خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

نحوه محاسبه و بهبود ردپای کربن رژیم غذایی

یاد بگیرید چگونه انتشار کربن از وعده های غذایی خود را کاهش دهید و در عین حال سلامت خود را نیز بهبود بخشید.

تحقیقات نشان می دهد که انتخاب های غذایی افراد می تواند بر بحران آب و هوا تأثیر بگذارد. هر چقدر هم که این ترسناک به نظر می رسد، تنها چیزی که لازم است کمی خودآموزی و چند تغییر در انتخاب های غذایی شماست که می تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند.

از ماشین‌حساب‌های ردپای پلاستیکی گرفته تا ابزارهایی برای ارزیابی رژیم غذایی‌تان، در اینجا منابع دیجیتالی مفیدی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای کمک به کاهش ردپای کربن برای رفاه بهتر استفاده کنید.

چگونه انتخاب های غذایی بر ردپای کربن شما تأثیر می گذارد

ردپای کربن شما به میزان انتشار گازهای گلخانه ای اشاره دارد که از طریق اقدامات شخصی خود تولید می کنید. این موارد می تواند شامل مصرف انرژی منزل، نوع وسیله نقلیه ای که استفاده می کنید یا رانندگی می کنید و انتخاب های غذایی شما باشد.

وقتی نوبت به رژیم غذایی شما می رسد، عوامل مختلفی می توانند بر ردپای کربن شما تأثیر بگذارند، از جمله:

  • “مایل غذا” اساساً میزان مسافتی است که غذای شما از مزرعه (یا سازنده) تا بشقاب شما طی کرده است. تولید و حمل و نقل مواد غذایی می تواند مقدار قابل توجهی از گازهای گلخانه ای را منتشر کند.
  • مصرف گوشت گاو و لبنیات. متأسفانه برای دوستداران استیک و پنیر، تولید گوشت گاو و لبنیات از مزارع بزرگتر به دلیل مقدار زمین و آب مورد نیاز برای پرورش دام، بالاترین میزان گازهای گلخانه ای را ایجاد می کند.
  • نحوه رشد غذای شما می تواند تاثیر قابل توجهی بر محیط زیست داشته باشد. به عنوان مثال، برای پاسخگویی به تقاضا برای آووکادو محبوب گیاهی، استفاده شدید از آب برای تولید مورد نیاز است. طبق گفته پرورش دهندگان آووکادو کالیفرنیا، روزانه 46 گالن آب برای آبیاری یک درخت بالغ نیاز است!

عکس سطل های غذا برای کمک به بهبود ردپای کربن

کاهش ردپای کربن می تواند به مبارزه با تغییرات آب و هوایی و حمایت از سلامت شما کمک کند. اگر مایلید در مورد ردپای کربن رژیم غذایی خود و نحوه ایجاد تغییرات برای بهبود رفاه و همچنین سلامت سیاره بیشتر بدانید، به برنامه ها و منابع زیر نگاهی بیندازید.

مطلب مرتبط:   نحوه نصب Nothing Launcher روی هر گوشی اندرویدی

1. برنامه EmptyMyFridge

تصویری از یخچال خالی - اضافه کردن مواد به یخچال شماتصویری از یخچال خالی - نتایج دستور پختتصویر صفحه خالی یخچال - برگه ذخیره سازی

ضایعات مواد غذایی یک مشکل جهانی است که ممکن است شما ناخواسته در آن سهیم باشید. دور ریختن مواد غذایی نه تنها می تواند هدر دادن پول باشد، بلکه به ردپای کربن شما نیز می افزاید. بر اساس گزارش صندوق ذخیره انرژی، تقریباً 8 تا 10 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای در جهان مربوط به زباله های مواد غذایی است.

در حالی که ضایعات مواد غذایی یک مسئله جهانی است، می توان با کمی کمک دیجیتالی در سطح فردی با آن مقابله کرد. برنامه EmptyMyFridge می تواند با تشویق شما به استفاده از مواد غذایی فاسد شدنی که از قبل در خانه دارید، به شما در برنامه ریزی وعده های غذایی سالم و کاهش ضایعات غذایی کمک کند. به سادگی مواد و غذایی را که از قبل در یخچال (یا انباری) خود دارید اضافه کنید و هوش مصنوعی برنامه لیستی از دستور العمل های توصیه شده را ایجاد می کند.

راهنمای ما را در مورد نحوه استفاده از EmptyMyFridge برای کاهش ضایعات مواد غذایی خود بخوانید تا یاد بگیرید که چگونه با این برنامه شروع کنید و بهترین استفاده را از برنامه برای بهبود ردپای کربن رژیم خود ببرید.

دانلود: EmptyMyFridge برای اندروید | iOS (رایگان)

2. اپلیکیشن کلیما

تصویری از برنامه Klima - نتایج ردپای کربناسکرین شات اپلیکیشن Klima - ردپای کربن رژیمیتصویری از برنامه Klima - ردپای کربن خود را با پروژه ها جبران کنید

اگر برنامه‌ای می‌خواهید که به شما در انتخاب مواد غذایی بهتر برای جبران ردپای کربن کمک کند، Klima را امتحان کنید. برای ایجاد تخمین ردپای کربن خود حتی نیازی به ثبت نام ندارید – کافی است برنامه را باز کنید و اعلان های روی صفحه را دنبال کنید تا جزئیات مربوط به عادات روزانه خود را وارد کنید.

فراتر از محاسبه ردپای کربن رژیم غذایی خود – بدون هیچ رشته ای – اگر می خواهید تغییراتی در ردپای کربن رژیم غذایی خود ایجاد کنید (یا حتی جبران کنید) هنوز هم ارزش ایجاد یک حساب کاربری در برنامه Klima را دارد.

هنگامی که ردپای کربن خود را محاسبه کردید، می توانید از برنامه برای جبران تأثیر خود با پیوستن به پروژه های راه حل آب و هوا استفاده کنید. این موارد می تواند از تأمین مالی برای کاشت درخت تا ارائه جایگزینی برای سوخت های فسیلی مانند نیروگاه های آبی باشد. شما می توانید با انتخاب هزینه اشتراک ماهانه متناسب با کیف پول خود، ردپای کربن خود را جبران کنید که سپس در پروژه های آب و هوایی تایید شده سرمایه گذاری می شود.

مطلب مرتبط:   نحوه استفاده از Spotify در ساعت گلکسی سامسونگ

با جبران ردپای کربن خود از طریق این پروژه ها، نیازی به ایجاد تغییرات شدید در رژیم غذایی خود ندارید. Klima همچنین تغییرات حمل و نقل و سبک زندگی را پیشنهاد می کند که می توانید برای کاهش بهتر ردپای کربن خود ایجاد کنید.

دانلود: Klima برای اندروید | iOS (رایگان، اشتراک در دسترس است)

3. کانال یوتیوب Shelbizleee

اغلب، بهترین راه برای تصمیم گیری و تغییرات مثبت، شروع با آموزش است. قبل از اینکه بتوانید رژیم غذایی مناسبی را برای بهبود یا جبران ردپای کربن خود انتخاب کنید، باید زمانی را صرف کنید تا در مورد مسائل زیست محیطی، پایداری و اینکه چگونه انتخاب های رژیم غذایی شما بر تغییرات آب و هوا تأثیر می گذارد، بیاموزید.

وارد کانال یوتیوب Shelbizleee شوید—یک فضای آموزشی که توسط فارغ التحصیل علوم محیطی، Shelby Orme اداره می شود. ویدیوهای او برای کمک به بینندگان طراحی شده است که یاد بگیرند چگونه دوستدار محیط زیست زندگی کنند و آگاهی کلی خود را از عوامل محیطی، از جمله انتخاب های غذایی، بهبود بخشند.

در کانال Shelbizleee، محتوای الهام‌بخش بدون ضایعات، از جمله ویدیوهای خرید مواد غذایی، نکاتی برای غذا خوردن در خانه، و نحوه کمپوست کردن در خانه را خواهید دید. وقتی صحبت از رژیم غذایی و سایر فاکتورهای سبک زندگی می شود که به ردپای کربن شما کمک می کند، مکان خوبی برای یافتن ایده های سبز است.

4. ماشین حساب ردپای پلاستیکی

تصویری از ماشین حساب ردپای پلاستیکی

یک راه عالی برای مدیریت ردپای کربن رژیم غذایی، استفاده از یک ابزار پایداری است که به شما در کاهش استفاده از پلاستیک کمک می کند. آلودگی پلاستیک دوباره یک مشکل زیست محیطی جهانی است، اما با توجه به جایی که از هر چیزی با پلاستیک استفاده می کنید – از جمله بسته بندی مواد غذایی – می توانید ردپای کربن خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

برای این کار، می‌توانید Calculator Plastic Footprint را امتحان کنید – یک برنامه مبتنی بر وب و ابزار آنلاین رایگان که می‌توانید برای ارزیابی میزان زباله‌های پلاستیکی که از طریق نیازهای غذا و آشپزخانه خود ایجاد می‌کنید، استفاده کنید.

مطلب مرتبط:   نحوه استفاده از برنامه Stardust برای یک روش سرگرم کننده برای ردیابی پریود

در کنار ماشین حساب، نکات مفیدی در مورد زباله های پلاستیکی، از جمله نحوه کاهش ردپای پلاستیکی و قانون 4 R (رد کردن، کاهش، استفاده مجدد، بازیافت) را خواهید یافت. قبل از حمل و نقل بعدی مواد غذایی مطالعه خوبی داشته باشید و ببینید کجا می توانید ضایعات پلاستیکی مواد غذایی خود را رد یا کاهش دهید.

5. نکات سریع رژیم غذایی EWG

تصویری از نکات سریع EWG در مورد کاهش ردپای آب و هوای رژیم غذایی شما

گروه کاری محیطی (EWG) یک سازمان غیرانتفاعی است که هدف آن کمک به حفاظت از محیط زیست و سلامت فردی است.

می توانید با بررسی صفحه نکات سریع EWG، نحوه کاهش ردپای آب و هوای رژیم غذایی خود را بیاموزید. در اینجا یک برگه راهنمایی PDF قابل دانلود رایگان پیدا خواهید کرد که شامل نمای کلی از ردپای کربن منابع مختلف پروتئین، نحوه تأثیر رژیم غذایی شما بر آب و هوا و نحوه کاهش ردپای آب و هوا است.

همچنین در وب سایت EWG، از جمله تأثیر کشاورزی بر تغییرات آب و هوا، اطلاعات و مشاوره در مورد مسائل مرتبط را خواهید یافت. اگر می‌خواهید سلامت خود را بیشتر کنید و از کره زمین محافظت کنید، اطلاعات EWG در مورد منابع و مقررات آب و غذا، جایگزین‌های گوشت و لبنیات و اطلاعات کلی در مورد کشاورزی و کشاورزی را بررسی کنید.

بهبود ردپای کربن رژیم غذایی می تواند سلامتی شما را بهبود بخشد

با محاسبه و کاهش ردپای کربن رژیم غذایی خود، می توانید تغییرات مثبتی ایجاد کنید که هم برای سلامتی شما و هم برای کره زمین مفید باشد. کاهش ضایعات غذایی می تواند به صرفه جویی در هزینه و بهبود رفاه مالی شما کمک کند و در عین حال برای رژیم غذایی حاوی گوشت یا لبنیات کمتر تلاش کنید. به علاوه، افزودن محصولات فصلی بیشتر می تواند به تقویت سلامت شما کمک کند.

برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه چگونه می توانید ردپای کربن رژیم غذایی خود را کاهش دهید یا حتی جبران کنید، تا جایی که می توانید از منابع بالا برای یادگیری بیشتر وقت بگذارید.

Please turn AdBlock off