خبر و ترفند روز

خبر و ترفند های روز را اینجا بخوانید!

ارسال پیام RCS به آیفون برای شما چه معنایی دارد

اپل قصد دارد تجربه پیام رسانی بین دستگاه های iOS و اندروید را بهبود بخشد.

نکات کلیدی

  • پیاده‌سازی RCS توسط اپل، قابلیت همکاری بهتری را در بین پلتفرم‌ها به ارمغان می‌آورد و برای کاربرانی که سعی می‌کنند بین دستگاه‌های Android و iOS پیامک ارسال کنند، تسکین می‌دهد.
  • RCS به‌روزرسانی‌های قابل‌توجهی را در پیامک و MMS ارائه می‌کند، از جمله رسید خواندن، نشانگرهای تایپ، انتقال رسانه با کیفیت بالا، و توانایی ارسال پیام از طریق داده‌های تلفن همراه یا Wi-Fi.
  • در حالی که iMessage اصلی ترین و امن ترین راه برای برقراری ارتباط با سایر کاربران اپل باقی خواهد ماند، RCS در کنار پیامک و MMS در دسترس خواهد بود.

در کمال تعجب، اپل اعلام کرده است که پروتکل پیام رسانی RCS (خدمات ارتباط غنی) را از طریق به روز رسانی نرم افزاری در اواخر سال 2024 پیاده سازی خواهد کرد. اما این برای دارندگان آیفون که سعی می کنند به کاربران غیر اپل پیامک ارسال کنند، چه معنایی دارد؟

در اینجا، همه چیزهایی را که باید در مورد برنامه‌های اپل برای پشتیبانی از RCS و تأثیری که می‌تواند بر تجربه پیام‌رسانی شما داشته باشد، صحبت خواهیم کرد.

چگونه RCS بر تجربه پیام‌رسانی شما تأثیر می‌گذارد؟

شخصی که آیفون را در دست دارد و مکالمه پیامی را با حباب نوشتاری آبی تیره و هلویی نشان می دهد

طبق بیانیه ای که سخنگوی اپل در اختیار 9to5Mac قرار داده است، یکپارچه سازی RCS امکان همکاری بهتر در پلتفرم های مختلف را فراهم می کند. در حالی که تصمیم اپل برای پشتیبانی از RCS در میان فشارهای تنظیم‌کننده‌ها انجام می‌شود، اما برای کاربرانی که با چالش‌های ارسال پیامک بین دستگاه‌های Android و iOS سروکار دارند، تسکین قابل توجهی به همراه دارد.

مطلب مرتبط:   چه آیفون هایی ضد آب هستند؟

تاکنون، رویکرد مرسوم برای برقراری ارتباط بین آیفون و دستگاه اندرویدی شامل تکیه بر SMS یا MMS است که چندین جنبه منفی دارد که هدف پروتکل RCS حل آن است. برای شروع، می توانید از رسیدهای خواندن، نشانگرهای تایپ، انتقال رسانه با کیفیت بالا، و امکان ارسال و دریافت پیام از طریق داده تلفن همراه یا Wi-Fi، از جمله ارتقاءهای دیگر بهره مند شوید.

در حالی که RCS در حال حاضر فاقد رمزگذاری سرتاسری است، برخلاف iMessage، اپل تعهد خود را به همکاری با GSMA برای افزایش ویژگی‌های امنیتی پروتکل ابراز کرده است.

شایان ذکر است که بحث بین حباب های سبز و حباب های آبی همچنان ادامه خواهد داشت، زیرا iMessage راه اصلی برقراری ارتباط با سایر کاربران اپل خواهد بود. انتظار می‌رود RCS به‌عنوان گزینه پیش‌فرض برای پیام‌رسانی چند پلتفرمی در کنار SMS و MMS عمل کند، که اپل می‌گوید در صورت نیاز به عنوان جایگزین در دسترس خواهد بود. متون RCS نیز مانند پیامک از حباب های سبز استفاده می کنند.

RCS پیام‌رسانی بین پلتفرمی را بهبود می‌بخشد

پذیرش پروتکل پیام رسانی RCS نه تنها آغازگر دوره جدیدی از پیام رسانی پویا است، بلکه قابلیت همکاری بهتر را نیز تضمین می کند. همانطور که ادغام RCS اپل در سال 2024 آشکار می شود، کاربران می توانند منتظر یک تجربه پیام رسانی بین پلتفرمی یکپارچه باشند که با نیازهای ارتباطی در حال تکامل آنها سازگار باشد.