خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

7 بهترین وب سایت تأمین مالی جمعی برای تأمین مالی استارتاپ شما

آیا شما یک موسس استارت آپ هستید که به دنبال جذب سرمایه هستید؟ در اینجا برخی از بهترین وب سایت های تامین مالی جمعی برای کمک به شما در شروع کار آورده شده است.

برای برخی افراد، چالش‌برانگیزترین بخش راه‌اندازی یک کسب‌وکار اغلب جمع‌آوری سرمایه برای آن است. و با افزایش نرخ بهره، گرفتن وام از بانک ممکن است گزینه سالمی نباشد.

برای کاهش این مشکل، پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری جمعی و جذب سرمایه به کمک استارت‌آپ‌ها می‌آیند تا بی‌وقفه کسب‌وکارشان را تامین کنند. پلتفرم های مختلف سرمایه گذاری جمعی گزینه های مختلفی را برای استارت آپ ها ارائه می دهند و با این تنوع، می توانید به راحتی پلتفرمی را انتخاب کنید که با اهداف کسب و کار شما همسو باشد.

1. GoFundMe

Gofundme-preview-fundraiser-interface

تصادفی نیست که GoFundMe یکی از محبوب ترین پلتفرم های تامین مالی جمعی است. رابط کاربری همه کاره و کاربرپسند آن بخشی از مواردی است که مسئول ترافیک هدایت شده به پلتفرم آن است.

علاوه بر این، مشخصات سرمایه‌گذار قوی آن، آن را به یک انتخاب برتر برای افراد و شرکت‌هایی تبدیل کرده است که به دنبال راه‌حلی برای مشکلات جمع‌آوری سرمایه هستند. یکی از راحت‌ترین ویژگی‌هایی که GoFundMe ارائه می‌دهد، راه‌اندازی یکپارچه و فرآیند ورود کاربر است.

حتی اگر در کمپین های سرمایه گذاری جمعی یا Kickstarter تازه کار هستید، می توانید با GoFundMe یک جمع آوری کمک ساده در چند دقیقه ایجاد کنید. یکی دیگر از نقاط قوت این پلتفرم، قابلیت اشتراک گذاری اجتماعی آن است.

GoFundMe یک وب سایت جمع آوری کمک های مالی معتبر است که بسیاری از مردم به آن اعتماد دارند، و این می تواند سرمایه گذاری های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد، حتی از سوی افرادی که هیچ ایده ای از کسب و کار شما ندارند.

2. StartEngine (سدInvest سابق)

StartEngine-funding-types-page

StartEngine به دنبال این است که سرمایه گذاری فرشته و سرمایه گذاری خطرپذیر را بیش از هر زمان دیگری در دسترس قرار دهد. خود را به عنوان دلال-معامله بین سرمایه گذاران و استارت آپ ها قرار می دهد.

برای شروع فرآیند جذب سرمایه با StartEngine، تنها کاری که باید انجام دهید این است:

 • یک حساب کاربری با StartEngine ایجاد کنید.
 • با شرایط استفاده و خط مشی موافقت کنید.
 • مراحل تأیید لازم را تکمیل کنید.
مطلب مرتبط:   9 ابزار توسعه نرم افزار که صنعت را در سال 2023 متحول می کند

اکثر طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی، حتی پلت‌فرم‌های تامین مالی غیرمتمرکز، شما را در یک فرآیند بررسی دقیق و جدی قرار می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که فقط شایسته‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها شانسی در این پلتفرم دارند.

سرمایه گذاری در استارتاپ ها خطرات زیادی را به همراه دارد و StartEngine این را می داند. برای کاهش خطرات، آنها فرآیندهای بررسی را انجام دادند. برای این منظور، شما نمی توانید کمپین سرمایه گذاری جمعی خود را بلافاصله پس از ثبت نام در StartEngine راه اندازی کنید، زیرا فرآیند بررسی آنها روزها طول می کشد.

ارزش صبر کردن را دارد زیرا سرمایه گذاران به این فرآیند اعتقاد دارند و آماده سرمایه گذاری هنگفت در استارتاپ هایی هستند که توسط StartEngine تایید شده اند. اگر می خواهید برای استارتاپ خود سرمایه جمع آوری کنید، StartEngine یک گزینه قابل اعتماد است.

اگرچه آنها شما را در یک فرآیند بررسی کامل قرار می دهند، اما شفاف هستند و بر تامین بودجه برای استارتاپ ها و پروژه های شایسته متمرکز هستند.

3. IndieGoGo

IndieGogo-crowdfunding-prelaunch-page

IndieGoGo علاوه بر کمک به جمع‌آوری سرمایه برای وب‌سایت خود، به استارت‌آپ‌ها، خیریه‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی نیز کمک می‌کند. این دو ویژگی برای جمع آوری سرمایه در اختیار کاربران قرار می دهد:

 • گزینه ثابت.
 • گزینه انعطاف پذیر

با گزینه ثابت، می توانید با تعیین هدف و ضرب الاجل برای استارتاپ خود سرمایه جمع آوری کنید. با این گزینه، IndieoGoGo تمام سرمایه‌هایی را که جمع‌آوری کرده‌اید معکوس می‌کند، اگر تا مهلت مقرر به هدف خود نرسید. با این حال، با ویژگی انعطاف‌پذیر، IndieGoGo این امکان را برای شما فراهم می‌کند که سرمایه‌های جمع‌آوری‌شده خود را حفظ کنید، حتی اگر به هدف مالی که در رابطه با شرایط و ضوابط تعیین کرده‌اید، نرسیدید.

IndieGoGo به استارت‌آپ‌ها بستری برای جذب سرمایه‌گذاران در سراسر جهان برای کمپین سرمایه‌گذاری جمعی موفق ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید برای محصول خود سرمایه جذب کنید، این پلتفرم‌ها یکی از پلتفرم‌های پیشرو هستند که باید برای هدف خود از آنها استفاده کنید. علاوه بر این، IndieGoGo یکی از پلتفرم‌های تامین مالی جمعی است که امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید Prelaunch.com را بررسی کنید، که مشابه IndieGoGo برای سازندگان است.

مطلب مرتبط:   6 منابع فوتیج را برای انواع مختلف ویرایشگرهای ویدیو تمرین کنید

4. FundRazr

FundRazr-کمپین-رابط

FundRazr یکی از پاسخگوترین پلتفرم های تامین مالی جمعی است. آنها برای تأیید مشروعیت پروژه‌های تأمین مالی جمعی تلاش بیشتری می‌کنند و به سرعت پروژه‌های جذب سرمایه کلاهبرداری را از بین می‌برند.

فرآیند تأیید پیچیده آنها، سرمایه گذاران را تشویق می کند تا در پروژه های روی پلتفرم سرمایه گذاری کنند و بنیانگذاران استارت آپ را با سرمایه فراوان می گذارند. FundRazr برخلاف برخی دیگر از پلتفرم های تامین مالی جمعی، هیچ کارمزد یا هزینه پنهانی ندارد. به طور چشمگیری، FundRazr برای استارت آپ های کشورهای سراسر جهان باز است.

5. قابل تامین مالی

صفحه راه اندازی کمپین سرمایه گذاری

Fundable یک پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی بصری است که عوامل کلیدی را که بر موفقیت یک کمپین جمع‌آوری سرمایه تأثیر می‌گذارند، هدف قرار می‌دهد. برای مقابله با این عوامل، Fundable اولویت بندی می کند:

 • ارتباط شما با سرمایه گذاران آگاه در صنعت شما.
 • کمپین جذب سرمایه خود را به شدت بازاریابی کنید.

اگر به دنبال یک پلتفرم تامین مالی جمعی هستید که درصدی از سرمایه‌ای را که در کمپین خود جمع‌آوری می‌کنید کم نمی‌کند، Fundable پلتفرم مناسبی برای شماست.

برخلاف بسیاری از پلتفرم‌ها، Fundable درصدی از سرمایه‌ای که شما جمع‌آوری می‌کنید را نمی‌گیرد. با این حال، آنها برای مدت زمان کمپین شما یک هزینه ثابت ماهانه دریافت می کنند. علاوه بر این، اگر در سرمایه گذاری جمعی تازه کار هستید، Fundable مطالبی را با اینفوگرافیک ارائه می دهد که فرآیند را برای درک آسان ساده می کند.

6. بذر

Seedrs-crowdfunding-application-page

چیزی که Seedrs را از دیگر پلتفرم‌های تامین مالی جمعی متمایز می‌کند، روش عجیب و غریب آن در تامین مالی جمعی مبتنی بر سهام است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد در استارت‌آپ‌هایی که از آنها حمایت می‌کنند، سهام کسب کنند.

این روش با جذب حامیان و استارت‌آپ‌ها پویایی را تغییر می‌دهد و به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا در سرمایه‌گذاری‌هایی که به آن‌ها اعتقاد دارند، سهامداران شوند. هنگام درخواست برای سرمایه‌گذاری جمعی در Seedrs، در اینجا برخی از مهم‌ترین جزئیاتی که باید ارائه کنید آمده است:

 • جزئیات ایده کسب و کار شما
 • توضیحات محصول یا خدمات
 • پویایی بازار و پتانسیل سهم.
 • استراتژی هایی برای جذب سرمایه گذاران بالقوه به استارتاپ شما.
مطلب مرتبط:   8 بهترین روش برای استفاده از Monday.com در کار از راه دور

مدل کسب‌وکار Seedrs یک سرمایه‌گذاری جمعی است که به کاربران اجازه می‌دهد ایده‌ها، طرح‌های تجاری یا محصولات خود را برای جذب سرمایه‌گذاران ارائه دهند. و پس از اینکه کمپین شما فعال شد، سرمایه گذاران می توانند مبلغی متناسب با سهم خود از سهام خود در استارتاپ شما سرمایه گذاری کنند.

7. کیک استارتر

Kickstarter-Campaign-preview-page

در حالی که برخی از پلتفرم‌های تامین مالی جمعی برای نویسندگان طراحی شده است، Kickstarter به افرادی که به دنبال جمع‌آوری سرمایه برای یک پروژه خلاق هستند، پاسخ می‌دهد. از فناوری گرفته تا هنر و موسیقی، تنها چیزی که اهمیت دارد این است که محصول کمپین است و باید حاصل تلاشی نوآورانه باشد.

از آنجایی که Kickstarter یک پلتفرم مبتنی بر پاداش است، نمی توان از آن برای ارائه موارد زیر استفاده کرد:

 • انصاف.
 • بازده مالی
 • یا برای گرفتن وام.

به عنوان یک برنامه مبتنی بر پاداش، مالکیت کامل محصول یا خدمات خود را حفظ خواهید کرد. Kickstarter تنها پس از اینکه پروژه شما به هدف کمپین خود برسد، به عنوان شریک شما هزینه دریافت می کند. این هزینه‌ها به Kickstarter اجازه می‌دهد تا به ارائه یک پلتفرم سازگار با سازندگان و توانمندسازی هنرمندان برای دور زدن دروازه‌بان‌های سنتی ادامه دهد.

چشم انداز خود را به راحتی با سرمایه گذاری جمعی تامین کنید

وام های ناسالم و کمبود بودجه هیچ بهانه ای برای تحقق ایده شما نیست، زیرا پلتفرم های تامین مالی جمعی اکنون راه حل هایی قابل اجرا هستند.

یک کمپین سرمایه‌گذاری جمعی موفق فراتر از انتخاب پلتفرمی است که با اهداف جمع‌آوری سرمایه شما همسو باشد. جدای از پلتفرم تامین مالی جمعی که با آن شریک هستید، عوامل دیگری برای موفقیت در دستیابی به اهداف کمپین خود باید در نظر بگیرید.

با داشتن پلت فرم مناسب تامین مالی جمعی و سایر عوامل تحت کنترل، می توانید به راحتی استارتاپ خود را برای موفقیت مالی راه اندازی کنید.

Please turn AdBlock off