خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

نحوه استفاده از Shelter to Sandbox Apps در اندروید

Shelter یک برنامه امنیتی مفید اندرویدی است که به شما امکان می دهد برنامه ها را در جعبه ماسه ای قرار دهید. در اینجا نحوه کار و برخی از کاربردهای آن آورده شده است.

Shelter یک برنامه کاربردی است که به شما امکان می دهد یک جعبه ایمنی در دستگاه اندروید خود ایجاد کنید. این بدان معنی است که می توانید نسخه های کلون شده از برنامه ها را اجرا کنید، اسناد را ذخیره کنید و حساب ها را جدا از فضای کاری اصلی خود نگهداری کنید. این مانند داشتن یک تلفن اضافی در داخل دستگاه شما است!

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از Shelter استفاده کنید و چه چیزی برای دستگاه Android شما ارائه می دهد.

پس زمینه و دانلود پناهگاه

Shelter یک نرم افزار رایگان و منبع باز (FOSS) است که عملکرد پروفایل کاری داخلی اندروید را می گیرد و در اختیار همه قرار می دهد.

به طور معمول، یک نمایه کاری تنها با نرم افزارهای گران قیمت در سطح سازمانی قابل دسترسی است. این به کارمندان اجازه می دهد تا از یک دستگاه هم برای محل کار و هم برای خانه استفاده کنند، در حالی که برنامه ها و داده های شخصی و تجاری را جدا نگه می دارند.

برخی از فروشندگان، مانند سامسونگ، ویژگی های مشابهی را ارائه می دهند. با این حال، Shelter در بسیاری از دستگاه‌های دیگر قابل دسترسی است.

برای شروع، برنامه را دانلود کنید. با توجه به سیاست های گوگل، نسخه Play Store فاقد ویژگی File Shuttle است. با این حال، نسخه کامل را می توان از F-Droid دانلود کرد.

دانلود: پناهگاه در فروشگاه Google Play | F-Droid (رایگان)

Shelter: چگونه آن را تنظیم کنیم

پیام راه اندازی پناهگاهتنظیم نمایه کارینوار اعلان پناهگاه

هنگامی که Shelter را دانلود و نصب کردید، چند مرحله دیگر قبل از آماده شدن برای استفاده وجود دارد. برای باز کردن آن، روی نمادی که شبیه جوجه ای است که از تخم بیرون می آید ضربه بزنید.

گفتگویی نشان داده می‌شود و هشدار می‌دهد که نباید آن را روی تلفن‌هایی که قبلاً از نرم‌افزار نمایه کاری مانند پوشه امن یا پوشه‌های مخفی استفاده می‌کنند، اجرا کنید. اگر مطمئن نیستید، روی Bye ضربه بزنید؛ در غیر این صورت برای ادامه روی Continue ضربه بزنید.

صفحه بعدی به شما می گوید که در شرف تنظیم یک نمایه کاری هستید که توسط سازمان شما مدیریت و نظارت می شود. با این حال، این یک صفحه استاندارد از مدیر پروفایل کاری Android است. کد Shelter برای هر کسی برای بازرسی در دسترس است و هیچ کس هیچ مشکل امنیتی در برنامه پیدا نکرده است. اگر از این کار راضی هستید، روی Accept & Continue ضربه بزنید.

صفحه بعدی نمایه کاری شما را تنظیم می کند. این فرآیند ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

پس از آماده شدن نمایه کاری، به صفحه اصلی خود باز خواهید گشت، جایی که باید یک اعلان در انتظار شما باشد. نوار اعلان را پایین بکشید و روی پیام ضربه بزنید تا تنظیمات تمام شود. پناهگاه اکنون باید دوباره راه اندازی شود. اگر اینطور نیست، روی نماد ضربه بزنید تا باز شود.

مطلب مرتبط:   آیا استفاده از کیف پول دیجیتال ایمن است؟

هنگامی که Shelter را باز می کنید، دو تب را می بینید: Main، که برنامه های نصب شده در نمایه معمولی شما را فهرست می کند، و Shelter، که در آن برنامه هایی را خواهید یافت که شبیه سازی شده یا در sandbox نصب شده اند.

با استفاده از سه روش می توانید برنامه ها را در Shelter نصب کنید:

  1. از Shelter، می‌توانید هر برنامه‌ای را که از قبل در گوشی شما وجود دارد، کلون کنید. برنامه شبیه سازی شده یک نصب جدید خواهد بود و روی هیچ یک از تنظیمات یا داده های شما کپی نمی شود.
  2. می‌توانید فروشگاه Google Play یا برنامه F-Droid را کلون کنید و برنامه‌ها را مستقیماً در نمایه کاری نصب کنید. اگر نمی خواهید دو نسخه از یک برنامه فضا اشغال کند، این کار مفید است.
  3. می‌توانید از منوی سه نقطه در سمت راست بالای برنامه از عملکرد Install APK into Shelter استفاده کنید. با این کار یک مرورگر فایل باز می شود تا به شما امکان می دهد APK را پیدا کنید.

Shelter: چگونه اپلیکیشن های خود را کلون کنیم

درخواست Clone to Shelterصفحه برنامه های ناشناخته را نصب کنیدمنوی عملیات واتساپ

برای کلون کردن اولین برنامه خود، به سادگی روی نام آن در تب اصلی ضربه بزنید. وقتی روی نام برنامه ضربه می زنید، کادری ظاهر می شود که به شما می گوید چه عملیاتی در دسترس است. گزینه‌ها Clone to Shelter (نمایه کاری) یا Uninstall هستند. روی Clone to Shelter ضربه بزنید.

یک پیام به شما می گوید که تلفن شما به دلایل امنیتی مجاز به نصب برنامه های ناشناخته از Shelter نیست. این یک ویژگی ایمنی اندروید برای جلوگیری از نصب برنامه‌ها از منابع شخص ثالث است. اگر از ادامه کار راضی هستید، روی تنظیمات ضربه بزنید.

صفحه‌ای را مشاهده می‌کنید که یک اخطار و یک جابجایی با علامت Allow از این منبع نشان داده شده است. برای دادن مجوز به Shelter برای نصب نرم‌افزار، روی ضامن ضربه بزنید، سپس برای بازگشت روی فلش عقب در بالا سمت چپ ضربه بزنید.

اکنون صفحه ای را مشاهده می کنید که از شما می پرسد آیا می خواهید برنامه را نصب کنید. برای ادامه روی Install ضربه بزنید. پس از نصب برنامه، آن را در برگه Shelter در لیست خواهید دید. برای دریافت منوی گزینه ها روی نماد ضربه بزنید.

سپس، راه‌اندازی را انتخاب کنید تا برنامه باز شود یا Create Unfreeze و/یا Launch Shortcut را انتخاب کنید تا یک نماد در صفحه اصلی خود برای دسترسی آسان قرار دهید. نمادهای برنامه های محافظت شده در صفحه اصلی با یک کیف کوچک آبی در یک دایره سفید مشخص شده اند که به شما کمک می کند آنها را از برنامه های معمولی متمایز کنید.

مطلب مرتبط:   Google Pay در مقابل Samsung Pay: از کدام سرویس پرداخت باید استفاده کنید؟

هنگامی که برنامه را باز کردید، می توانید شروع به استفاده از آن به روش عادی کنید – به جز اینکه به طور ایمن از بقیه دستگاه شما جدا می شود.

چگونه پناهگاه زندگی تلفن همراه شما را آسان‌تر می‌کند

Shelter ابزار قدرتمندی است، بنابراین بیایید نگاهی به راه‌های مختلفی بیندازیم که می‌توانید آن را برای شما کارآمد کنید.

ایزوله کردن برنامه ها

بدافزار اندرویدی معرفی شد

میلیون ها برنامه در فروشگاه Google Play موجود است و همه آنها آنطور که به نظر می رسند نیستند. گوگل سیستم‌هایی برای شناسایی بدترین متخلفان دارد و اغلب بدافزارها را از فروشگاه خارج می‌کند.

با این حال، حتی بسیاری از برنامه های اصلی لزوما خیرخواه نیستند. دشوار است بدانید که هر برنامه خاصی با داده های شما چه می کند. توسعه دهندگان اغلب نرم افزار خود را با ردیاب بارگذاری می کنند تا درباره شما و نحوه استفاده شما از دستگاه خود مطلع شوند.

بسیاری از برنامه ها نیز با درخواست های بیش از حد مجوز ارائه می شوند. برای مثال، برنامه‌های چراغ قوه وجود دارند که می‌خواهند به موقعیت مکانی، میکروفون، مخاطبین و سایر عملکردهای غیر ضروری برای هدف اصلی خود دسترسی داشته باشند. می‌توانید از Shelter به‌عنوان یک منطقه قرنطینه استفاده کنید، جایی که می‌توانید با خیال راحت این برنامه‌های زشت را نصب کنید.

برنامه‌هایی که در Shelter اجرا می‌شوند فقط می‌توانند به داده‌های سایر برنامه‌ها در جعبه ایمنی دسترسی داشته باشند. یکی از اشکالاتی که باید از آن آگاه بود این است که Shelter در حال حاضر به شما اجازه نمی دهد مجوزهای برنامه های شبیه سازی شده خود را مدیریت کنید.

اگر این برای شما یک معامله شکن است، سعی کنید با سناریوی مخالف کار کنید. می‌توانید برنامه‌هایی را که به آنها اعتماد دارید یا می‌خواهید خصوصی نگه دارید را در Shelter نصب کنید و آنها را از بقیه تلفن خود جدا کنید.

Shelter به شما امکان می دهد برنامه های بیش فعال را فریز کنید

منوی محلی را فریز کنیدمحلی منجمد در پناهگاهدرخواست محلی را لغو انجماد کنید

به نظر می‌رسد برخی از برنامه‌ها به‌طور دائم در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و حافظه و قدرت پردازش ارزشمندی را اشغال می‌کنند و دائماً داده‌ها را برای اهداف ناشناخته ارسال و دریافت می‌کنند. شما می توانید این منابع-hogger ها را در Shelter نصب کرده و آنها را منجمد کنید. این عملکرد برنامه ها را در حالت تعلیق انیمیشن قرار می دهد تا زمانی که واقعاً نیاز به استفاده از آنها داشته باشید.

همچنین برای برنامه هایی مفید است که به ندرت از آنها استفاده می کنید اما برای هر موردی باید روی تلفن خود نصب کنید. برای ثابت کردن یک برنامه، آن را در تب Shelter پیدا کنید و روی نام آن ضربه بزنید تا لیست عملیات ظاهر شود، سپس روی Freeze ضربه بزنید.

می‌توانید هر زمان که بخواهید از داخل Shelter به برنامه‌های منجمد شده دسترسی داشته باشید. آنها در انتهای لیست با پس زمینه رنگی ظاهر می شوند. همچنین می توانید از لیست عملیات برای ایجاد یک میانبر Unfreeze و راه اندازی (قابل دسترسی از صفحه اصلی) استفاده کنید تا سریعاً آنها را زنده کنید.

مطلب مرتبط:   واتس‌اپ اکنون پشتیبان‌گیری از چت رمزگذاری‌شده سرتاسر ارائه می‌کند: نحوه شرکت در آن

Shelter به شما امکان می دهد دو حساب را از یک دستگاه اجرا کنید

برای مدیریت زندگی دیجیتالی پیچیده خود و جدا کردن کار از شخصی، احتمالاً از بیش از یک حساب برای خدمات خاصی استفاده می کنید. شاید شما یک حساب فیس بوک برای استفاده شخصی و حساب دیگری برای استفاده حرفه ای داشته باشید، یا شاید بخواهید در حالی که حساب دیگری را برای شرکت خود مدیریت می کنید، به حساب توییتر خود دسترسی داشته باشید.

با شبیه سازی برنامه ها در Shelter، می توانید از هر دو حساب از یک تلفن استفاده کنید.

پناهگاه به شما امکان می دهد ارتباط خود را به طور کامل از محل کار قطع کنید

زنی با کار زیاد

تلفن های ما می توانند هم یک نعمت و هم یک نفرین باشند. در حالی که بسیار خوب است که می‌توانید در هر کجا که هستید به انجام وظایف مهم بپردازید، به این معنی است که مرزهای بین زندگی خصوصی و حرفه‌ای مبهم است. این بدان معناست که یافتن مسئولیت‌های کاری آسان است که به زندگی شخصی شما وارد می‌شود.

اگر همه برنامه‌ها و حساب‌های مربوط به کار خود را در Shelter راه‌اندازی کنید، می‌توانید همه آنها را با یک ضربه خاموش کنید. به سادگی نوار اعلان را پایین بکشید و روی نماد نمایه کاری (یک کیف سفید کوچک در یک دایره آبی) ضربه بزنید.

این برنامه‌های Sheltered شما را غیرفعال می‌کند، به این معنی که تا زمانی که آنها را دوباره فعال نکنید، در پس‌زمینه اجرا نمی‌شوند، همگام‌سازی نمی‌شوند، یا مزاحم شما نمی‌شوند. این کار را با ضربه زدن دوباره روی کیف یا باز کردن یک برنامه انجام دهید.

این همچنین به عنوان یک ویژگی امنیتی عمل می کند. برای فعال کردن مجدد برنامه های کاری خود، باید الگوی صفحه قفل، پین یا رمز عبور خود را وارد کنید. این نه تنها یک عملکرد مفید برای زمانی است که می خواهید تلفن خود را به اشتراک بگذارید، بلکه داده های مهمی مانند برنامه های بانکی یا پزشکی را خصوصی نگه می دارد.

Shelter: یک ابزار ضروری برای حفظ حریم خصوصی اندروید

چه بخواهید کار و زندگی شخصی خود را جدا کنید، اطلاعات حساس را پنهان کنید یا از خود در برابر برنامه های سرکش محافظت کنید، این ابزار سبک وزن اندروید امکانات زیادی را ارائه می دهد. اینکه دقیقاً چگونه از آن استفاده کنید به شما بستگی دارد.

فقط به خاطر داشته باشید که اگر تلفن شما از یک راه حل مبتنی بر نمایه کاری مانند پوشه امن سامسونگ یا پوشه های مخفی برای دستگاه های شیائومی استفاده می کند، توسعه دهنده Shelter نصب آن را توصیه نمی کند.

اعتبار تصویر: Victoria White2010/Flickr

Please turn AdBlock off