خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

اپل واچ سری 9 در مقابل سری 8: کدام یک برای شما بهتر است؟

اپل واچ سری 9 جدیدتر است، اما آیا این بدان معناست که ارزش هزینه اضافی را دارد؟

نکات کلیدی

  • اپل واچ سری 9 دارای ویژگی جدیدی با دو ضربه زدن است که به شما امکان می دهد با دو بار ضربه زدن به انگشت شست و اشاره خود، در واچ OS حرکت کنید. این یک افزودنی راحت است که نیاز به استفاده از دست دیگر یا حتی بینی شما را از بین می برد.
  • تراشه S9 سری 9 نسبت به تراشه S8 در مدل سری 8، 25 درصد مصرف انرژی بیشتری دارد. همچنین دارای یک موتور عصبی 4 هسته ای برای کارهای یادگیری ماشینی سریعتر و افزایش ظرفیت ذخیره سازی 64 گیگابایتی است.
  • در حالی که سری 9 بهبودهایی را ارائه می دهد، اپل واچ سری 8 همچنان یک ساعت قدرتمند با ویژگی های سلامتی یکسان است. اگر این ارتقاها برای شما حیاتی نیستند، سری 8 را می توان تا زمانی که موجودی موجود است، با قیمتی با تخفیف از خرده فروشان شخص ثالث خریداری کرد.

عرضه اپل واچ سری 9 در سال 2023 ممکن است شما را وادار به ارتقاء کند. اما آیا خیلی بهتر از سری 8 است که یک سال قبل عرضه شد؟

ممکن است فکر کنید جدید به معنای بهتر است، و سری 9 دارای یک ویژگی جدید جالب است. اما اگر فکر می کنید که آیا باید سری 8 تهیه کنید یا سری 9، تنها نیستید. در ادامه بخوانید زیرا ما این دو مدل را با هم مقایسه می کنیم و به شما در تصمیم گیری کمک می کنیم.

تفاوت بین اپل واچ سری 8 و سری 9 چیست؟

مقایسه سریال ساعت اپل

هنگام مقایسه این دو دستگاه در نگاه اول، ممکن است متوجه هیچ تفاوتی نشوید. به این دلیل که این دستگاه ها شبیه به هم هستند و نمایشگرهای مشابهی دارند.

مطلب مرتبط:   چگونه ویژگی Apple Fitness+ Time to Walk را به صورت رایگان دریافت کنیم

اپل واچ سری 9 دارای ویژگی جدیدی با دو ضربه زدن است که به شما امکان می دهد با دو بار ضربه زدن به انگشت شست و اشاره خود، در واچ OS حرکت کنید. می توانید از آن برای پاسخ دادن به تماس ها، به تعویق انداختن آلارم ها و گرفتن عکس استفاده کنید. این با کمک تراشه جدید S9 کار می کند که لرزش ناشی از ضربه زدن به انگشتان شما را حس می کند.

حرکت دو بار ضربه زدن به این معنی است که دیگر نیازی به استفاده از دست دیگر خود برای ضربه زدن به اپل واچ خود ندارید. پیش از این برخی افراد زمانی که دستانشان پر بود از بینی خود استفاده می کردند. حالا، این موضوع گذشته است.

علاوه بر دو ضربه زدن، تراشه S9 سری 9 نسبت به تراشه S8 در مدل سری 8 25 درصد مصرف انرژی بیشتری دارد. تراشه S9 دارای یک موتور عصبی 4 هسته ای است که به آن اجازه می دهد وظایف یادگیری ماشینی را دو برابر سریعتر انجام دهد. اپل ظرفیت ذخیره سازی را به 64 گیگابایت در مقایسه با 32 گیگابایت در S8 افزایش داده است.

آیا باید اپل واچ سری 8 را به سری 9 ارتقا دهید؟

ساعت اپل جدید در جعبه

عرضه اپل واچ سری 9 بسیاری از دارندگان S8 را به این فکر انداخته است که آیا باید آن را ارتقا دهند. یا اگر به دنبال خرید اولین ساعت اپل خود هستید، ممکن است تعجب کنید که کدام یک را تهیه کنید.

در حالی که ویژگی دو بار ضربه زدن مفید است، ارزش ارتقاء را ندارد زیرا این تنها ویژگی اصلی است. بهبود عملکرد و فضای ذخیره سازی نیز عالی است، اما اکثر کاربران در اینجا تفاوتی را متوجه نمی شوند. همچنین، راهی برای امتحان ژست دوبار ضربه زدن در اپل واچ قدیمی وجود دارد.

مطلب مرتبط:   بدترین گوشی سامسونگ برای خرید در سال 2023 چیست؟

در مجموع، اپل واچ سری 8 هنوز یک ساعت قدرتمند با مجموعه ای از حسگرهای یکسان است که ویژگی های سلامتی بسیار خوبی را ارائه می دهد.

اپل واچ مناسب را برای خود انتخاب کنید

در حالی که اپل واچ سری 9 برای خرید مستقیم از اپل در دسترس است، سری 8 دیگر در سایت آن فهرست نشده است. با این حال، تا زمانی که موجودی موجود است، می‌توانید سری 8 دست دوم یا جدید را از خرده‌فروشان شخص ثالث با قیمتی تخفیف‌خورده خریداری کنید.

اگر تصمیم دارید با اپل واچ سری 9 استفاده کنید، باید قیمت کامل را بپردازید، این چیزی است که باید در نظر داشته باشید. در نهایت، زمانی که تصمیم می گیرید اپل واچ بخرید، انتخاب با شماست. برخی ممکن است فکر کنند ویژگی دوبار ضربه زدن و بهبود عملکرد ارزش هزینه اضافی را دارند.