خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

نحوه یافتن و گوش دادن به کتاب‌های صوتی روایت‌شده با هوش مصنوعی در Apple Books

صدای این کتاب‌های صوتی به اندازه یک راوی انسانی است. پس چرا به آنها گوش نمی دهیم؟

کتاب های صوتی عالی هستند. کتاب‌های صوتی نه تنها خواندن را برای افراد مبتلا به نارساخوانی و اختلالات بینایی آسان‌تر می‌کنند، بلکه برای افرادی که به دلیل درد مزمن یا بیماری‌های دیگر نمی‌توانند کتاب‌های فیزیکی را در دست بگیرند، نجات‌دهنده‌تر هستند.

متأسفانه، تنها درصد کمی از کتاب ها به صورت صوتی در دسترس هستند (تقریباً 5 تا 10 درصد، همانطور که توسط ChatGPT تخمین زده می شود). با این حال، فروش کتاب های صوتی در طول سال ها به طور پیوسته در حال رشد بوده است. چیزی به ما می گوید که کتاب های صوتی روایت شده توسط هوش مصنوعی ممکن است باعث شود تعداد کتاب های صوتی موجود و فروش کتاب های صوتی حتی بیشتر شود.

اپل کتاب‌های صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کرد

در ژانویه 2023، اپل در پستی در Apple Books for Authors اولین کتاب های صوتی روایت شده با هوش مصنوعی (که به آن «روایت دیجیتال» گفته می شود، منتشر کرد.

با خواندن صفحه نمایش، که می توانید Kindles و دیگر کتابخوان های الکترونیکی را برای اجرای آن برنامه ریزی کنید، اشتباه نگیرید، کتاب های صوتی روایت شده با هوش مصنوعی به گونه ای ساخته شده اند که تا حد ممکن صدایی انسانی داشته باشند. صداهای دیجیتال اپل برای کمک به نویسندگان و ناشران مستقل ایجاد شد تا کتاب‌های خود را با کسری از هزینه‌ای که یک خواننده انسانی دارد، در دسترس‌تر کنند.

آیا کتاب‌های صوتی روایت‌شده توسط هوش مصنوعی عجیب به نظر می‌رسند؟

ربات ناز

نمونه های ارائه شده توسط اپل که می توانید پیش نمایش آن ها را در اعلامیه اپل مشاهده کنید، به طرز عجیبی انسانی به نظر می رسد. این امکان وجود دارد که اپل بهترین نمونه های ممکن را برای تشویق نویسندگان به استفاده از فناوری روایت دیجیتال خود انتخاب کرده باشد. به عبارت دیگر، در حالی که نمونه ها حاوی هیچ گونه خطای تلفظ واضحی نیستند، این به این معنی نیست که خود کتاب ها این گونه نیستند.

مطلب مرتبط:   چگونه قفل آیفون خود را بدون رمز عبور به 6 روش باز کنیم

اگر سایر کتاب‌های صوتی روایت‌شده با هوش مصنوعی را در فروشگاه‌های Apple Books پیش‌نمایش کنید، گاهی اوقات می‌توانید تلفظ‌های نادرست یا آهنگ‌های عجیب را بشنوید (ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه کتاب‌های روایت‌شده دیجیتالی را پیدا کنید). در عین حال، صداهای دیجیتال بدترین راوی هایی نیستند که تا به حال شنیده اید. طبیعتاً، کتاب‌های روایت‌شده با هوش مصنوعی نمی‌توانند شمع را برای تسلط بر راویانی مانند استفن فرای، ژانویه لاووی یا ویل پاتون نگه دارند.

چند صدای مختلف برای انتخاب وجود دارد: دو سوپرانو زنانه و سه باریتون مردانه. یکی از محبوب‌ترین صداها، مدیسون، در کتاب‌های بی‌شماری موجود در فروشگاه اپل دیده می‌شود. صدای آرام و ملودیک او یادآور راوی با استعداد کتاب صوتی جولیانا ویلان است.

بهنی تورپین راوی درجه یک ممکن است الهام‌بخش هلنا باشد، یکی از صداهای زنانه برای کتاب‌های غیرداستانی (اگرچه به میزان قابل‌توجهی با واقعیت فاصله دارد). به طور کلی، ما فکر می‌کنیم که می‌توانیم به کتاب‌های روایت‌شده با هوش مصنوعی عادت کنیم، اما قطعاً شنوندگان زیادی وجود دارند که از آنها لذت نخواهند برد.

چگونه کتاب های اپل را با هوش مصنوعی پیدا کنیم

برای یافتن کتاب‌هایی که با صدای دیجیتال اپل روایت می‌شوند، برنامه Books را در دستگاه Apple خود باز کنید، روی نماد جستجو ضربه بزنید، سپس روی Audiobooks ضربه بزنید تا جستجوی خود را محدود کنید. در نهایت Apple Books را تایپ کنید. هر کتاب صوتی با صدای دیجیتالی در توضیحات دارای “Rarated by Apple Books” خواهد بود.

واقعاً راه مناسبی برای یافتن کتاب‌های روایت‌شده دیجیتالی از Apple Books Store در وب وجود ندارد، زیرا هر چیزی که در نوار جستجو تایپ می‌کنید، کل فروشگاه App Apple را بر خلاف بخش کتاب صوتی جستجو می‌کند.

مطلب مرتبط:   5 اپلیکیشن برای تجربه زندگی در مکان‌های مختلف در سراسر جهان

بخش جداگانه ای به راویان هوش مصنوعی در وب و یا در برنامه Books اختصاص داده نشده است، اما ممکن است در آینده تغییر کند.

آیا کتاب‌های صوتی روایت‌شده با هوش مصنوعی ارزان‌تر هستند؟

زن در حال شمردن پول

کتاب‌های روایت‌شده با هوش مصنوعی موجود در اپل استور قیمت مناسبی دارند، 9.99 دلار و قیمت پایین 1.99 دلار، که اکثر آنها حدود 4 تا 5 دلار قیمت دارند. گزینه های رایگان زیادی نیز وجود دارد، بنابراین می توانید قبل از خرید یکی از راوی های دیجیتال را امتحان کنید.

کتاب‌های صوتی می‌توانند بسیار گران باشند، با عناوین محبوبی که توسط خوانندگان انسانی خوانده می‌شوند از 9.99 دلار تا 19.99 دلار و بالاتر قیمت دارند. برخی از شما روزهایی را به یاد خواهید آورد که کتاب های صوتی روی سی دی برای یک کتاب 40 تا 50 دلار قیمت داشتند. بیایید بگوییم خوشحالیم که سایت هایی مانند Audible و Audible جایگزین وجود دارند.

آیا کتاب‌های صوتی روایت‌شده با هوش مصنوعی چیز خوبی هستند؟

این سوال واقعا بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید. بسیاری از مردم بر این باورند که کتاب‌های روایت‌شده با هوش مصنوعی نه تنها تعداد کتاب‌های صوتی موجود در بازار را افزایش می‌دهند، بلکه کتاب‌های صوتی را برای نویسندگانی که توانایی پرداخت راوی انسانی را ندارند، در دسترس قرار می‌دهند.

طبق گفته‌های Scribe Media، ساخت یک کتاب صوتی می‌تواند بین 500 تا 750 دلار برای هر ساعت محتوای نهایی هزینه داشته باشد. فقط نویسندگان معتبر و شرکت‌های انتشاراتی می‌توانند این نوع پول نقد را جمع‌آوری کنند. اگرچه اپل در راهنمای خود برای شروع روایت دیجیتالی هزینه راوی دیجیتال خود را مشخص نکرده است، می‌توانیم فرض کنیم که این مبلغ بسیار کمتر از یک راوی انسانی است.

مطلب مرتبط:   6 ایده جالب برای بند ساعت اپل با تغییر رنگ شایعه شده

از سوی دیگر، برخی افراد احساس می‌کنند که کتاب‌های روایت‌شده توسط هوش مصنوعی فرصت‌ها را از خوانندگان انسانی که صدای خود را به کتاب‌های صوتی وام می‌دهند، می‌گیرد. از آنجایی که بسیاری از جهان در حال حاضر نگران این هستند که چگونه هوش مصنوعی شغل‌ها را از انسان می‌گیرد، ایده کتاب‌های صوتی با روایت دیجیتالی فقط به آتش می‌افزاید.

نظر شما هر چه باشد، به نظر می رسد محتوای ایجاد شده توسط هوش مصنوعی در آینده قابل پیش بینی باقی بماند (و تعداد آن افزایش یابد).

کتاب های صوتی ضروری هستند

به راحتی می توان فهمید که کتاب های روایت شده با هوش مصنوعی می توانند مزایای بسیار قابل توجهی را ارائه دهند. با این حال، مبادله در از دست دادن یک اجرای ظریف و احساسی است که فقط یک راوی کتاب صوتی عالی می تواند ارائه دهد. کسانی که عاشق کتاب های صوتی هستند ممکن است از کیفیت راوی های دیجیتال ناامید شوند، اما این واقعیت که کتاب مورد نظر آنها در قالب کتاب صوتی موجود است می تواند آن را جبران کند.

کتاب‌های صوتی، چه توسط انسان‌ها و چه توسط هوش مصنوعی روایت شوند، نقش مهمی در دسترسی بیشتر به خواندن داشته‌اند.