خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

چگونه اسرار را با Steghide پنهان کنیم: راهنمای استگانوگرافی در لینوکس

با استفاده از این ابزار خط فرمان آسان، داده های خصوصی را در فایل های رایج قاچاق کنید.

Steganography تکنیکی است که می‌توانید از آن برای پنهان کردن اسرار در فایل‌های روزمره استفاده کنید و ابزار steghide لینوکس به شما امکان می‌دهد از آن استفاده کنید. پیچیدگی‌های steghide، از تعبیه‌های ظریف تصویر گرفته تا استخراج اطلاعات مخفی را بشناسید، و یاد بگیرید که از حریم خصوصی دیجیتال خود از راحتی ترمینال لینوکس محافظت کنید.

استگانوگرافی چیست؟

استگانوگرافی یک تکنیک ارتباطی مخفی است که اطلاعات را در فایل ها یا داده های به ظاهر بی ضرر پنهان می کند تا وجود آن را پنهان کند. برخلاف رمزگذاری، که بر ایمن سازی محتوا تمرکز می کند، استگانوگرافی بر پنهان کردن این حقیقت تأکید دارد که اصلاً وجود دارد.

می‌توانید از استگانوگرافی با رسانه‌های دیجیتالی متنوع مانند تصاویر، فایل‌های صوتی یا متن استفاده کنید. پنهان شدن در دید ساده، در میان فایل‌های رایج، این تکنیک به شما امکان می‌دهد تا داده‌های حساس را بدون ایجاد سوء ظن انتقال دهید. با جاسازی اطلاعات در نویز محتوای دیجیتالی روزمره، استگانوگرافی لایه ای از ظرافت را به حفاظت از اطلاعات محرمانه اضافه می کند.

ابزار Steghide چیست؟

Steghide ابزاری است که می توانید برای استگانوگرافی از آن استفاده کنید. به شما امکان می دهد اطلاعات محرمانه را در فایل های صوتی و تصویری از جمله فایل های JPEG، BMP، WAV و AU جاسازی کنید. Steghide اجازه می دهد تا:

  • رمزگذاری داده های تعبیه شده
  • فشرده سازی داده های تعبیه شده
  • تعبیه یک جمع کنترل برای تأیید صحت داده های استخراج شده.
مطلب مرتبط:   6 روش برای انجام پرداخت های رمزنگاری ناشناس

نحوه نصب Steghide در لینوکس

بسته steghide در اکثر توزیع های محبوب Debian مانند Kali Linux در دسترس است. برای دانلود steghide در دبیان، این دستورات را در ترمینال خود اجرا کنید:

sudo apt update
sudo apt install steghide

نصب steghide در لینوکس

Steghide در سایر توزیع‌های لینوکس و همچنین در ویندوز موجود است. می توانید اطلاعات بیشتر، از جمله نحوه دانلود فایل های rpm یا کد منبع را از صفحه رسمی Sourceforge steghide بیابید.

نحوه استفاده از دستور steghide

دستور steghide کاربردهای زیادی دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد steghide و گزینه های مختلف آن، steghide را در ترمینال خود تایپ کرده و enter را فشار دهید. با این کار اطلاعات مربوط به نحوه اجرای steghide و گزینه هایی که پشتیبانی می کند چاپ می شود:

دستور steghide

برای اطلاعات بیشتر می توانید از دستور man برای مشاهده دفترچه راهنمای steghide استفاده کنید. فقط این را در ترمینال خود اجرا کنید:

man steghide

steghide-man-page-2

نحوه قرار دادن یک فایل متنی مخفی در یک تصویر با استفاده از Steghide

برای مخفی کردن یک فایل متنی در یک تصویر، این دستور را اجرا کنید:

steghide embed -cf image.jpg -ef secret.txt

در این مثال، “-cf image.jpg” “فایل جلد” را مشخص می کند که حاوی داده های مخفی شما است. بخش “-ef secret.txt” یک فایل داده را مشخص می کند که steghide آن را پنهان می کند. دستور از شما می خواهد که یک عبارت عبور را دو بار وارد کنید. پس از انجام این کار، اینتر را فشار دهید و steghide پیام مخفی را به فایل پیوست می کند.

مطلب مرتبط:   باج افزار GoodWill چیست و چگونه می توانید جلوی آلوده شدن آن را بگیرید؟

جاسازی یک فایل مخفی در یک تصویر

نحوه استخراج یک فایل مخفی از یک تصویر با استفاده از Steghide

برای دریافت داده های پنهان از یک فایل، این دستور ترمینال را اجرا کنید:

steghide extract -sf image.jpeg

فرمان با درخواست یک عبارت عبور پاسخ می دهد. هنگامی که عبارت عبور را وارد می کنید، فایل داده را از تصویر استخراج کرده و در مکان فعلی شما ذخیره می کند. شما می توانید محتویات فایل متنی را با استفاده از دستور cat یا ویرایشگر متن دلخواه خود مشاهده کنید.

استخراج فایل مخفی با استفاده از steghide

نحوه مشاهده اطلاعات درباره یک فایل Steghide

برای دریافت جزئیات در مورد یک فایل پنهان شده با steghide، از جمله الگوریتم مورد استفاده و هر گونه داده جاسازی شده، بدون دانلود فایل مخفی، اجرا کنید:

steghide info image.jpg

اطلاعات steghide

دنیای استگانوگرافی را کاوش کنید

اکنون که مهارت‌های استفاده مؤثر از ابزار steghide را به دست آورده‌اید، در را به قلمروی جذاب از استگانوگرافی باز کرده‌اید. استگانوگرافی در کاربردهای مختلف مانند واترمارک دیجیتال، تضمین یکپارچگی و صحت اطلاعات نقش مهمی دارد.

همانطور که به کاوش در این زمینه جذاب ادامه می دهید، به یاد داشته باشید که ابزارهای رایگان زیادی در اختیار شما هستند، که هم سیستم عامل لینوکس و هم ویندوز را ارائه می دهند و شما را قادر می سازند تا تخصص خود را در زمینه استگانوگرافی بیشتر اصلاح کرده و به کار ببرید.