خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

مایکروسافت برای رقابت با ChatGPT، Bing Chat را به Copilot تغییر نام داد

مایکروسافت با هدف قرار دادن ChatGPT، حرکت خود را در بازار دستیار هوش مصنوعی انجام می دهد.

ابزارهای هوش مصنوعی با سرعتی نگران کننده در حال گسترش هستند و همه غول های فناوری به دنبال راهی برای استفاده از آنها هستند. در حالی که مایکروسافت با ایجاد ابزارهای هوش مصنوعی غریبه نیست، این شرکت اکنون در تلاش است تا رقبای خود از جمله ChatGPT را از قدرت کنار بزند.

این شرکت به عنوان بخشی از استراتژی خود، Bing Chat را به Copilot تغییر نام داده است. اما این حرکت خیلی بیشتر از یک تغییر نام است.

چه اتفاقی برای بینگ چت می افتد؟

لوگوی بینگ چت با پس زمینه انتزاعی سفید

همانطور که در فایننشال تایمز گزارش شده است، مایکروسافت در حال ایجاد تغییراتی در سرویس هوش مصنوعی خود، Bing Chat است. پیش از این، این سرویس تنها از طریق موتور جستجوی مایکروسافت، بینگ، قابل دسترسی بود.

اکنون با گسترش دستیار هوش مصنوعی در خارج از بینگ، مایکروسافت اعلام کرده است که بینگ چت به “Copilot” تغییر نام خواهد داد. این آن را با سایر ابزارهای هوش مصنوعی مایکروسافت در سایر سیستم‌هایش مطابقت می‌دهد.

آیا چت قدیمی بینگ مانند نسخه جدید Copilot است؟

همانطور که در Mashable مطالعه شد، تغییرات زیادی وجود ندارد که بر کاربران عادی تأثیر بگذارد. بزرگترین تغییر این است که Copilot اکنون URL خاص خود را دارد: https://copilot.microsoft.com/.

کاربران عادی بینگ چت متوجه خواهند شد که رابط کاربری کمی متفاوت به نظر می رسد. و سرویس تغییر نام یافته اکنون یک برنامه حفظ حریم خصوصی داده ها برای کاربران Enterprise بهتر دارد. اما در مقایسه با بینگ چت قدیمی، Copilot تقریباً یکسان به نظر می رسد و احساس می کند.

مطلب مرتبط:   BMS چیست و سیستم های مدیریت باتری چگونه کار می کنند؟

چرا مایکروسافت نام بینگ چت را به Copilot تغییر داد؟

AI Copilot در ویندوز 11

در نگاه اول، ممکن است این یک تغییر بی اهمیت در جبهه مایکروسافت به نظر برسد. با این حال، این تغییر تنها یک چرخ دنده در دستگاه بزرگ‌تری است که توسط مایکروسافت راه‌اندازی شده است و قصد دارد از آن برای مقابله با ChatGPT استفاده کند.

اگر نام “Copilot” آشنا به نظر می رسد، احتمالاً به این دلیل است که کاربران ویندوز 11 در حال حاضر از Copilot به عنوان دستیار هوش مصنوعی استفاده می کنند. و طبق گفته توسعه دهندگان XDA، مایکروسافت Copilot را به ویندوز 10 نیز خواهد آورد. این بدان معناست که کاربران ویندوز به طور پیش فرض دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت را بدون نیاز به دانلود چیز اضافی در اختیار خواهند داشت.

هدف مایکروسافت احتمالاً این است که Copilot راحت‌ترین انتخاب دستیار هوش مصنوعی برای کاربران ویندوز باشد. اگر همه چیز همانطور که مایکروسافت می خواهد پیش برود، کاربران حتی وقتی می خواهند با هوش مصنوعی صحبت کنند، مرورگرهای وب خود را باز نمی کنند. در عوض، Copilot را مطرح می‌کنند و از آن برای تمام نیازهای خود با هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

اگرچه این برای مایکروسافت عالی به نظر می رسد، متاسفانه این استراتژی افرادی را که از ویندوز 10 یا 11 استفاده نمی کنند حذف می کند. به این ترتیب، تغییر نام بینگ چت به Copilot کمک می کند تا نام برند را به افراد خارج از ویندوز منتقل کنید، زیرا شما فقط به یک مرورگر وب برای دسترسی به آن

آیا Copilot می تواند ChatGPT را اجرا کند؟

این حرکت یک حرکت هوشمندانه از سوی مایکروسافت است. متحد کردن تمام راه حل های هوش مصنوعی تحت نام Copilot سردرگمی کاربران را کاهش می دهد و به تثبیت نام تجاری به عنوان یکی از رقبای اصلی در بازار دستیار هوش مصنوعی کمک می کند.

مطلب مرتبط:   نحوه خرید و دانلود آفیس 2021

با این حال، اگر مایکروسافت بخواهد Copilot “چسب” شود، باید دو کار را انجام دهد. ربات چت را ارزش استفاده داشته باشید و در کسب درآمد زیاده روی نکنید.

سودمندی یک هوش مصنوعی کاملاً به عملکرد خوب آن در هنگام درخواست کاربران بستگی دارد. یک شرکت می تواند ربات چت هوش مصنوعی خود را تا آنجایی که بخواهد تبلیغ کند، اما اگر هوش مصنوعی مزخرفات تصادفی یا جملات نادرست را منتشر کند، مردم آن را برای یکی از گزینه های شگفت انگیز ChatGPT رها می کنند.

و در حالی که به نظر می رسد دسترسی کاربران ویندوز به ابزار هوش مصنوعی خارج از جعبه راحت باشد، این اولین باری نیست که مایکروسافت برنامه ها و خدمات ضروری را به سیستم عامل خود اضافه می کند. به عنوان مثال، این شرکت Clipchamp را اضافه کرد تا کاربران ویندوز نیازی به دانلود یک ویرایشگر ویدیوی شخص ثالث نداشته باشند… و سپس بلافاصله کاربران را با برنامه های تهاجمی درآمدزایی Clipchamp کنار گذاشت.

با توجه به اینکه مایکروسافت یک شرکت است، احتمالاً در برخی مواقع به دنبال راه هایی برای کسب درآمد از Copilot خواهد بود. و اگر مشکل را با در نظر گرفتن کاربر نهایی حل نکند، این خطر را دارد که نظر مردم را در مورد Copilot خراب کند قبل از اینکه حتی بتواند یک عکس محکم از تاج و تخت ChatGPT بگیرد.

آیا Copilot ChatGPT بعدی است؟

با توجه به اینکه مایکروسافت Copilot را به عنوان پیشنهاد خود در بازار دستیار هوش مصنوعی قفل کرده است، کاری بیشتر از این که منتظر بمانید و ببینید آیا آنچه را که برای حذف ChatGPT نیاز است را دارد یا خیر، وجود ندارد. با این حال، مایکروسافت باید با احتیاط به اجرای Copilot نزدیک شود، اگر نمی‌خواهد افراد به سراغ سایر برنامه‌های هوش مصنوعی بروند.

مطلب مرتبط:   معنای ارتقای متن به تصویر Canva برای کاربران چیست؟