خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

10 کتابی که هر متخصص فنی باید بخواند

آیا شما یک متخصص فناوری هستید که به دنبال این هستید که از منحنی جلوتر بمانید؟ در اینجا تعدادی از بهترین کتاب هایی که باید بخوانید آورده شده است.

کتاب‌های فناوری منابع تأثیرگذاری هستند که حاوی اطلاعات مختلفی هم برای کهنه‌کاران و هم برای متخصصان تازه کار هستند. جالب اینجاست که شخصیت‌های نمادین فناوری مانند مارک زاکربرگ، ایلان ماسک و بیل گیتس اغلب در مورد مزایای مطالعه و اینکه چگونه به شکل‌گیری ذهن روشنفکرشان کمک کرده است صحبت می‌کنند.

در حالی که کتاب‌های حیرت‌انگیز متعددی وجود دارد، متخصصان فنی باید در مورد انتخاب‌های خواندن خود عمدی باشند. کتاب‌هایی که درباره فرصت‌ها، ذهنیت‌ها، ذهنیت‌ها، تهدیدها، راه‌حل‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها در صنعت فناوری بحث می‌کنند، اولویت‌های متخصصان فناوری هستند.

1. The Clean Coder نوشته رابرت سی مارتین

The-Clean-Coder-By-Robert-C-Martin-Cover

در این کتاب، رابرت سی. مارتین، مهندس و نویسنده مشهور نرم افزار، خوانندگان خود را در مورد کیفیت کد خوب آموزش می دهد. او همچنین تکنیک‌هایی را پیشنهاد می‌کند که متخصصان فناوری می‌توانند برای نوشتن کدهای خارق‌العاده استفاده کنند.

ارزش واقعی این کتاب ممکن است به طور کامل قدردانی نشود مگر اینکه با یک مشکل کدنویسی چالش برانگیز روبرو شوید که تخصص و زمان حرفه ای شما را آزمایش کرده است. Clean Coder شیوه های خوب کدنویسی و استدلال پشت آنها را برجسته می کند.

شما می توانید این کتاب را در کتابخانه های دیجیتالی که می توانید کتاب ها را به صورت رایگان دانلود کنید، پیدا کنید. برای تازه‌کارها و کهنه‌کارهایی که می‌خواهند مهارت‌های خود را در زمینه‌های انتخابی خود تیز و مرتبط نگه دارند، خواندنی خوبی است.

2. ابر هوش: مسیرها، خطرات، استراتژی ها نوشته نیک بوستروم

Super Intelligence-Paths-Dangers-Strategies-By-Nick-Bostrom

افراد زیادی بر این باورند که هوش مصنوعی یک نوآوری بی ضرر است، اما نیک بوستروم این پدیده را متفاوت تحلیل می کند. در Superintelligence: Paths, Dangers, Strategies، او راه های متعددی را که هوش مصنوعی می تواند به دشمن تبدیل شود، برجسته می کند.

طبق این کتاب، تکامل هوش مصنوعی در نهایت می تواند به یک معضل وجودی برای انسان منجر شود. بوستروم استدلال می‌کند که در مقطعی، هوش مصنوعی با مغز انسان همخوانی دارد و از آن پیشی می‌گیرد.

به طور ضمنی، هر احتمالی وجود دارد که غیرقابل کنترل شود و دنیایی را که ما می شناسیم، ویران کند. اگر می‌خواهید در هوش مصنوعی غوطه‌ور شوید، این کتاب می‌تواند به عنوان وسیله‌ای برای کنترل و تعادل برای ایجاد برنامه‌های ایمن برای شما باشد.

3. اجتناب ناپذیر: درک 12 نیروی تکنولوژیکی که آینده ما را شکل خواهند داد

درک-حتمی-12-نیروهای-تکنولوژیکی-که-آینده-ما-را-شکل خواهند داد-توسط کوین کلی

دنیایی که ما می‌شناسیم در دهه‌های آینده به دلیل روندهای نوظهور تکنولوژیک متحول خواهد شد. کوین کلی این تصور را با ارائه طرحی برای آینده تقویت می کند.

مطلب مرتبط:   6 روش برای متمایز شدن هنگام کار از راه دور

به سادگی، این کتاب دوازده گرایش تکنولوژیکی را که آینده را شکل می‌دهند پیش‌زمینه می‌کند و راه‌هایی برای استفاده از آنها پیشنهاد می‌کند. ما همیشه تاکید می کنیم که اطلاعات قدرت است. دانستن این روندهای اجتناب ناپذیر راهی عالی برای اثبات آینده شغلی شماست.

این کتاب خواندنی هیجان انگیز برای افراد تازه کار و کهنه کار در نیروی کار فناوری است. علاوه بر این، همانطور که کتاب کوین کلی نشان می‌دهد، می‌توانید با وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که کتاب‌های جالب جدید را توصیه می‌کنند، در صدر روندها قرار بگیرید.

4. صفر به یک اثر پیتر تیل

جلد صفر به یک توسط پیتر تیل

پیتر تیل سابقه ایجاد استارتاپ ها و ماندن در مسیر تا رسیدن به موفقیت را دارد. با صفر تا یک، او بینش‌های ارزشمندی را در مورد چگونگی ایجاد یک استارت‌آپ موفق و در عین حال تجربه خواندن عالی به اشتراک می‌گذارد.

صنعت فناوری سهم خود را از استارت آپ ها دیده است. متأسفانه فقط تعداد کمی از مرحله بلوغ زنده می مانند. این کتاب نشان می دهد که هنوز مناطق ناشناخته و معادن طلای کشف نشده در هر صنعت، از جمله فناوری، وجود دارد.

برای متخصصان فناوری که در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک استارتاپ هستند یا در حال حاضر در یک استارتاپ هستند، Zero to One یک مطالعه ضروری است. همچنین برای تازه‌کارانی که می‌خواهند با طرز فکر درست شروع به کار کنند و کهنه‌کارهایی که به دنبال مالکیت یک استارت‌آپ هستند، خواندن خوبی است. صفر تا یک در کنار پیروی از نظریه ها و ایده های موجود، از تفکر مترقی حمایت می کند.

5. آینده فناوری زن است – چگونه به تنوع جنسیتی دست یابیم

The-Future-Of-Tech-Is-Femole- How To-Achieve-Gender-Diversity-by-Douglas-M-Branson-cover

با وجود تعداد بیشتری از زنان که وضعیت موجود را به چالش می کشند و در زمینه های مختلف زندگی پیشرفت می کنند، صنعت فناوری تنها تعداد انگشت شماری دارد. The Future of Tech Is Female چالش‌هایی را که زنان در نیروی کار فناوری با آن‌ها مواجه می‌شوند و عواملی که آنها را از رسیدن به اوج حرفه‌شان باز می‌دارد، برجسته می‌کند.

در این کتاب، نویسنده خواستار نگرش بهتر نسبت به واگذاری نقش‌های رهبری به زنان در فناوری است و راه‌های عملی را برای تحقق آن پیشنهاد می‌کند. اگر برابری جنسیتی شما را مجذوب خود می کند، این کتاب معدن طلایی برای شماست.

مطلب مرتبط:   7 سایت شغلی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر که به دنبال مشاغل سطح ورودی هستند

6. هکرها و نقاشان اثر پل گراهام

هکرها-نقاشان-نوشته-پل-گراهام

هکرها و نقاشان مجموعه‌ای از مقالات است که به مفاهیم مختلف فناوری می‌پردازد. این زبان از استفاده از زبان برنامه نویسی به عنوان یک ابزار خلاقانه پرده برداری می کند و به پتانسیل آن برای ایجاد ثروت برای برنامه نویسان اشاره می کند.

پل گراهام با استفاده از شکل عروضی، نگاهی اجمالی به دنیایی که او می‌گوید: غرب وحشی فکری ارائه می‌کند و به خوانندگانش کمک می‌کند تا آن را کشف کنند. این کتاب انتخاب خوبی برای افراد تازه کار و قدیمی خواهد بود زیرا مفاهیم تکنولوژیکی مانند هک، زبان برنامه نویسی و سایر اصطلاحات مرتبط را ساده می کند.

علاوه بر این، اگر نمی توانید نسخه چاپی کتابی مانند هکرها و نقاشان را دریافت کنید، همیشه می توانید به کتاب های صوتی رایگان در برنامه هایی غیر از Audible گوش دهید.

7. ماشین، پلت فرم، جمعیت: مهار آینده دیجیتال ما

Machine-Platform-Crowd-By-Andrew-McAffe-Erik-Brynjolfsson

از طریق لنز آینده‌نگر Andrew McAfee’s Machine، Platform، Crowd: Harnessing Our Digital Future، به دنیای سرمایه‌گذاری جمعی، یادگیری ماشینی و کلان داده‌ها وارد شوید.

این کتاب به طور خلاقانه ای به چالش ها و فرصت های بی شماری می پردازد که با پیشرفت های فناوری قرن بیست و یکم همراه هستند. این کتاب انقلاب دیجیتال را پوشش می‌دهد و تغییرات ناشی از آن را پیش‌بینی می‌کند. همه خوب نیستند

در حالی که روندهای موقت اغلب ترجیحات تولیدکنندگان محتوا و کتاب‌هایی را که می‌خوانند منعکس می‌کند، فن‌آوران در رأس نوآوری‌ها و تحولات هستند و انتخاب‌هایی که اکنون به‌عنوان یک متخصص فناوری انجام می‌دهید بسیار مهم‌تر از همیشه هستند. تازه واردها بیشترین بهره را از این کتاب خواهند برد، اما برای جانبازان نیز کتابی عالی است.

8. Ghost In The Wires: My Adventures به عنوان تحت تعقیب ترین هکر جهان نوشته کوین میتنیک

Ghost-In-The-Wires-My-Adventures-As-The-World

Ghost in the Wires: My Adventures به عنوان تحت تعقیب ترین هکر جهان، ماجراهای ناگوار یک هکر و مهندس اجتماعی مشهور جهان، کوین میتنیک را شرح می دهد. این کتاب به شرح سوء استفاده‌های میتنیک می‌پردازد که دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ را وادار به تجدیدنظر در نحوه حفاظت از داده‌های خود کردند.

همه چیز را از روزهای اولیه تماس های تلفنی ساختگی میتنیک تا تکامل نهایی او به هک شرکت های بزرگ و فرار از قانون را پوشش می دهد.

Ghost in the Wires داستانی هیجان انگیز از ماجراجویی و تعلیق را روایت می کند، زیرا هک را به عنوان نوعی هنر به تصویر می کشد و نگاهی سرگرم کننده به حوزه دلهره آور هک می دهد. این کتاب برای تازه‌کارانی که می‌خواهند وارد دنیای هک شوند و جانبازانی که می‌خواهند اشتیاق خود را دوباره برانگیزند، خواندنی هیجان‌انگیز است.

مطلب مرتبط:   نحوه استفاده از جستجوی بولی در لینکدین برای یافتن مشتریان هدف

9. Life 3.0: انسان بودن در عصر هوش مصنوعی نوشته مکس تگمارک

Life-3.0-Being-Human-In-The-Age-Of-Artificial-Intelligence-By-Max-Tegmark

این کتابی است در مورد هوش مصنوعی و چگونگی ریشه‌های آن در تقریباً تمام زمینه‌های تلاش‌های انسانی. Max Tegmark’s Life 3.0 به بررسی آینده انسان ها، تأثیرات احتمالی هوش مصنوعی در زندگی روزمره ما و چگونگی تأثیر آن بر نرخ جرم، بیکاری و جامعه می پردازد.

به طور خلاصه، این کتاب بررسی می کند که چگونه سهامداران می توانند مزایای هوش مصنوعی را حفظ کنند و معایب آن و فرسایش احتمالی جامعه ما را به حداقل برسانند. خواندن این کتاب برای افراد تازه کار و کهنه‌کار در زمینه هوش مصنوعی ارزشمند است، زیرا می‌تواند به حفظ اخلاق شما کمک کند.

10. Ready Player One توسط Ernest Cline

آماده-بازیکن-یک-با-ارنست-کلاین

با کمال تعجب، بازی Ready Player One از Ernest Cline یک اثر تخیلی است. در حالی که کتاب‌های غیرداستانی بر فضای کتاب‌های فناوری تسلط دارند، یک کتاب داستانی قابل توجه، Ready Player One است.

این در درجه اول موضوع فرار را بررسی می کند. داستان در یک دیستوپیایی در سال 2045 می گذرد و بر قهرمان اصلی، وید واتس، و حمله او به دنیای بازی و واقعیت مجازی برای فرار از واقعیت تلخ خود تمرکز می کند.

اگر به وب‌سایت نقد کتاب مراجعه کنید، این یکی از کتاب‌های تخیلی با رتبه بالا بر اساس بازی و واقعیت مجازی است. در حالی که این کتاب تکنیکی اصلی شما نیست، اما خواندن آن بسیار خوب است تا برخی از فن‌آوران را در مورد تأثیرات احتمالی خلاقیت‌هایشان بر زندگی مردان عادی آگاه کنید.

کتاب های تحریک کننده ذهن برای افراد فنی

همانطور که سفری را برای گسترش افق مطالعه خود آغاز می کنید، خواندن کتاب های فناوری را که ذهن گیج کننده و محرک هستند را فراموش نکنید. یک ترفند عالی این است که ترکیبی از کتاب‌هایی را امتحان کنید که دانش فنی و مهارت‌های نرم شما را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر این، اجازه ندهید قیمت این کتاب ها شما را از گسترش دانش خود منصرف کند. همیشه گزینه هایی برای یافتن کتاب های دست دوم یا کتاب های صوتی رایگان آنلاین وجود دارد. به یاد داشته باشید که این یک سرمایه گذاری در خودتان است و در نهایت نتیجه خواهد داد.

Please turn AdBlock off