودن برچسب به رشته‌های نور برای نشان دادن محل قرار گرفتن آنها بر روی نقاط کلیدی خانه، مانند قسمت بالای سقف، و نصب مجدد آنها در فصل تعطیلات آینده را آسان‌تر می‌کند.

2. رشته های نور سفارشی برای ناودان باران

آجیل مراقبت از چمن چیزهای زیادی در مورد چمن ها می داند، اما همچنین چراغ های کریسمس! در این ویدیو او نحوه بریدن رشته های نور کریسمس سفارشی برای ناودان های باران را نشان می دهد تا خطوط سقف شما را مشخص کند. مانند اسپارکی ایزی، او ترجیح می دهد از خط چراغ خالی سوکت استفاده کند و بعداً لامپ های LED کریسمس را پیچ کند.

مطلب مرتبط:   10 پوشیدنی باورنکردنی برای ساخت سگ

در این ویدئو، او نشان می دهد که چگونه پایه های نور خود را به ناودان های باران با گیره های پلاستیکی Elite که دور لامپ ها می چرخند و محکم می شوند، وصل کنید. ابتدا، ناودان را اندازه می‌گیرد و سپس رشته سبک را به اندازه‌ای دقیق برش می‌دهد تا مناسب باشد، تا یک روکش منظم داشته باشد. یک نکته مفید این است که سیم را با زاویه برش دهید تا از ورود آب باران به داخل آن هنگام وصل کردن دوشاخه نر در انتهای رشته جلوگیری کنید.

3. لامپ های C7 در مقابل C9

دو مورد از محبوب ترین انواع لامپ برای چراغ های کریسمس سفارشی C9 و C7 هستند، اما تفاوت آنها چیست؟ اریک از چراغ های کریسمس و غیره همه را در این مقایسه توضیح می دهد. او به جنبه های کلیدی مانند شکل (“C” مخفف شمع شکل) و اندازه نگاه می کند.

لامپ‌های کوچک‌تر C7 معمولاً برای بوته‌ها و بوته‌های فضای باز یا خانه‌های کوچک‌تر استفاده می‌شوند، زیرا خیلی بزرگ نیستند. لامپ های بزرگتر C9 معمولاً برای روشنایی خطوط سقف، درختان بلند یا پیاده روها استفاده می شوند.

لامپ ها همچنین دارای پایه های پیچ در اندازه های مختلف هستند: E12 برای لامپ های C7، E17 برای C9. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که آنها با سوکت های بنددار روی خطوط نور کریسمس شما مطابقت دارند.

4. چراغ های کریسمس را با Raspberry Pi کنترل کنید

برای یک نمایش نوری واقعاً چشمگیر در فضای باز، ممکن است بخواهید چراغ های کریسمس خود را با یک برد میکروکنترلر یا رایانه تک برد کنترل کنید. یک انتخاب محبوب برای این منظور Raspberry Pi است که در طیف وسیعی از مدل ها عرضه می شود.

در اینجا، تام از Tom’s Tech Show توضیح می دهد که چگونه چراغ های کریسمس خود را با Raspberry Pi کنترل کنید. در حالی که می‌توانید از پین‌های GPIO Pi استفاده کنید، تام در عوض Pi را از طریق یک کابل USB به یک برد رله متصل می‌کند که می‌تواند رشته‌های نور جداگانه را روشن و خاموش کند – او از رشته‌های جداگانه برای سفید، قرمز، سبز و آبی استفاده می‌کند. لینک های مفید زیر ویدیو شامل یک نمودار سیم کشی و تمام کدهای کامپیوتر در Bitbucket است.

مطلب مرتبط:   Android VPN Leak، Raspberry Pi DOS PC و Windows Registry توضیح داده شد

5. نمایش نور کریسمس با رشته های LED RGB آدرس پذیر

جایگزینی برای استفاده از لامپ های استاندارد برای نورپردازی کریسمس در فضای باز، استفاده از رشته ها یا نوارهایی از LED های RGB آدرس پذیر است که می توانند در هر رنگی روشن شوند. در این پروژه، توسط Geek Den، یک برد میکروکنترلر آردوینو با استفاده از کتابخانه FastLED برای کنترل رشته های نور LED که خطوط کلی یک خانه را می پوشانند، برنامه ریزی شده است.

یکی از مزیت‌های کلیدی استفاده از لامپ‌های LED RGB این است که سیم‌کشی یک خانه را برای نمایش نور چند رنگ ساده‌تر می‌کنند: شما فقط به یک رشته چراغ RGB نیاز دارید تا اینکه سه (قرمز، سبز، آبی) یا چهار (با چراغ‌های قرمز، سبز، آبی) اضافه کنید. سفید) رشته های تک رنگ برای پوشش هر ناحیه.

6. رنگ خانه خود را بشویید

جایگزینی برای رشته‌های معمولی چراغ‌های کریسمس، استفاده از نوارهای LED RGB آدرس‌پذیر است که می‌توان آن‌ها را به هر طولی برش داد، به سادگی با ایجاد یک برش بین هر دو LED روی نوار.

در این مثال، نوارهای LED RGB در امتداد زیرین خط سقف نصب شده است. آنها به قدری روشن هستند که دیوارهای زیر را رنگ آمیزی می کنند و جلوه ای متحرک ایجاد می کنند. در این مورد، از یک برنامه گوشی هوشمند برای کنترل چراغ ها استفاده می شود، اما می توانید نوارهای LED آدرس پذیر استاندارد RGB را به یک میکروکنترلر یا رایانه تک برد متصل کنید و انیمیشن های سفارشی خود را کدنویسی کنید.

7. نمایش نور کریسمس با نقشه برداری طرح

اگر یک قدم جلوتر بروید، می توانید نور کریسمس خود را با پخش صحنه های متحرک بر روی دیوارهای خانه خود با یک پروژکتور تقویت کنید. یک پروژکتور قدرتمند “پرتاب کوتاه” معمولاً از فاصله 20 تا 30 فوتی برای پوشش کل جلوی خانه استفاده می شود.

مطلب مرتبط:   هوش مصنوعی، اتوماسیون و ربات ها: 7 پروژه الکترونیکی DIY برای آشپزخانه

با این حال، به جای نمایش ساده یک فیلم استاندارد یا صحنه متحرک، می توانید با «نقشه پروجکشن» آن را بسیار دیدنی تر کنید. این تکنیک شامل بهینه سازی انیمیشن ها یا فیلم ها به گونه ای است که آنها بر روی ویژگی های فیزیکی واقعی ساختمان مانند درها و پنجره ها نقشه برداری کنند. این می تواند منجر به برخی توهمات نوری خیره کننده شود. ممکن است لازم باشد صفحه‌ها یا ورق‌هایی اضافه کنید تا پیش‌بینی‌ها واضح‌تر به نظر برسند.

8. چراغ های کریسمس را با موسیقی همگام کنید

مرحله نهایی این است که چراغ های کریسمس سفارشی خود را با موسیقی همگام کنید. خبر خوب این است که آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده نیست.

نرم افزارهای توالی در حال اجرا بر روی کامپیوتر – مانند Vixen، Light-O-Rama، یا xLights- رشته های نور را کنترل می کنند. ابتدا به نرم افزار می گویید شکل خانه خود و محل قرارگیری چراغ ها. سپس می‌توانید آن‌ها را در یک جدول زمانی برنامه‌ریزی کنید و جلوه‌های نوری را با نکات کلیدی در آهنگ موسیقی انتخابی خود همگام‌سازی کنید.

برای بهترین کنترل و بهترین جلوه ها، باید از چراغ های RGB آدرس پذیر استفاده کنید که هر پیکسل را می توان به صورت جداگانه تنظیم کرد. در این حالت یک یا چند کامپیوتر تک بردی یا میکروکنترلر بین چراغ ها و کامپیوتر اصلی متصل می شوند.

چراغ های کریسمس سفارشی خود را ایجاد کنید

اکنون که اصول اولیه را می دانید، می توانید ادامه دهید و شروع به ایجاد نمایش نور کریسمس سفارشی خود برای خانه خود کنید. هر روشی را که انتخاب کنید، آنطور که انتظار دارید دشوار نیست و می توانید چیزی دیدنی برای تعطیلات ایجاد کنید.