خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

چرا یوتیوب از YouTubers می خواهد که به استفاده از هوش مصنوعی در ویدیوها اعتراف کنند؟

به منظور ایمنی جامعه، یوتیوب از سازندگان می خواهد که محتوای هوش مصنوعی را افشا کنند.

نکات کلیدی

  • یوتیوب قوانین جدیدی را اجرا می‌کند که سازندگان را ملزم می‌کند تا در صورت استفاده از تولیدکننده‌های هوش مصنوعی در ویدیوهای خود برای محافظت از بینندگان در برابر اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده احتمالی، افشا کنند.
  • کاربران نمی توانند کورکورانه به محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی اعتماد کنند و باید بدانند که ممکن است تغییر یا به صورت مصنوعی ایجاد شده باشد و آنها را وادار به انجام تحقیقات بیشتر کند.
  • خط مشی افشا به کاربران یوتیوب برتری نسبت به محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی می دهد زیرا بینندگان می دانند اطلاعات آنها به احتمال زیاد دقیق است و شانس حفظ بینندگان را افزایش می دهد.

هوش مصنوعی ابزاری شگفت‌انگیز است که می‌تواند به سازندگان در هر چیزی که نیاز دارند کمک کند. با این حال، خطراتی برای استفاده از هوش مصنوعی وجود دارد، به همین دلیل است که یوتیوب برای کمک به محافظت از جامعه یوتیوب وارد عمل شده است.

به خواندن ادامه دهید تا بدانید چرا استفاده از افشای هوش مصنوعی در یوتیوب برای شما مهم است، چه یک YouTuber باشید و چه بیننده.

یوتیوب از سازندگان می خواهد که محتوای هوش مصنوعی را افشا کنند

همانطور که استفاده از هوش مصنوعی رایج تر می شود، YouTube تشخیص می دهد که باید اقدامات جدیدی را فراتر از دستورالعمل های انجمن خود اجرا کند. همانطور که در پستی در وبلاگ رسمی یوتیوب توضیح داده شد، با حرکت به سال 2024، یوتیوب قوانین جدیدی را وضع می کند که یوتیوب داران را ملزم می کند افشا کنند که آیا از ژنراتورهای هوش مصنوعی برای ایجاد ویدیوهای خود استفاده کرده اند یا خیر.

مطلب مرتبط:   چگونه یک لیست پخش Spotify در یک بطری ایجاد کنیم تا در سال 2024 باز شود

برای هر ویدیویی که با هوش مصنوعی تولید شده است، YouTube یک برچسب را در پانل توضیحات قرار می دهد. علاوه بر این، اگر پلتفرم احساس کند که اطلاعات ارائه شده در ویدیو حساس است، یک برچسب اضافی به پخش کننده ویدیو اعمال می شود.

دلیل اصلی این امر اطمینان از محافظت از بینندگان آن به دلیل احتمال ایجاد اطلاعات نادرست یا گمراه کننده در هنگام دخالت هوش مصنوعی است. همچنین به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا داده‌های نادرست خود را به عنوان واقعیت هضم نکند، که به اطلاعات غلط کمتر کمک می‌کند.

چرا افشای محتوای هوش مصنوعی برای انجمن YouTube مهم است؟

انجمن یوتیوب از دو گروه افراد تشکیل شده است: کاربران و یوتیوب‌برها. هر دو گروه می توانند تحت تاثیر منفی هوش مصنوعی قرار بگیرند. با این حال، این دو گروه اکنون توسط سیاست جدید یوتیوب برای افشای محتوای هوش مصنوعی در یک ویدیو محافظت و کمک خواهند شد.

برای بینندگان

صفحه YouTube در دستگاه تلفن همراه

بزرگترین ترس در هنگام تماشای ویدیوهای یوتیوب این است که ندانیم آیا اطلاعات دقیق هستند یا خیر. با این که سازندگان اعلام کنند که ویدیوی آنها با هوش مصنوعی تولید شده است، به کاربران اجازه می دهد بفهمند که محتوای تغییر یافته یا مصنوعی را مشاهده می کنند.

یعنی محتوا صد در صد ساخته دست بشر نیست. در این مرحله، کاربران نباید کورکورانه به هوش مصنوعی اعتماد کنند. آنها می توانند تصدیق کنند که اطلاعات ممکن است گمراه کننده باشد و ممکن است نیاز به تحقیق از طرف آنها باشد.

علاوه بر این، این امکان بالقوه را برای YouTube باز می کند تا به کاربران اجازه دهد محتوا را فیلتر کنند. برای مثال، اگر کاربر فقط بخواهد ویدیوهای ساخته شده توسط انسان را ببیند، می‌تواند محتوای هوش مصنوعی را از جستجوی خود حذف کند. با این حال، این ویژگی خاص تا زمان اعلام یوتیوب برای افشای محتوای هوش مصنوعی ایجاد نشده است.

مطلب مرتبط:   نحوه گسترش تصاویر در ادوبی فتوشاپ با استفاده از هوش مصنوعی

برای YouTubers

دختری که روی صندلی جلوی دوربین نشسته در حال خوردن پیتزا

در دنیای پیشرفته امروزی، یوتیوب‌برها نه تنها باید با یکدیگر رقابت کنند، بلکه باید با هوش مصنوعی نیز رقابت کنند. با این حال، بزرگترین مشکل با آن این است که بسیاری از بینندگان به سختی می توانند تفاوت بین آنچه که توسط انسان ساخته شده و آنچه که توسط هوش مصنوعی تولید شده است را تشخیص دهند.

با وادار کردن هر کسی که ویدیوی مصنوعی یا تغییر یافته را آپلود می کند واقعیت را افشا کند، به یوتیوبرها یک پا را می دهد. آنها می توانند بینندگان را به محتوای خود بازگردانند زیرا کاربران می دانند که اطلاعات در مقایسه با هوش مصنوعی شانس بیشتری برای دقیق بودن دارند.

علاوه بر این، یوتیوب به شرکای موسیقی اجازه می‌دهد تا در صورت تظاهر به یک فرد، از جمله چهره یا صدا، درخواست‌های حذف محتوای هوش مصنوعی را ارسال کنند. آنها همچنین می‌توانند درخواست حذف را در مورد موسیقی تقلید کننده صدای هنرمند ارسال کنند.

یکی از اولویت‌های YouTube، ایمن نگه داشتن جامعه آن است

همانطور که هوش مصنوعی شروع به پیشرفت می کند، لازم است همه وب سایت ها و پلتفرم ها اقداماتی را برای اطمینان از ایمنی کاربران خود اعمال کنند. برای YouTube، این شامل سازندگان آن نیز می شود.

در مجموع، هوش مصنوعی می‌تواند منبعی عالی برای استفاده باشد، اما لحظاتی وجود دارد که درک این نکته مهم است که آنچه را که مشاهده می‌کنید توسط یک شخص ایجاد نشده است یا ممکن است واقعیت نباشد.