خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

ساعت سامسونگ گلکسی چگونه استرس شما را اندازه گیری می کند؟

تا به حال به این فکر کرده اید که ساعت هوشمند سامسونگ چگونه سطح استرس شما را کنترل می کند؟ در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

علاوه بر کمک به شما در ارتباط ماندن و ردیابی اهداف تناسب اندام، ساعت سامسونگ گلکسی می‌تواند سطح استرس شما را با حسگرها و الگوریتم‌های پیشرفته‌اش اندازه‌گیری کند. در اینجا، دقیقا توضیح خواهیم داد که چگونه ساعت های هوشمند سامسونگ این کار را انجام می دهند.

ساعت‌های هوشمند سامسونگ چگونه سطح استرس را اندازه‌گیری می‌کنند

Samsung Galaxy Watch 6 Classic - Sensors-2

یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های پوشیدنی‌های تناسب اندام و ساعت‌های هوشمند، توانایی آن‌ها در اندازه‌گیری سطح استرس است. در حالی که مکانیسم‌های دقیق ممکن است از برندی به برند دیگر متفاوت باشد، اکثر ساعت‌های هوشمند، از جمله ساعت‌های سامسونگ، از حسگرهای داخلی برای نظارت بر داده‌های فیزیولوژیکی مانند تغییرات ضربان قلب، هدایت پوست و سطح اکسیژن خون استفاده می‌کنند.

سپس این اندازه گیری ها تجزیه و تحلیل و با الگوریتم های هوشمند ترکیب می شوند. اینها داده‌های کلی سلامتی شما، مانند سن، قد، وزن و سایر داده‌های پایه فردی را می‌گیرند تا تخمینی از سطح استرس کاربر ارائه دهند. از این رو، ساعت‌های هوشمند می‌توانند بینش‌ها و هشدارهای ارزشمندی را ارائه دهند و کاربران را ترغیب کنند که در صورت لزوم در فعالیت‌های کاهش استرس شرکت کنند.

مانیتور ضربان قلب

فردی با پوشیدن ردیاب فعالیت پوشیدنی که ضربان قلب را نشان می دهد

همه مدل‌های ساعت گلکسی سامسونگ دارای یک نمایشگر اپتیکال ضربان قلب هستند که نبض شما را به طور مداوم ردیابی می‌کند. این سنسور از نورهای مادون قرمز و LED برای اندازه گیری تغییرات حجم خون استفاده می کند.

مطلب مرتبط:   چگونه یک جعبه ابزار دیجیتال برای خودمراقبتی ذهنی بسازیم

استرس اغلب منجر به افزایش ضربان قلب می شود. ساعت سامسونگ گلکسی شما می‌تواند تغییرات ضربان قلب را ثبت کند که به عنوان تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) نیز شناخته می‌شود، که برای اندازه‌گیری دقیق سطوح استرس حیاتی است.

ساعت گلکسی سامسونگ سه روش راحت برای اندازه گیری ضربان قلب شما ارائه می دهد. همچنین می‌توانید ویژگی پایش مداوم ضربان قلب را در پوشیدنی خود فعال کنید، که یک نمای کلی از الگوهای ضربان قلب شما در یک دوره طولانی ارائه می‌دهد.

محدودیت ضربان قلب را در ساعت هوشمند سامسونگ تنظیم کنید

از طرف دیگر، اگر خواندن ضربان قلب دوره‌ای را ترجیح می‌دهید، می‌توانید ساعت گلکسی خود را طوری تنظیم کنید که هر ده دقیقه ضربان قلب شما را در حالت ثابت اندازه‌گیری کند. همچنین می توانید ضربان قلب را به صورت دستی تنظیم کنید. برای انجام این کار، Samsung Health را روی ساعت خود تنظیم کنید، به تنظیمات > Samsung Health > ضربان قلب بروید و از لیست گزینه های موجود انتخاب کنید.

دانلود: Samsung Health برای اندروید | iOS (رایگان)

سنسور فعالیت الکترودرمال (EDA).

نظارت بر سطوح فعالیت در ساعت هوشمند

ساعت گلکسی شما همچنین دارای حسگر فعالیت الکترودرمال (EDA) است. همانطور که توسط کتابخانه ملی پزشکی ذکر شده است، این رسانایی الکتریکی پوست شما را اندازه گیری می کند، که وقتی فرد تحت استرس است تغییر می کند.

پاسخ های الکتریکی کوچک تولید شده توسط غدد عرق اکرین را با اعمال ولتاژ کم، غیرقابل تشخیص و ثابت به پوست تشخیص می دهد. این بینشی در مورد سطوح استرس پوشنده ارائه می دهد. این فناوری به ارائه درک جامع تری از استرس و تأثیر آن بر بدن کمک می کند.

مطلب مرتبط:   Step Trackers چگونه کار می کند؟

ساعت‌های هوشمند با حسگرهای EDA معمولاً دارای قسمت‌های فلزی یا رسانا در قسمت زیرین خود هستند که با پوست شما در تماس است. این نواحی به عنوان الکترود برای اندازه گیری رسانایی الکتریکی پوست عمل می کنند. این اغلب از طریق ترکیبی از اندازه گیری های فرکانس بالا و فرکانس پایین انجام می شود.

حسگر EDA این داده ها را در یک دوره معین جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند و نوساناتی را که ممکن است نشان دهنده استرس یا برانگیختگی عاطفی باشد را ثبت می کند. بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های EDA، Galaxy Watch شما ممکن است نشانه‌ای از سطوح استرس ارائه دهد.

تجزیه و تحلیل الگوهای خواب

زن روی بالش خوابیده

کیفیت پایین خواب یا خواب ناکافی به افزایش سطح استرس کمک می کند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، مدل‌های گلکسی واچ سامسونگ به طور مداوم تغییرات ضربان قلب را کنترل می‌کنند که تحت تأثیر سیستم عصبی خودمختار است و می‌تواند سطوح استرس را نشان دهد.

ساعت گلکسی سامسونگ می تواند از شتاب سنج خود برای تشخیص زمان خواب بر اساس الگوهای حرکتی استفاده کند. این اطلاعات، همراه با داده‌های ضربان قلب و حسگرهای SpO2 که به ردیابی سطوح اشباع اکسیژن همراه با قابلیت‌های تشخیص خروپف کمک می‌کنند، می‌توانند مدت زمان خواب، مراحل خواب و اختلالات را ردیابی کنند. با استفاده از این اندازه‌گیری‌ها، ساعت گلکسی شما می‌تواند عوامل استرس مرتبط با خواب را شناسایی کند.

سطح استرس را با ساعت گلکسی سامسونگ خود کنترل کنید

همانطور که می بینید، ساعت های هوشمند سامسونگ برای اندازه گیری های دقیق و تجسم داده ها به حسگرها و الگوریتم ها متکی هستند و به شما این امکان را می دهند که سلامت ذهنی خود را در اولویت قرار دهید.

مطلب مرتبط:   7 دلیل برای رد شدن از پرچمداران پیکسل گوگل و خرید گوشی های سری A پیکسل

اگرچه جایگزینی برای راهنمایی حرفه‌ای نیست، اما ویژگی اندازه‌گیری استرس در ساعت گلکسی سامسونگ می‌تواند همراهی مفید برای بسیاری از ما باشد که به دنبال درک و مدیریت بهتر سطوح استرس خود هستیم. با استفاده از این فناوری نوآورانه در مچ دست خود، می‌توانیم گام‌های پیشگیرانه‌ای به سمت یک سبک زندگی سالم‌تر و متعادل‌تر برداریم.