خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

ویژگی های آریا در HTML چیست و چرا مهم هستند؟

استفاده از نشانه‌گذاری معنایی به دسترسی بیشتر سایت شما کمک می‌کند و ویژگی‌های ARIA می‌توانند به موارد لبه کمک کنند.

طراحان وب که تازه با HTML آشنا هستند ممکن است با مجموعه ای از ویژگی های ناآشنا مواجه شوند. پیشوند با کلمه ARIA، این ویژگی ها در سراسر وب ظاهر می شوند، اما هدف آنها می تواند برای کاربران جدید یک معما باشد.

ویژگی‌های ARIA هدف مهمی در دسترسی به وب‌سایت‌های شما دارد. آنها هم محتوای یک عنصر معین و هم نحوه ارتباط یک عنصر با یک صفحه یا سایر عناصر اطراف آن را توصیف می کنند.

افزودن این ویژگی های بسیار مهم به سایت شما کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که همه بازدیدکنندگان بدون در نظر گرفتن فناوری مورد استفاده، تجربه یکسانی دارند.

ویژگی های ARIA چیست؟

ARIA مخفف عبارت Accessible Rich Internet Applications است. در HTML مدرن، به‌ویژه برنامه‌های کاربردی غنی از جاوا اسکریپت، همیشه بر اساس نحو مشخص نیست که عناصر تک تک نقش چه نقشی دارند.

زمانی که کاربران سایت را با استفاده از ابزارهای دسترسی مانند صفحه خوان ها مشاهده می کنند، مشکل در تشخیص نقش ها می تواند مشکل ساز باشد. با فقدان HTML معنایی مناسب، کاربر نهایی شما ممکن است نتواند هنگام استفاده از ابزارهای دسترس‌پذیری، در یک سایت پیمایش کند.

یک صفحه لپ تاپ با مقداری کد روی آن.

در حالی که راه ترجیحی شما برای حل این مشکل استفاده از عناصر معنایی مناسب در HTML5 است، این همیشه عملی یا ممکن نیست. اینجاست که ویژگی‌های ARIA در عناصر HTML وارد می‌شوند. این ویژگی‌ها کمک می‌کنند تا نقش و ویژگی‌های عنصر خود را به گونه‌ای تعریف کنید که ابزارهای دسترسی قادر به پردازش باشند.

چرا ویژگی های ARIA مهم هستند؟

به طور خلاصه، ویژگی های ARIA این امکان را برای کاربران دارای معلولیت فراهم می کند تا از وب سایت شما استفاده کنند. این نقش‌ها و ویژگی‌ها اطلاعات اضافی را در مورد عناصر مختلف در سایت شما تعریف می‌کنند که در غیر این صورت ممکن است به راحتی در دسترس نباشند.

طیف گسترده ای از ویژگی های ARIA وجود دارد که می توانید آنها را اختصاص دهید. شما باید از آنها در هر جایی که نیاز به زمینه اضافی دارد استفاده کنید تا اجازه دهید سند به روشی غیر بصری معنا پیدا کند.

مطلب مرتبط:   استفاده از CSS Grid برای چیدمان به سبک مجله

به عنوان مثال، سایتی را در نظر بگیرید که یک ناوبری اصلی از یک عنصر

    پیچیده شده در یک عنصر

    به جای عنصر

Please turn AdBlock off