خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

بررسی نور سقفی نانولیف: نورپردازی سقفی گران قیمت اما حرفه ای

آنها ارزان نیستند، اما برای نورپردازی هوشمند اولین نوع هستند، و اگر بودجه لازم را داشته باشید، می توانید چیزی واقعاً چشمگیر بسازید.

خوراکی های کلیدی

  • نورگیرهای نانولیف جایگزینی هوشمند و مدولار برای چراغ‌های سقفی سنتی با قابلیت زنجیره‌بندی تا 100 پانل و ارائه حداکثر 1400 لومن نور سفید ارائه می‌دهند.
  • خروجی رنگ چندان چشمگیر نیست و به دلیل چیدمان LED نقاط داغ در اطراف لبه ها وجود دارد.
  • قیمت بالا است، از 250 دلار برای کیت استارت سه پانل شروع می شود، گزینه های طراحی را محدود می کند، اما طیف وسیعی از ویژگی های نرم افزاری مانند آینه دسکتاپ و ادغام Razer Chroma ممکن است برای بازی های همه جانبه جذاب باشد.

Nanoleaf Skylights مدت زیادی است که در حال ساخت بوده است و برای اولین بار بیش از یک سال پیش در CES در ژانویه 2023 پیش نمایش داده شد. آنها مفهوم نورپردازی مدولار و هوشمند را به دنیای سنتی خسته کننده چراغ های سقفی می آورند. ابعاد هر پانل 30 سانتی‌متر مربع است و می‌تواند 1400 لومن نور سفید تولید کند. با ویژگی های هوشمند نوآورانه مانند آینه صفحه، رنگ Razer و همگام سازی موسیقی، نورگیرهای Nanoleaf می توانند همان چیزی باشند که منتظرش بودید. اما در حالی که می‌توانید تا 100 پانل را با زنجیر زنجیر کنید، با قیمت 250 دلار برای یک کیت استارت 3 پنل و 70 دلار برای هر پانل اضافی، هزینه آن برای همه افراد غیر از آنهایی که عمیق‌ترین جیب را دارند، بسیار گران است.

تصویر کوچک نورگیر

Nanoleaf Skylight جایگزینی قانع‌کننده، هوشمند و مدولار برای چراغ‌های سقفی سنتی است که به شما امکان می‌دهد تا 100 پنل را زنجیره‌ای بزنید که هر کدام تا 1400 لومن نور سفید را ارائه می‌دهند. خروجی رنگ کمتر چشمگیر است، و چیدمان LED منجر به ایجاد نقاط داغ در اطراف لبه ها می شود. این یک گزینه گران قیمت با قیمت 250 دلار برای تنها سه پنل است، که گزینه های طراحی محدودی را ارائه می دهد، اما طیف وسیعی از ویژگی های نرم افزاری، مانند آینه دسکتاپ یا ادغام Razer Chroma برای بازی همه جانبه، ممکن است آن را برای شما به ارمغان بیاورد.

  • خروجی سفید عالی
  • طراحی مدولار تا 100 پانل برای فضاهای بزرگ
  • حالت Desktop Mirror و ادغام Razer Chroma برای رسانه و بازی همهجانبه
  • برخی نقاط داغ در اطراف لبه ها
  • به سیم کشی AC و تعداد زیادی سوراخ در سقف نیاز دارد

راه اندازی و نصب: چند ساعت وقت بگذارید

در داخل جعبه سه پنل (یکی از آنها کنترل کننده اصلی و نقطه ورود برق است) را خواهید دید. مجموعه ای از پیچ ها، واشرها، و لنگرهای دیوار خشک یا گچی و دو کابل داده کوتاه. شما باید با برداشتن پوشش پلاستیکی مات شده روی هر پانل شروع کنید، که گفتن آن آسان‌تر از انجام آن است و نیاز به فشار دادن یک پیچ گوشتی سر صاف به داخل شکاف دارد به گونه‌ای که فکر کنید احتمالاً آن را می‌شکنید. با این موارد بسیار مراقب باشید – هر خراشیدگی به محض تابش نور از روی آنها به طرز دردناکی آشکار می شود.

نورگیر نانو برگ - حاوی یک پانل و تعدادی پیچ است

پس از خاموش شدن، درپوش مدار را از مرکز هر پانل باز کنید، گیره فشاری آسانی که سیم‌ها را داخل آن نگه می‌دارد، نمایان می‌شود. در این مرحله، شما همچنین باید بتوانید پانل کنترل‌کننده اصلی را که دارای یک بلوک مستطیلی و بدون دنباله است، شناسایی کنید. سرب قدرت این اولین کابلی است که از سقف خود به کابل برق وصل می‌کنید. سپس سایر پانل های افزودنی به آن (یا پانل کنار آنها بسته به طرحی که انتخاب کرده اید) وصل می شوند.

نورگیر نانو برگ - پوشش مدار محتویات

نصب به تعداد زیادی سوراخ نیاز دارد – چهار سوراخ در هر پانل. راهنمای نصب سریع دارای یک خطای چاپ است – به نظر می رسد نشان می دهد که نیازی به سوراخ کردن لنگرهای دیوار خشک ندارید (همانطور که شمع های گچی 6 میلی متری انجام می دهید) و نیازی به پیچ ندارید (شما باید به طور مشخص).

نورگیر نانو برگ - نصب دوشاخه دیوار خشک

یک نکته کوچک این است که پانل ها کاملاً همسطح سقف قرار می گیرند و فقط یک نقطه ورودی کوچک برای کابل دارند. اگر یک بسته سیم‌کشی اضافی دارید، هیچ حفره‌ای در پانل Skylight وجود ندارد که در آن پنهان شود. خانه من حدود 170 سال پیش ساخته شد، بنابراین سیم‌کشی دقیقا مطابق با کد نیست، و من باید سوراخ بزرگ‌تری ایجاد کنم. تا اضافی را به سقف بریزید.

مطلب مرتبط:   Lighting to Go: Signify چراغ رومیزی قابل حمل جدید Philips Hue و موارد دیگر را معرفی کرد

نورگیر نانو برگ - نصب سوراخ های بیشتر در سقف

در حالی که نصب پانل ها به سقف خسته کننده اما آسان است، سیم کشی نیاز به کمی تفکر دارد. یک پانل به عنوان نقطه کنترل اصلی عمل می کند که به برق نور سقف شما متصل می شود. سپس هر پانل توسعه مجدداً به آن پانل یا پانل توسعه قبلی متصل می شود.

نورگیر نانو برگ - محتویات نزدیک خطوط مسیریابی کابل

اگر از نزدیک به پانل ها نگاه کنید، خطوطی را خواهید دید که نشان می دهد کابل قرار است در کجا اجرا شود. با این حال، متوجه شدم که کابل‌ها برای دنبال کردن این مسیرها خیلی طولانی هستند و در نهایت مجبور شدم آنها را از طریق کلیپ‌های دیگر به اطراف و عقب برگردانم. خوشبختانه، تعداد زیادی گیره برای استفاده وجود دارد، اما اگر بخواهید کل سقف خود را گچ کاری کنید، و هر پانل به چهار پانل دیگر سیم کشی شود، ممکن است مشکل باشد!

نورگیر نانو برگ - نصب آسان گیره های کابل

دو مجموعه کابل وجود دارد که باید بین هر پانل وصل شود: یکی برای انتقال برق و دیگری برای انتقال سیگنال داده. کابل سیگنال داده بسیار کوچک است و دارای کانکتورهایی به سبک جامپر است که به راحتی فقط در یک جهت به داخل فشار می آورند. کابل برق نیز دارای کد رنگی است و فقط باید بلوک کانکتور را فشار دهید و کابل را وارد کنید.

نورگیر نانو برگ - مسیریابی کابل نصب

پس از وصل کردن هر پانل، پیشنهاد می‌کنم به طور موقت برق را دوباره روشن کنید تا سیم‌کشی را بررسی کنید. به طور پیش فرض، پانل های Skylight به رنگ سفید گرم روشن می شوند.

نورگیر نانو برگ - قبل از اتمام نصب، سفید را گرم و سرد آزمایش کنید

در نهایت، شما باید پوشش های پلاستیکی روی هاب های برق را جایگزین کنید، سپس پوشش های سفید مات شده را دوباره روی پانل ها فشار دهید.

هنگامی که یک پانل منفرد را به آن متصل کردید، بقیه پانل ها می توانند آن را زنجیره ای جدا کنند. Nanoleaf ادعا می کند که شما می توانید تا 100 پنل را در یک اتصال واحد اجرا کنید که هر کدام تا 1400 لومن نور را ارائه می دهند. مهارت‌های ریاضی برتر من به من می‌گوید که به این معناست که از نظر تئوری می‌توانید تا 140000 لومن نور دریافت کنید، که به خوبی شما را کاملا کور می‌کند و هزینه آن حدود 7000 دلار است.

برای مرجع، یک لامپ رشته ای 100 واتی قدیمی حدود 1600 لومن ساطع می کند. 75 وات تقریباً 1100 لومن است. بنابراین هر پانل Nanoleaf Skylight چیزی بین 75 وات و 100 وات معادل لامپ است.

در مجموع حدود دو ساعت طول کشید تا سه پنل را نصب کنم. این شامل علامت گذاری و سوراخ کردن سوراخ ها، پیچ کردن لنگرهای دیوار خشک، پیچاندن پانل ها به داخل، مسیریابی با سیم ها و برق گرفتگی در مدار روشنایی قدیمی بود (فقط کمی، من خوب هستم!) اگر مطمئن نیستید که این ها را سیم کشی کنید. البته عاقلانه است که یک برقکار واقعی را وارد کنید.

هنگامی که نصب فیزیکی کامل شد (و چراغ روشن شد)، برنامه Nanoleaf را دانلود و اجرا کنید، سپس روی Add Device از بالا سمت راست کلیک کنید. باید به طور خودکار از طریق بلوتوث مکان یابی شود، اما برای تکمیل تنظیمات باید کد QR موجود در راهنمای شروع سریع را اسکن کنید. متناوباً، کد در داخل دستگاه کنترلر Skylight چاپ می‌شود – اما من نتوانستم آن را اسکن کنم زیرا چاپ محو شده بود. کد QR را ایمن نگه دارید؛ Skylight بدون آن بی فایده خواهد بود. در طول راه‌اندازی، طرح‌بندی را نیز تأیید می‌کنید و حالت روشن/خاموش پیش‌فرض را تنظیم می‌کنید.

رنگ ها و کیفیت نور: سفید عالی، اما برخی نقاط داغ

نورگیر نانو برگ - محتویات نزدیک از آرایش پیکسل RGBWW

بر خلاف بسیاری از وسایل رنگی RGB که رنگ سفید را از ترکیب سه رنگ ترکیب می‌کنند، نورگیرهای Nanoleaf شامل LED‌های سفید سرد و سفید گرم (گاهی اوقات RGBCW نامیده می‌شوند)، که آنها را قادر می‌سازد به محدوده دمایی 2700-6500K دست یابند. حداکثر روشنایی 1400 لومن، که فقط در حالت ترکیبی سفید امکان پذیر است.

رنگ‌های RGB خالص، با این حال، تقریباً به این روشنی نخواهند بود. من خروجی سفید را در 1270 لوکس در یک متری نور اندازه گرفتم (توجه داشته باشید: لوکس با لومن یکسان نیست و مستقیماً قابل تبدیل نیست). رنگ‌های RGB بسته به رنگ، بین 110 تا 200 لوکس اندازه‌گیری می‌شوند. بنابراین من روشنایی رنگ را حدود 1/10 حالت سفید خالص اعلام شده تخمین می زنم. این غیرعادی نیست، اما اگر می خواهید اتاق خود را با رنگ های روشن حمام کنید، به چیزی بیشتر از مجموعه اولیه نیاز دارید. در دفتر کار 4×5 متری من، سه پانل شامل در هنگام نور کلی اتاق سفید سرد یا گرم به اندازه کافی احساس می شود، اما برای رنگ کافی نیست، و برای جایگزینی چراغ میز برای طراحی فنی کافی نیست (مگر اینکه میز شما مستقیماً زیر آن قرار داشته باشد. پانل ها).

مطلب مرتبط:   Unihertz Luna نقد و بررسی: کلون غریبه از یک تلفن از قبل عجیب

نورگیر نانو برگ - اتاق مشکی رنگ بنفش و آبی

علیرغم وجود یک پانل پخش پلاستیکی مات، همچنان نقاط داغ در اطراف لبه ها با یک لکه تیره تر در مرکز پیدا خواهید کرد. این به دلیل وجود LED ها در اطراف لبه است که مدار برق در مرکز آن قرار دارد. از برخی زوایای این امر آشکارتر از سایرین است، و اغلب اوقات شما متوجه آن نمی شوید مگر اینکه به دنبال آن باشید. اگر با توجه به چیدمان LED، نقاط مهم کمتر از آنچه پیش‌بینی می‌کردم قابل توجه باشند. پانل های مات شده کار خوبی برای کاهش آن انجام می دهند (فقط نه به طور کامل).

پانل های بازتابنده نورگیر نانو برگ-1

نکته مهم دیگر این است که پنل ها بسیار بازتابنده هستند. در تصویر بالا حتی می توانید بازی های روی قفسه من را ببینید. این تصویر در یک روز آفتابی کمیاب گرفته شده است. در حالی که نور رنگی ساطع شده به اندازه کافی روشن نیست که هیچ تفاوتی در اتاق ایجاد کند، می توانید ببینید که رنگ های پانل هنوز به لطف آن پوشش های انتشار بسیار قابل مشاهده هستند.

طراحی چیدمان: به اندازه نورپردازی برجسته نیست

در حالی که می توانید یک ویژگی نورپردازی هوشمند چشمگیر و منحصر به فرد دیوار خود را با پانل های نوری اصلی نانولیف با قیمت 250 دلار یا کمتر ایجاد کنید، باید انتظارات خود را در هنگام انجام همین کار در سقف خود کاهش دهید. هزینه هر پانل توسعه حدود 70 دلار است. کیت استارت سه پنل با قیمت 250 دلار بالاتر است زیرا شامل ماژول کنترلر و بلوک اتصال برق است. البته، اگر به جای آن یک کیت استارتر 6 یا 12 پنل خریداری کنید، می توانید کمی صرفه جویی کنید.

نورگیر نانو برگ - جعبه

با 30 سانتی متر مربع و خروجی 1400 لومن نور سفید، Skylight واقعاً قابل مقایسه با چراغ های دیواری هوشمند کوچکتر و کم نور نیست. اما طرح‌ها بسیار محدودتر خواهند بود، به خصوص اگر فقط کیت استارت سه پانل را همانطور که در اینجا مرور شده است، دریافت کرده باشید. شما می توانید یک گوشه، یک خط یا یک هرم بسیار بلوک داشته باشید—همچنین می توانید هر یک را با نصف پانل جبران کنید. پس انتظار تنوع زیادی نداشته باشید.

بر خلاف برخی از نورپردازی‌های هوشمند، که می‌توانند به یک شیب در هر صفحه‌نمایش دست یابند (Govee Glide Hexa Pro دارای سه بخش روشنایی در هر پانل است؛ برخی دیگر شیب کاملاً پیوسته را ارائه می‌دهند)، هر نورافکن Nanoleaf تنها می‌تواند در هر زمان یک رنگ باشد. این به هیچ وجه یک معامله شکن نیست. برخی حتی ممکن است زیبایی شناسی پیچیده تر را ترجیح دهند، اما این چیزی است که باید در نظر داشت. در مجموعه شروع، شما فقط سه “پیکسل” برای طراحی خواهید داشت.

اگر از اینها برای تقلید از افکت پنجره سقفی واقعی استفاده می کنید (که به نظر من یک مورد استفاده فوق العاده برای آنهاست)، برای مبارزه با اختلال عاطفی فصلی یا برای مقابله با یک زیرزمین بسیار کثیف، احتمالاً حداقل یک بسط می خواهید. برای ساخت یک پنجره سنتی 2×2. بهتر است یک بسته 6 تایی برای طراحی 2×3 تهیه کنید.

تجربه نرم افزار: برنامه های گوشی های هوشمند و دسکتاپ

شما چند گزینه برای کنترل Nanoleaf Skylight خود فراتر از تنظیمات اولیه دارید.

اولین و ساده ترین استفاده از یکی از دستیارهای خانه هوشمند پشتیبانی شده است: Alexa، Google یا Apple Homekit. من از اپل به طور انحصاری برای خانه هوشمند خود استفاده می کنم و متوجه شدم که Skylight در آنجا بسیار پاسخگو و قابل اعتماد است، که نمی توان برای همه چراغ های هوشمند گفت. با این حال، از کنترل سریع به تک رنگ یا سفید محدود می شوید. مشاهده خواهید کرد که فهرست کامل صحنه‌های برنامه Nanoleaf به فهرست صحنه‌های شما نیز صادر شده است، بنابراین می‌توانید به سرعت یک حالت واکنشی یا پویا موسیقی را راه‌اندازی کنید، و همچنین از آنها در Automations/Shortcuts استفاده کنید، یا آنها را با یک شروع کنید. فرمان صوتی سیری

مطلب مرتبط:   7 بهترین چراغ قوه قابل شارژ

برنامه تلفن هوشمند Nanoleaf کمتر بصری است، اما به زودی از آن استفاده خواهید کرد. روی نماد Skylight کلیک کنید، سپس می‌توانید از بین Basic (برای تک رنگ)، Scenes (پویا و موسیقی واکنش‌گرا)، و Magic Scene را انتخاب کنید. ویژگی صحنه جادویی ناامید کننده ترین است. شما یک کلمه یا عبارت را تایپ می‌کنید و برنامه چند رنگ انتخاب می‌کند. به نظر می رسد رنگ هایی که ظاهر می شود کاملاً با کلمه ای که تایپ می کنید نامرتبط هستند، بنابراین من واقعاً مطمئن نیستم که از چه نوع الگوریتمی استفاده می کند. به عنوان مثال، کلمه “سوزاندن” یک معجون بنفش تیره و نارنجی را ارائه می دهد. من واقعاً دوست دارم برخی از الگوهای روشنایی هوشمند واقعی را ببینم که در اینجا برای تولید صحنه های پویا استفاده می شود.

همچنین یک برگه Discover جداگانه پیدا خواهید کرد، جایی که می توانید کتابخانه انیمیشن ها و صحنه ها را مرور کنید. علاوه بر این، می‌توانید صحنه‌های سفارشی خود را بسازید، و پس از مدت کوتاهی آزمایش‌های زمان‌بندی، من با اطمینان توانستم برخی از صحنه‌های بازی مانند Lightning (عمدتاً آبی تیره اما با فلاش‌های تصادفی سفید) یا Alarm را برای جلسات بازی ایجاد کنم. یک فلاش قرمز سریع در خط پانل ها برای شبیه سازی زنگ امنیتی چرخان). در مقایسه با برنامه Govee، سازنده صحنه Nanoleaf بسیار کاربرپسندتر به نظر می رسد.

علاوه بر این، Nanoleaf یک برنامه دسکتاپ ارائه می دهد. برای همگام‌سازی دستگاه‌های خود از برنامه تلفن هوشمند، به حساب ابری Nanoleaf خود وارد شوید. سپس برنامه دسکتاپ تقریباً مجموعه‌ای از ویژگی‌های یکسان را با یک گوشی هوشمند ارائه می‌دهد، با یک افزوده بسیار جالب: Desktop Mirror.

اسکرین شات اپلیکیشن دسکتاپ نانو برگ

در این حالت، Skylight شما محتوای صفحه شما را منعکس می کند. این می تواند غوطه وری را هنگام تماشای فیلم یا بازی افزایش دهد، اما به عنوان یک نور سقفی، تأثیر کمتری نسبت به صفحه نمایش واقعی Ambilight، مانند Govee AI Gaming Syncbox دارد. اگر نسخه ویندوز برنامه دسکتاپ Nanoleaf را برای رایانه بازی خود اجرا می کنید، از ادغام Razer Chroma نیز برای جفت شدن با سایر لوازم جانبی Razer خود قدردانی خواهید کرد.

آیا باید نورگیر نانولیف بخرید؟

نورگیر نانو برگ - رنگ اتاق تاریک سبز و زرد

اگر در درجه اول به دنبال نورپردازی با افکت رنگی برای بهبود فضای بازی یا سرگرمی خود هستید، من با Skylights زحمت نمی کشم. می‌توانید با نوارهای LED مانند نوارهای LED آدرس‌پذیر M1 سازگار با Govee Matter، با قیمت 40 دلار برای سه متر، یا جعبه همگام‌سازی AI Gaming آن‌ها برای مانیتور، جلوه‌های رنگی روشن‌تری دریافت کنید.

اما به عنوان یک چراغ سقفی روشن، ماژولار و “واقعی” که می تواند کنترل تمام رنگی و حالت های پویا و واکنشی نسبت به موسیقی را نیز ارائه دهد، Nanoleaf Skylight عالی است. چراغ‌های سقفی هوشمند تک‌لوازم زیادی را با کسری از قیمت پیدا خواهید کرد، اما مجموعه ویژگی‌های آن‌ها قابل مقایسه نیست و نمی‌توان آن‌ها را برای فضاهای بزرگ‌تر یا روشنایی بیشتر گسترش داد. اگر بتوانید بودجه 500 دلاری برای یک چراغ سقفی بپردازید، قطعاً نور هوشمندی بهتر از نورافکن Nanoleaf پیدا نخواهید کرد.

تصویر کوچک نورگیر

Nanoleaf Skylight جایگزینی قانع‌کننده، هوشمند و مدولار برای چراغ‌های سقفی سنتی است که به شما امکان می‌دهد تا 100 پنل را زنجیره‌ای بزنید که هر کدام تا 1400 لومن نور سفید را ارائه می‌دهند. خروجی رنگ کمتر چشمگیر است، و چیدمان LED منجر به ایجاد نقاط داغ در اطراف لبه ها می شود. این یک گزینه گران قیمت با قیمت 250 دلار برای تنها سه پنل است، که گزینه های طراحی محدودی را ارائه می دهد، اما طیف وسیعی از ویژگی های نرم افزاری، مانند آینه دسکتاپ یا ادغام Razer Chroma برای بازی همه جانبه، ممکن است آن را برای شما به ارمغان بیاورد.

Please turn AdBlock off