خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

فروشندگان آنلاین خودرو چقدر قابل اعتماد هستند؟

ظاهراً دلالان خودرو از این شخصیت حماسی که نمی توان فریب خورد، قلدری یا فریب داد، می ترسد.

نکات کلیدی

  • نمایندگی‌های آنلاین خودرو، انتخاب گسترده‌تری از وسایل نقلیه، از جمله نسخه‌های جدید و نمادهای قدیمی را ارائه می‌دهند، که پیدا کردن خودروی عالی شما را آسان‌تر می‌کند.
  • خرید آنلاین خودرو راحت است و با از بین بردن نیاز به بازدید حضوری و سفرهای متعدد به نمایندگی ها، در زمان، انرژی و سوخت شما صرفه جویی می کند.
  • استفاده از یک نمایندگی آنلاین خودرو، فشار خرید را کاهش می دهد، زیرا هیچ نماینده فروش سختگیرانه ای وجود ندارد و به شما این امکان را می دهد که تصمیمی آگاهانه و تنها بر اساس مشخصات خودرو بگیرید.

فرقی نمی‌کند اولین خودروی خود را بخرید، یا خودروی فعلی خود را جایگزین کنید، یا فقط می‌خواهید بازار خودرو را مرور کنید، مهم است که هنگام استفاده از نمایندگی‌های آنلاین خودرو مراقب باشید. این وب‌سایت‌ها می‌توانند فوق‌العاده مفید باشند، اما ممکن است خطرات و تله‌هایی را نیز دربر داشته باشند که شما، پول و داده‌های حساستان را به خطر بیندازند.

بنابراین، فروشندگان آنلاین خودرو چقدر قابل اعتماد هستند؟ به چه پرچم‌های قرمزی باید توجه کنید، و آیا باید به جای آن فقط به فروشگاه‌های فیزیکی بچسبید؟

چرا از یک فروشنده آنلاین خودرو استفاده کنیم؟

بسیاری از ما وقتی به خرید خودرو فکر می کنیم خود را در حال ورود به یک نمایندگی واقعی تصور می کنیم، اما روزهایی که این تنها گزینه بود گذشته است. اکنون می‌توانید یک خودروی نو یا دست دوم را به‌صورت آنلاین خریداری کنید، بدون اینکه آن را با چشمان خود دیده باشید.

اما چرا این نسبت به یک فروشنده حضوری ارجحیت دارد؟

1. انتخاب گسترده تر از وسایل نقلیه

بسته به محل زندگی شما و آنچه به دنبال آن هستید، ممکن است محدوده خودروهای نمایندگی های محلی شما بسیار محدود باشد. شاید یک خودروی الکتریکی یا ICE بسیار خاص بخواهید، یا بودجه سختی داشته باشید که بخواهید زیر آن بمانید. با نیازهای بیشتر، انتخاب کمتری وجود دارد، که می‌تواند خرید در نمایندگی‌ها برای خودروی عالی شما را به یک چالش واقعی تبدیل کند.

وارد نمایندگی های آنلاین خودرو شوید. این وب‌سایت‌ها طیف وسیع‌تری از وسایل نقلیه را در اختیار شما قرار می‌دهند که ممکن است هرگز در فروشگاه‌های محلی پیدا نکنید. نسخه‌های جدید، نمادهای قدیمی، نسخه‌های ورزشی، و ماشین‌های معمولی مسافرتی شما همگی در نمایندگی‌های آنلاین یافت می‌شوند، بنابراین چیزی برای همه وجود دارد.

2. راحتی

مردی که روی صندلی با استفاده از مک بوک نشسته و لبخند می زند

بسیاری از ما زندگی پرمشغله ای داریم، بنابراین رانندگی از یک نمایندگی به نمایندگی دیگر به دنبال خودرو می تواند بسیار ناخوشایند باشد. این امر مخصوصاً در صورتی صادق است که قبلاً اتومبیل ندارید و برای رفت و آمد به وسایل نقلیه عمومی متکی هستید.

نمایندگی های آنلاین خودرو به طور کامل نیاز به بازدید حضوری و سفرهای متعدد به نمایندگی ها را برطرف می کند و در زمان، انرژی و سوخت شما صرفه جویی می کند.

مطلب مرتبط:   3 نکته برای مراقبت از باتری خودروی الکتریکی

3. فشار کمتر برای خرید

نمایندگان فروش خودرو گاهی اوقات می توانند بسیار مشتاق باشند تا یک وسیله نقلیه به شما بفروشند، به این معنی که حتی اگر کاملاً مطمئن نباشید، شما را برای خرید تحت فشار قرار می دهند. اقناع و فشار اجتماعی می تواند ما را وادار به انجام کارهای بسیار احمقانه کند، از جمله خرید وسیله نقلیه ای که چندان مشتاق آن نیستیم.

هنگام استفاده از یک نمایندگی آنلاین خودرو، هیچ نماینده فروش سختگیر در گوش شما وجود ندارد و به شما این آزادی را می دهد که تصمیم درست را برای خود بگیرید. همچنین می‌توانید از فروش‌های جذابی که ممکن است در نمایندگی‌های فیزیکی تهیه کنید صرفنظر کنید، در عوض بتوانید صرفاً به مشخصات خودرو نگاه کنید.

چرا فروشندگان آنلاین خودرو خطرناک هستند؟

با وجود تمام مزایایی که دارند، نمایندگی های آنلاین خودرو با برخی از خطرات و معایب نیز همراه هستند.

1. هیچ شانسی برای مشاهده فیزیکی خودرو وجود ندارد

زن به لاستیک ماشین در نمایشگاه نگاه می کند

اگر از یک فروشنده آنلاین برای تکمیل کامل خرید وسیله نقلیه خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد این فرصت را ندارید که قبل از انجام معامله، ماشین خود را در زندگی واقعی مشاهده کنید. این بسیار خطرناک است، زیرا شما هیچ راهی برای بررسی اینکه آیا ماشینی که می‌خرید واقعا وجود دارد یا در شرایطی که در وب‌سایت ذکر شده است، ندارید. این همچنین به این معنی است که شما نمی توانید دقیقاً ماشین مورد نظر خود را برای تست درایو ببرید، که چیزهای زیادی را برای شما باقی می گذارد.

حتی اگر سایتی که از آن استفاده می کنید ویدیویی از خودروی مورد علاقه شما دارد، به یاد داشته باشید که این می تواند ویدیویی باشد که از سایت نمایندگی دیگری یا از یک پلتفرم رسانه اجتماعی مانند YouTube گرفته شده است.

2. بدون پشتیبانی حضوری

اگر نمایندگی مورد استفاده شما کاملا مجازی است، ممکن است دریافت هر نوع پشتیبانی حضوری غیرممکن باشد. بدون یک فرد یا گروهی از افراد که می توانید در صورت بروز مشکل با آنها مشورت کنید، ممکن است در حالت خشک و بلند باقی بمانید. از این گذشته، می توانید وارد یک نمایندگی فیزیکی شوید و بخواهید با کسی صحبت کنید، اما یک تماس تلفنی یا ایمیل را می توان به سادگی نادیده گرفت.

3. نیت مخرب

هشدار کلاهبرداری روی پس زمینه سیاه نوشته شده است

برخی از فروشندگان آنلاین خودرو اصلاً فروشنده خودرو نیستند. همانطور که امروزه اغلب اتفاق می افتد، یک وب سایت به ظاهر بی ضرر می تواند یک کلاهبرداری پنهان باشد.

وقتی یک پیراهن یا یک جفت کفش می‌خرید که هرگز به دستتان نمی‌رسد، به اندازه کافی بد است، اما خرید یک ماشین همه چیز را به سطح جدیدی می‌برد. خرج کردن هزاران دلار برای چیزی که در ابتدا هرگز برای فروش نبود، می تواند ویرانگر باشد، به خصوص اگر کسانی که پول شما را دزدیده اند هرگز پیدا نشوند.

مطلب مرتبط:   حملات Rainbow Table چیست؟

این بزرگترین خطر در نمایندگی های آنلاین خودرو است. در حالی که ممکن است در هر صورت با مشکل عجیبی روبرو شوید، پرداخت برای وسیله نقلیه ای که هرگز نخواهید داشت مطمئنا بدترین نتیجه است.

چه چیزی را باید در یک نمایندگی آنلاین خودرو جستجو کرد و از آن اجتناب کرد

اگر قصد خرید آنلاین خودرو را دارید، چند پرچم سبز و قرمز کلیدی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. بیایید با نشانه های خوب شروع کنیم.

1. نظرات مثبت شخص ثالث

بررسی ها به خصوص در فضای آنلاین فوق العاده ارزشمند هستند. تجربیات افراد دیگر با یک وب سایت گاهی اوقات تنها نشان دهنده قابل اعتماد بودن آن است.

بنابراین، اگر تمایلی به استفاده از یک نمایندگی آنلاین خودرو دارید، همیشه از قبل بررسی کنید. این به این معنی است که به جای تکیه بر بازبینان خود سایت فروشنده، به سایت های بررسی شخص ثالث بروید. بسیاری از وب‌سایت‌های مخرب، نظرات جعلی را برای فریب مشتریان تولید می‌کنند، بنابراین مهم است که با منابع غیر مغرضانه مشورت کنید تا دیدی متعادل از آنچه انتظار می‌رود داشته باشید. اگر متوجه نظرات مختلف یا منفی شدید، این را یک پرچم قرمز در نظر بگیرید.

اگر از پلتفرمی مانند eBay برای خرید خودرو استفاده می‌کنید، بررسی‌های حساب فهرست را بررسی کنید تا ببینید آیا فروشنده قانونی است یا خیر. اگر آنها هیچ بررسی قبلی ندارند، از خود دوری کنید، زیرا هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا باید به آنها اعتماد کنید یا خیر ندارید.

2. گارانتی محکم

دو نفر به زیر کاپوت ماشین آبی کنار جاده نگاه می کنند

هنگام خرید هر خودرو، خواه یک مدل کاملاً جدید باشد یا یک وسیله نقلیه قدیمی، ایده آل است که نوعی گارانتی در آن وجود داشته باشد. گارانتی به شما این حق را می دهد که در صورت معیوب بودن محصولی که خریداری می کنید غرامت یا بازپرداخت کنید، که اگر به تازگی خودرویی را به صورت آنلاین خریداری کرده باشید، واقعاً می تواند مفید باشد.

به عنوان مثال، اگر خودرویی را به صورت آنلاین خریداری می کنید و زمانی که می رسد آن طور که توضیح داده نشده است، یا مدتی پس از خرید با آن به مشکل بر می خورید، گارانتی می تواند به شما کمک کند یا پول خود را پس بگیرید یا تعمیرات را به صورت رایگان از طرف شما دریافت کنید. از نمایندگی بدون هیچ گونه گارانتی، اگر مشکلی پیش بیاید، می توانید خودتان تمام هزینه ها را پوشش دهید.

3. پشتیبانی قوی از مشتری

برخی از نمایندگی‌های آنلاین خودرو یک رویکرد ترکیبی دارند که در آن شما خودرو را به صورت آنلاین خریداری می‌کنید اما می‌توانید برای پشتیبانی یا نگهداری از یک مکان فیزیکی بازدید کنید. سایر نمایندگی‌های خودرو کاملاً از راه دور هستند، به این معنی که شما فقط از طریق تلفن، ایمیل یا DM رسانه‌های اجتماعی با مردم سروکار خواهید داشت.

مطلب مرتبط:   5 دلیل برای خرید دوچرخه الکترونیکی

بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که نمایندگی آنلاین مورد استفاده شما دارای خدمات پشتیبانی مشتری قابل اعتماد است تا در صورت بروز مشکل در تاریکی قرار نگیرید.

اکنون، بیایید در مورد مواردی که هنگام جستجوی یک نمایندگی آنلاین خودرو قابل اعتماد از آن اجتناب کنید صحبت کنیم.

1. قیمت های بسیار پایین

تصویری از برچسب های فروش قرمز روی سطح قرمز

بسیاری از وب‌سایت‌های جعلی و مخرب، مواردی را بسیار پایین‌تر از میانگین قیمت بازار فهرست می‌کنند تا قربانیان احتمالی را جذب کنند. نمایندگی های خودروهای ساختگی در اینجا مستثنی نیستند.

اگر به دنبال کاهش بودجه هستید، دیدن خودرویی که به صورت آنلاین با قیمت بسیار پایین به فروش می رسد ممکن است وسوسه انگیز باشد. اما به یاد داشته باشید، تقریبا همیشه دلیلی وجود دارد که فروشنده خودرو را زیر قیمت معمولی فهرست کرده است. این ممکن است ناشی از مشکلات مکانیکی باشد (که بسیار مهم است قبل از خرید از آنها آگاه باشید)، اما ممکن است نشان دهنده یک کلاهبرداری نیز باشد.

همیشه بهترین کار این است که در اطراف خرید کنید و محدوده قیمت کلی یک وسیله نقلیه را که در آن فروخته می شود را مشاهده کنید تا تصور خوبی از ارزش آن داشته باشید. اگر با یک وسیله نقلیه بسیار ارزان قیمت مواجه شدید، قبل از اینکه به چیزی که ممکن است به نظر خوب می رسد بپردازید، دو بار در مورد چرایی این موضوع فکر کنید.

2. تصاویر استوک از وسایل نقلیه

هر عکس یا ویدیویی در یک وب سایت نمایندگی می تواند از جای دیگری گرفته شود، اما اگر ماشین دست دومی بخرید، تصاویر استوک بسیار خطرناک هستند. فهرست‌های خودروهای دست دوم باید چندین عکس یا ویدیو از خودروی در حال فروش داشته باشند تا بتوانید ببینید در چه وضعیتی است. اگر فقط تصاویر استوک به شما ارائه شده است، ممکن است فروشنده چیزی را پنهان کرده باشد.

3. یک سایت ضعیف ساخته شده

وب‌سایت‌های ضعیف گاهی اوقات نشان‌دهنده یک کلاهبرداری هستند، زیرا مجرمان سایبری گاهی اوقات اگر در حال توسعه وب‌سایتی هستند که به زودی پس از کلاهبرداری را رها می‌کنند، گوشه و کنار را کاهش می‌دهند. اشتباهات تایپی، اشتباهات گرامری، دامنه کاملاً جدید و عدم پیشینه شرکت، همگی از نشانه های احتمالی یک سایت کلاهبرداری هستند، بنابراین هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید.

خرید اینترنتی خودرو با خطرات زیادی همراه است

صرف نظر از بودجه شما، خرید آنلاین خودرو می تواند یک مصیبت خطرناک باشد. آگاهی از تمام خطرات هنگام خرید آنلاین برای یک سواری جدید و همچنین دانستن اینکه چه زمانی باید از آنجا خارج شوید، مهم است. اگر به دنبال خرید خودرو از یک نمایندگی آنلاین هستید، نکات بالا را در نظر داشته باشید. چه کسی می داند، ممکن است هزاران نفر را نجات دهد.