خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

نحوه تشخیص برنامه های جعلی ChatGPT در فروشگاه اپل

به دنبال استفاده از ChatGPT AI در آیفون خود هستید؟ بیشتر مراقب باشید زیرا مجرمان سایبری نسخه های جعلی را برای کلاهبرداری از کاربران بی گناهی مانند شما پخش می کنند.

آیا تا به حال برای ChatGPT در اپ استور اپل جستجو کرده اید و چندین برنامه را پیدا کرده اید که ادعا می کنند برنامه های رسمی هستند؟ متأسفانه بیشتر آنها برای آیفون شما خطرناک هستند.

ChatGPT پس از انتشار، طوفان اینترنت را به خود اختصاص داد و از مهاجمان سایبری دعوت کرد تا از محبوبیت آن استفاده کنند. بنابراین، چگونه یک برنامه ChatGPT جعلی را در فروشگاه App Apple تشخیص دهید؟ به خواندن ادامه دهید.

آیا ChatGPT یک برنامه رسمی iOS دارد؟

برنامه chatGPT در iOS

اگر می خواهید از ChatGPT در آیفون خود استفاده کنید، ممکن است بخواهید برنامه اختصاصی را از توسعه دهندگان رسمی آن نصب کنید – OpenAI. برای کاربران آیفون، OpenAI یک برنامه رسمی ChatGPT را راه اندازی کرد که می تواند مستقیماً از اپ استور نصب شود. هر برنامه ای غیر از برنامه رسمی OpenAI که ادعا می کند برنامه “رسمی” ChatGPT است باید با احتیاط برخورد شود.

مجرمان سایبری همیشه به دنبال ساده ترین فرصت برای هدف قرار دادن گروه بزرگی از کاربران برای کلاهبرداری از آنها هستند، بنابراین در حال حاضر، آنها از نام ChatGPT پول نقد می کنند. در نتیجه، نسخه‌های جعلی برنامه ChatGPT در اپ استور ظاهر می‌شوند تا کاربران ناآگاه را برای دانلود آن فریب دهند.

به غیر از برنامه رسمی، روش دیگری برای استفاده از ChatGPT در آیفون شما وجود دارد. شما می توانید این کار را به راحتی با پیمایش به وب سایت رسمی از طریق Safari یا هر مرورگر دیگری در دستگاه iOS خود انجام دهید.

مطلب مرتبط:   5 بهترین برنامه فیزیوتراپی پیشگیرانه برای سلامت جسمانی مطلوب

دانلود: ChatGPT (رایگان، اشتراک در دسترس)

چگونه می توانید یک برنامه جعلی را در فروشگاه App Apple تشخیص دهید؟

همیشه باید هنگام دانلود یک برنامه از اپ استور اقدامات احتیاطی انجام دهید و بررسی کنید که آیا نسخه قانونی ChatGPT است یا خیر. در اینجا چند راه برای شناسایی برنامه جعلی ChatGPT در فروشگاه App آورده شده است.

نام توسعه دهنده را بررسی کنید

مطمئن ترین راه برای شناسایی یک برنامه جعلی، بررسی نام توسعه دهنده آن است. همانطور که قبلا ذکر شد، یک برنامه رسمی ChatGPT توسط OpenAI برای iOS منتشر شده است. بنابراین، اگر برنامه دیگری را پیدا کردید که ادعا می‌کند برنامه رسمی ChatGPT است اما نام توسعه‌دهنده متفاوتی دارد، مطمئناً یک نسخه تقلبی است.

همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد آنها، نمایه توسعه‌دهنده را در اپ استور بررسی کنید.

به دنبال نظرات برنامه بگردید

بررسی پنج ستاره آیفون

قدم دومی که باید بردارید این است که بررسی های برنامه ای را که می خواهید دانلود کنید بررسی کنید. برای شناسایی سریع یک برنامه جعلی در اپ استور، همیشه باید به بخش بررسی ها مراجعه کنید و ببینید که سایر کاربران چه فکر می کنند.

اگر یک سری بررسی های منفی وجود داشته باشد، ممکن است نشانه ای از مشکل بودن برنامه باشد. همچنین مهم است که بررسی کنید آیا بررسی ها توسط افراد واقعی انجام شده است یا خیر، زیرا بررسی های جعلی می تواند فریبنده باشد. این یک تاکتیک است که به عنوان کشاورزی کلیک شناخته می شود.

بررسی مجوزهای برنامه

یکی دیگر از راه های قابل اعتماد برای شناسایی یک برنامه جعلی در اپ استور، بررسی دقیق مجوزهای آن است. اگر برنامه ای بیش از آنچه لازم است درخواست کند، می تواند نشانه غیر قانونی بودن آن باشد.

مطلب مرتبط:   تماس Wi-Fi چیست و چگونه کار می کند؟

به عنوان مثال، یک برنامه ماشین حساب ساده که برای مخاطبین شما اجازه می خواهد مشکوک است. به طور مشابه، چرا ممکن است یک برنامه ChatGPT نیاز به دسترسی به دفترچه آدرس شما داشته باشد؟ قبل از دانلود، بررسی کنید که آیا برنامه واقعاً نیاز به دسترسی به مخاطبین، داده‌های مکان یا سایر داده‌های حساس شما دارد یا خیر.

لوگو و خطاهای گرامری را بررسی کنید

بررسی لوگو، گرافیک و توضیحات سرویس نیز مهم است، زیرا برنامه های جعلی اغلب از لوگوهای قدیمی، گرافیک های بی کیفیت و دارای خطاهای گرامری در توضیحات استفاده می کنند. اگر متوجه هر گونه اختلاف در این زمینه‌ها شدید، احتمالاً با نسخه جعلی ChatGPT سر و کار دارید.

تعداد دانلودها را بررسی کنید

همچنین می‌توانید با بررسی تعداد دانلودهای یک برنامه، از قابلیت اطمینان آن مطلع شوید. به طور کلی، برنامه هایی که تعداد زیادی بارگیری دارند، قابل اعتمادتر هستند زیرا توسط سایر کاربران تأیید و آزمایش شده اند. برنامه‌های چت بات جعلی معمولاً تعداد دانلود کمتری نسبت به برنامه‌های قانونی دارند، بنابراین این ممکن است نشانگر دیگری باشد که نشان می‌دهد شما با چیزی تقلبی سر و کار دارید.

تأیید اعتبار و نسخه های برنامه

همیشه اطمینان حاصل کنید که برنامه ای که دانلود می کنید آخرین نسخه است و به طور منظم توسط توسعه دهنده آن به روز شده است. برنامه های جعلی اغلب برای مدت طولانی بدون تغییر باقی می مانند، که می تواند نشانه ای از اشتباه بودن چیزی باشد.

در نهایت، اگر برنامه ای بیش از حد خوب به نظر می رسد که درست باشد، احتمالاً همینطور است. قبل از دانلود هر چیزی، به خصوص برنامه های مربوط به چت بات ها و هوش مصنوعی، باید صحت و امنیت آن را دوباره بررسی کنید.

مطلب مرتبط:   مرورگر Wave چیست؟ آیا این یک ویروس است؟

از برنامه های جعلی ChatGPT در امان بمانید

برنامه‌های جعلی ChatGPT می‌توانند با دانلود کدهای مخرب، ردیابی فعالیت مرور شما و جمع‌آوری داده‌های خصوصی، امنیت دستگاه شما را به خطر بیندازند. مهم است که از چنین برنامه های جعلی در اپ استور اپل آگاه باشید زیرا ممکن است حاوی بدافزار یا نرم افزارهای جاسوسی باشند که می تواند به دستگاه شما آسیب برساند و حتی در دراز مدت به حریم خصوصی شما آسیب برساند.

خوشبختانه، رعایت برخی اقدامات احتیاطی هنگام دانلود یک برنامه می تواند به شما کمک کند از خطرات احتمالی مرتبط با برنامه های مخرب جلوگیری کنید.