خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

اینستاگرام در مقابل پینترست: کدام پلتفرم برای وبلاگ نویسان مبتدی بهتر است؟

افزایش مخاطب در بستر رسانه های اجتماعی برای وبلاگ نویسان ضروری است. بنابراین آیا باید در اینستاگرام شروع کنید؟ یا Pinterest گزینه بهتری است؟

هنگامی که وبلاگ نویسی را شروع می کنید، احتمالاً باید ماه ها یا سال ها صبر کنید تا موتورهای جستجو شروع به رتبه بندی مناسب وب سایت شما کنند. با این حال، تا زمانی که این اتفاق نیفتد، نیازی نیست در اطراف بنشینید و انگشتان شست خود را بچرخانید. رسانه های اجتماعی به هر کسی که محتوای جذابی دارد اجازه می دهد تا مخاطبان خود را افزایش دهد.

اینستاگرام و پینترست دو پلتفرم هستند که بسیاری از وبلاگ نویسان مبتدی هنگام تلاش برای افزایش حضور آنلاین خود به آنها روی می آورند. هر دو دارای مزایا و معایبی هستند و انتخاب مناسب به شما این امکان را می دهد که انرژی بیشتری را برای جذب ترافیک وب سایت اختصاص دهید. پس بیایید آنها را با هم مقایسه کنیم.

کاربران فعال ماهانه

شخصی که یک عکس را در اینستاگرام لایک می کند

وقتی به کاربران فعال ماهانه نگاه می کنیم، اینستاگرام بسیار بزرگتر از پینترست است. طبق آمار Statista، اینستاگرام هر ماه حدود 1.35 میلیارد نفر از این پلتفرم استفاده می کنند. و پیش بینی می شود تا سال 2025 این رقم به 1.44 میلیارد برسد.

در همین حال، طبق آمار Statista، پینترست 463 میلیون کاربر فعال ماهانه در سه ماهه اول سال 2023 داشته است. این میزان نسبت به اوج خود در سه ماهه اول 2021 که پلتفرم 478 میلیون نفری داشت، کاهش یافته است. با این حال، هنوز پایگاه مخاطبان بدی نیست، و می توانید استدلال کنید که یافتن مخاطب هدف شما رقابتی کمتری خواهد داشت.

منحنی یادگیری

عکس صفحه pinterest در لپ تاپ

هنگام انتخاب یک شبکه رسانه اجتماعی به عنوان یک وبلاگ نویس، باید به این فکر کنید که آیا می توانید با افزایش مخاطبان خود به استفاده از آن ادامه دهید یا اینکه به نقطه اشباع اوج می رسد. شما همچنین باید در نظر بگیرید که منحنی یادگیری چگونه است.

مزیت منحنی یادگیری بزرگتر این است که در دراز مدت بیشتر رشد خواهید کرد. اما از طرف دیگر، اگر در ابتدا خیلی شیب دار باشد، ممکن است دلسرد شوید. از نظر قابلیت استفاده از اپلیکیشن، اینستاگرام بدون شک راحت تر از Pinterest قابل درک است.

مطلب مرتبط:   چگونه یک ویدیو را به 4K ارتقا دهیم

اینستاگرام یک برنامه کاملاً بصری است. با Pinterest، باید چند چیز اضافی را بیاموزید – مانند نحوه طراحی پین های جذاب و ایجاد تابلو. اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید از Pinterest استفاده کنید، یاد بگیرید که چگونه یک Pinterest Pin را در Canva طراحی کنید.

رشد حساب شما

مردی که گوشی را با اینستاگرام در دست دارد

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند از بسیاری جهات برای کسب‌وکارها مفید باشند، و اگر قصد دارید بعداً از وبلاگ خود کسب درآمد کنید، استفاده از رسانه‌های اجتماعی ارزشمند است. رشد در اکثر پلتفرم‌ها سخت است، اما برخی از آنها آسان‌تر از بقیه هستند. پس چگونه اینستاگرام و پینترست از این نظر با هم مقایسه می شوند؟

پینترست

Pinterest بیشتر شبیه یک موتور جستجو عمل می کند. کاربران به دنبال موضوعات مورد علاقه خود می گردند و می توانند این کار را با استفاده از نوار جستجو یا بررسی فیدهای خانه خود انجام دهند. اگر به طور مداوم در برنامه منتشر می کنید، می توانید بازدید ماهانه خود را افزایش دهید – که ممکن است منجر به کلیک های خروجی بیشتر شود.

به دست آوردن فالوور در پینترست گاهی اوقات چالش برانگیز است، اما تعداد فالوورهای شما واقعاً مهم نیست. آمارهایی مانند پین های ذخیره شده و کلیک های خروجی برای وبلاگ نویسان اهمیت بیشتری دارند.

اینستاگرام

جلب توجه در اینستاگرام بسیار چالش برانگیز است، به خصوص به عنوان یک مبتدی. اگرچه توصیه های زیادی در مورد اینکه چند وقت یکبار باید پست کنید و انواع محتوایی که باید منتشر کنید خواهید دید، بهتر است که معتبر باشید و در صورت نیاز پست کنید. از این نظر، ممکن است بخواهید ابتدا مخاطبان وبلاگ خود را بسازید و اجازه دهید آنها به طور طبیعی صفحه اینستاگرام شما را پیدا کنند.

گزینه های متنوع سازی محتوا

قبل از انتخاب پلتفرم رسانه اجتماعی مورد علاقه خود به عنوان یک وبلاگ نویس، درک انواع محتوایی که می توانید به اشتراک بگذارید ایده خوبی است. نه تنها می‌توانید آنچه را که باید از قبل آماده کنید، تعیین کنید، بلکه می‌توانید پلتفرمی را با شکل رسانه‌ای که دوست دارید انتخاب کنید.

مطلب مرتبط:   چگونه با استفاده از Canva تصاویر عالی برای وبلاگ خود ایجاد کنیم

اینستاگرام

روی اسکرین شات پست اینستاگرام کلیک کنیدچرخ فلک اینستاگرام در اسکرین شات فید یک شخصاسکرین شات پست IG Carousel

اینستاگرام از یک برنامه ساده برای اشتراک گذاری عکس تکامل یافته است. البته، می‌توانید تصاویر ثابت را به اشتراک بگذارید — و این انتخاب را دارید که حداکثر 10 عکس را در یک پست چرخ فلک قرار دهید. با این حال، از زمان معرفی Reels در سال 2020، محتوای ویدیویی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. اگر می خواهید در اینستاگرام متمایز شوید، مجموعه ای از ایده های Reels را امتحان کنید.

در اینستاگرام نیز می‌توانید استوری‌ها را به صورت عکس و ویدیو به اشتراک بگذارید. می‌توانید استیکرها را اضافه کنید، همراه با تشویق مخاطبان خود به پرسیدن سؤال و موارد دیگر.

پینترست

صفحه پینترست یک شخص با عکس

پینترست همچنین به شما امکان می دهد ویدیوها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، اما اینها آنقدرها که در اینستاگرام تجربه کرده اند، یک تجربه اصلی نیستند. همچنین می‌توانید پست‌هایی به سبک چرخ فلک را به اشتراک بگذارید، اما حداکثر به پنج تصویر محدود شده‌اید.

اگر تصاویر ثابت را بیشتر از محتوای ویدیویی دوست دارید، ممکن است بخواهید به استفاده از Pinterest در اینستاگرام فکر کنید. در مرحله بعد، اگر احساس می کنید می خواهید محتوای ویدیویی را بیشتر کاوش کنید، می توانید اینستاگرام را گسترش دهید.

محدودیت های شخصیت

پست اینستاگرام در آیفون

حتی اگر وبلاگی را در اینستاگرام راه‌اندازی نکرده‌اید، دانستن نحوه نوشتن محتوای جذاب هم در آنجا و هم در پینترست می‌تواند به شما در ایجاد مخاطبی که به دنبال آن هستید کمک کند. اما قبل از انجام این کار، باید بدانید که محدودیت های کاراکتر در هر شبکه چیست.

هنگام اشتراک گذاری یک تابلوی Pinterest، تنها می توانید حداکثر 500 کاراکتر بنویسید. با در نظر گرفتن این موضوع، توضیحات شما باید مختصر باشد و به کاربران این ایده را بدهد که وقتی روی لینک شما کلیک می کنند چه انتظاری داشته باشند.

مطلب مرتبط:   متا پشتیبانی NFT را در اینستاگرام و فیس بوک پس از آزمایش کوتاه قطع می کند

از طرف دیگر اینستاگرام به شما امکان می دهد تا 2200 کاراکتر را تایپ کنید. اما در حالی که فضای بیشتری برای اشتراک‌گذاری زیرنویس‌ها دارید، همچنان باید سعی کنید نوشته‌های خود را تا حد امکان مختصر نگه دارید.

افزودن لینک به پست های خاص

تصویر یک پست Pinterest با لینک

هدف اصلی استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان وبلاگ نویس، هدایت ترافیک به وب سایت شما و در حالت ایده آل، افزایش ثبت نام در خبرنامه است. از بین بردن اصطکاک تا حد امکان می تواند در این زمینه کمک کند.

اینستاگرام به شما امکان می دهد به پست های خاصی پیوند اضافه کنید، اما نمی توانید از هایپرلینک استفاده کنید. به این ترتیب، شخصی باید پیوند را کپی و در مرورگر وب خود جایگذاری کند. با این حال، می‌توانید پیوندهایی را به استوری‌ها و بیو خود اضافه کنید.

در Pinterest، می توانید پیوندهای خروجی را در هر پین اضافه کنید. علاوه بر این، شما این امکان را دارید که یک لینک در بیو خود قرار دهید و وب سایت خود را ادعا کنید.

اینستاگرام را انتخاب می کنید یا پینترست؟

هر دو اینستاگرام و پینترست مزایای متعددی را برای وبلاگ نویسان مبتدی ارائه می دهند، و شما می توانید با هر دوی آنها مقیاس کنید زیرا افراد بیشتری کار شما را کشف می کنند. Pinterest ابزاری عالی برای کمک به دیگران برای یافتن محتوای شما است، به خصوص اگر سایت شما هنوز در موتورهای جستجو رتبه بالایی ندارد.

مسلماً اینستاگرام برای وبلاگ نویسان معتبرتر انتخاب بهتری است و ارزش دارد که به مخاطبان اجازه دهید حساب شما را از سایت شما پیدا کنند – نه برعکس. اما می توانید ارتباط نزدیکی با مخاطبان خود در اینستاگرام ایجاد کنید و ممکن است متوجه شوید که این گزینه ایده آلی برای تشویق به ثبت نام در خبرنامه است.

Please turn AdBlock off